10232020pia

Zdravotníctvo

Levická nemocnica otvorila novú gastroenterologickú ambulanciu

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

LEVICE 17. októbra 2020 - Nemocnica Agel Levice má pre pacientov novinku. Ako informovala Martina Pavliková, hovorkyňa siete nemocníc Agel, od 1. októbra nájdu na 2. poschodí v budove polikliniky novú gastroenterologickú ambulanciu, ktorá sa zaoberá širokou škálou diagnóz dospelých.

Levická nemocnica otvorila novú gastroenterologickú ambulanciu

V ambulancii poskytujú komplexnú ambulantnú starostlivosť v oblasti gastroenterológie pacientom prichádzajúcich od praktických lekárov, špecialistov alebo na základe slobodného výberu pacienta. "Naša ambulancia zabezpečuje komplexnú diagnostickú, liečebnú i preventívnu starostlivosť v oblasti ochorení gastrointestinálneho traktu, ako sú ochorenia žalúdka, tenkého a hrubého čreva, pečene, žlčníka, žlčových ciest a pankreasu," vysvetľuje lekárka z ambulancie Monika Kotrusová.

Levická nemocnica otvorila novú gastroenterologickú ambulanciu

V tejto ambulancii sú pacientom poskytované rôzne druhy výkonov a vyšetrení. "Okrem komplexného vyšetrenia so zameraním na subjektívne aj objektívne ťažkosti pacienta, realizujeme endoskopické vyšetrenia hornej aj dolnej časti tráviaceho traktu. V prípade potreby počas endoskopického vyšetrenia odoberáme vzorky sliznice na histologické vyšetrenie, realizujeme ureázové testy na rýchlu diagnostiku infekcie Helicobacter pylori. Venujeme sa aj preventívnej starostlivosti v oblasti nádorov tráviaceho traktu vrátane odstraňovania polypov pomocou slučky. Taktiež poskytujeme výkon zvaný injekčná hemostáza, vďaka ktorej sa zastaví krvácanie z tráviacej trubice," hovorí gastroenterologička Monika Kotrusová.

Podľa jej slov sa tu zaoberajú aj liečbou rozšírených pažerákových žíl elastickou ligáciou, teda endoskopickým nasadením gumičky na varixy.

Ambulancia ordinuje počas pracovných dní od 7:00 hod. do 12:00 hod., pacienti sa môžu objednať osobne alebo na telefónnom čísle 036/6379 628.

zdroj a foto: Agel SK

VÝHODNÁ REKLAMA NA LEVICEONLINE.SK a TVTEKOVHONT TU. TERAZ AKCIA! Objednajte si u nás reklamu na určité obdobie a získate ju na 2x dlhšie!

Výhodná reklama na Leviceonline.sk a TVTEKOVHONT

Podporte projekt celoregionálnej internetovej televízie TVTEKOVHONT

Pozrite si videoreportáže TVTEKOVHONT tu: https://www.youtube.com/tvtekovhont

Andrej Budai foto - video služby - svadby, stužkové slávnosti, rozlúčky, prvé sväté prijímania, slávnostné ceremónie, rodinné a firemné akcie

Prečítajte si:

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre