01162021sob

Zdravotníctvo

Levická nemocnica zmobilizovala všetky svoje sily, aby pandémia koronavísu čo najmenej zasiahla do jej chodu

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

LEVICE 6. novembra 2020 - Nemocnica Agel Levice eviduje k dnešnému dňu 19 zamestnancov s koronavírusom COVID-19, ďalších 20 zamestnancov je z preventívnych dôvodov v karanténe. Ako informuje hovorkyňa siete nemocníc Agel SK, napriek uvedeným číslam vedenie nemocnice robí všetko preto, aby sa táto skutočnosť čo najmenej odrazila na chode nemocnice.

Levická nemocnica zmobilizovala všetky svoje sily, aby pandémia koronavísu čo najmenej zasiahla do jej chodu

Obmedzená bola nateraz plánovaná operatíva, činnosť gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia je plne zachovaná, niektoré ambulancie sú v obmedzenom režime (tuberkulóznych a respiračných chorôb, gastroenterologická) iné fungujú v plnom režime (fyziatricko-rehabilitačné oddelenie, pediatria, ortopédia, traumatológia). V celej nemocnici platí prísny zákaz návštev. "K dnešnému dňu evidujeme celkovo 39 zamestnancov, s ktorými kvôli pozitívnemu testu na koronavírus, alebo nariadenej karanténe nemôžeme počítať," vysvetľuje riaditeľ nemocnice Ján Belanský s tým, že si takýto výpadok ľudí nepamätá.

Aby nemocnica mohla adekvátne fungovať, zmobilizovala všetky sily a prostriedky a vedenie rozhodlo o viacerých dočasných zmenách. "Žiadne z oddelení sme nezatvorili, na niektorých poskytujeme len neodkladnú zdravotnú starostlivosť a neodkladnú operatívu, plánované operácie musia počkať. Bez výraznejších obmedzení funguje gynekologicko-pôrodnícke oddelenie, interné oddelenie, neurológia, pediatria, rádiodiagnostika, oddelenie klinickej biochémie, hematologicko-transfuziologické oddelenie. V celej nemocnici sa dodržujú prísne protiepidemiologické opatrenia, všetci zdravotnícki pracovníci majú k dispozícii dostatok ochranných osobných pracovných pomôcok," dodal Ján Belanský.

Vzhľadom na nárast covid pozitívnych pacientov, ktorých je ku dnešnému dňu v levickej nemocnici 13 na bežnom lôžku a šesť na JIS, z toho jeden na umelej pľúcnej ventilácii, tu pristúpili k vytvoreniu tzv. covid červeného pracoviska OAIM spoločného s JIS. "V rámci nemocnice máme vytvorené aj samostatné červené a biele intenzivistické tímy," vysvetľuje riaditeľ nemocnice, ktorý by rád poďakoval všetkým kolegom, lekárom, sestrám, zdravotníckym aj nezdravotníckym kolegom, ako odhodlane, s maximálnym nasadením a pochopením zvládajú túto situáciu. "Život a zdravie našich pacientov je pre nás prvoradé," uzavrel Belanský.

zdroj a foto: Agel SK

Prečítajte si aj:

Páči sa Vám práca Leviceonline.sk a TVTEKOVHONT? Podporte nás

Cieľom portálu Leviceonline.sk a regionálnej internetovej televízie TVTEKOVHONT je prinášať Vám aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá a ďalšie užitočné a praktické informácie, ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas najmä z okresu Levice a blízkeho okolia.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť nás môžete poukázaním akejkoľvek sumy na účet nášho občianskeho združenia Regionline.sk:

Slovenská sporiteľňa IBAN:
SK37 0900 0000 0051 5918 8001

konštantný symbol:
0558

FIRMY a ŽIVNOSTNÍCI POZOR! VÝHODNÁ REKLAMA NA LEVICEONLINE.SK a TVTEKOVHONT TU.

TERAZ AKCIA! Objednajte si u nás reklamu na určité obdobie a získate ju na 2x dlhšie!

Výhodná reklama na Leviceonline.sk a TVTEKOVHONT
TVTEKOVHONT.SK - regionálna internetová televízia zameraná na okres Levice, blízke okolie a regióny Tekov a Hont
Andrej Budai foto - video služby - svadby, stužkové slávnosti, rozlúčky, prvé sväté prijímania, slávnostné ceremónie, rodinné a firemné akcie

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre