05282024uto

Politika

Hrozí núdzový stav - pohľad nezávislého pozorovateľa verejného diania na politickej scéne

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Hrozí núdzový stav - pohľad nezávislého pozorovateľa verejného diania na politickej scéneLekári neustupujú a našej krajine hrozí núdzový stav. Po jeho vyhlásení by však museli nastúpiť do práce aj medici a tí lekári, ktorým sa podľa Zákonníka práce už skončila pracovná zmluva na dobu určitú.

Lekári nie sú nevzdelaní ľudia, ktorí nechápu, že krajina nemá peňazí nazvyš a už aj to, že sa im zvýšia platy o minimálnu mzdu, je veľký ústupok. No aj tak sa im stále máli. Áno, zvýšenie platov bola len jedna z viacerých požiadaviek. Ale ani napriek tomu by nemali dopustiť, aby bol na Slovensku vyhlásený núdzový stav, kedy budú musieť aj tak prísť do práce. Ak by to neurobili, spáchali by trestný čin.


Pohľad nezávislého pozorovateľa verejného diania na politickej scéne na tému Euroval

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Pohľad nezávislého pozorovateľa verejného diania na politickej scéne na tému EurovalV spolupráci s nezávislým pozorovateľom Bc. Ľubošom Baranom sme sa rozhodli prinášať Vám seriál s pohľadmi na verejné dianie na politickej scéne. Na začiatok si zvolil predstavenie vlastného pohľadu na aktuálne rezonujúcu tému, a tou je Euroval.

Môj prvý príspevok by som rád venoval Eurovalu. Väčšina občanov Slovenskej republiky je proti jeho navyšovaniu a niet sa čomu čudovať. Veď po Estónsku, ktoré poskytne 13,9 % HDP, sme druhým najväčším prispievateľom s 11,7 % HDP. Je to v prepočte 1 422 eur na jedného obyvateľa Slovenska.

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre