Andrej Budai - svadobný kameraman - foto - video služby

Víkendové konverzačné kurzy nemeckého jazyka v Želiezovciach
06202019štv

Z histórie


Honvédske kasárne Levice a ich história

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

LEVICE 29. apríla 2013 - Staré kasárne, chátrajúca budova v centre mesta, prežili revolúcie a dve svetové vojny, slávu vojenských ťažení aj smutné obdobie holokaustu. Nedokázala však odolať záujmom novodobých „developerov“. Jej dôležitosť pre mesto a medzinárodný význam nám pripomínajú už len zažltnuté fotky a záznamy z archívov.

Z histórie železnice v meste Levice + fotografie

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

LEVICE 12. februára 2013 - V spomienkach na históriu v našom meste Levice pokračujeme. Tentoraz sa pozrieme na začiatky železnice v Leviciach a okolí. Hospodársky vývoj Levíc zaostával v tretej štvrtine 19. storočia za inými mestami vo veľkej miere aj preto, že v tom čase ležali mimo centrálnej rakúsko-uhorskej železnice spájajúcej Budapešť s Viedňou. Prepravu osôb a tovaru (najmä obilia) zabezpečovali dostavníky, konské záprahy a furmanské povozy.
Pôvodnú budovu postavila spoločnosť Österreichische Staats Eissenbahn Gesellschaft, ktorej typický stavebný sloh dodnes dominuje viacerým železničným staniciam na západnom Slovensku.

Z histórie železnice v meste Levice

Učitelák prechádza po 100 rokoch rozsiahlou rekonštrukciou

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

LEVICE 5. novembra 2012 - Pozornému občanovi mesta Levice alebo návštevníkovi mesta v týchto dňoch  iste neunikol netradičný pohľad na strechu „učiteláku“. Táto historická secesná budova, ktorá je už 100 rokov dominantou Levíc, budova Učiteľského ústavu na Kalvárii (dnes Pedagogická a sociálna akadémia) prechádza po 100 rokoch rozsiahlou rekonštrukciou.

Učitelák prechádza po 100 rokoch rozsiahlou rekonštrukciou

Obdobie prvej ČSR, 30te roky.

Tradícia jarmokov a trhov v Leviciach

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Tradícia jarmokov a trhov v LeviciachLEVICE 17. októbra 2012 - Levické trhy a jarmoky patrili k významným udalostiam mesta a boli preslávené po celej krajine.  Jarmočné právo patrilo k najdôležitejším právam mesta, zabezpečovalo jeho ekonomickú stabilitu. Podľa privilégia z roku 1733 mohlo naše mesto Levice  poriadať štyri jarmoky ročne. Spočiatku však mali väčší význam iba tri z nich: Trojkráľový jarmok (6. január), jarmok na sv. Jakuba (júl) a jarmok na sv. Michala (koniec septembra).

PhDr. Soňa Kosorinová, klinický psychológ a psychoterapeut, Levice

Hľadaj v Leviciach a v okolí

Montáž a servis poplašných a zabezpečovacích systémov Levice a okolie - Mont Servis MaR elektro Tibor Budai
 Služby24 - Upratovacie práce - tepovanie áut

Ardox, reklamná agentúra.

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre