10232020pia

Zdravotníctvo

Detské oddelenie v levickej nemocnici má novú primárku, je ňou Kristína Apostolov

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

LEVICE 14. októbra 2020 - Pediatrické oddelenie Nemocnice Agel Levice má novú primárku. Ako informovala Martina Pavliková, hovorkyňa siete nemocníc Agel, je ňou Kristína Apostolov, ktorá má v tomto odbore dlhoročné skúsenosti.

Detské oddelenie v levickej nemocnici má novú primárku, je ňou Kristína Apostolov

Nová primárka sa rozhodla zúročiť svoje dlhoročné skúsenosti práve v levickej nemocnici a pediatrické oddelenie si zobrať "pod svoje krídla". Medicíne sa Kristína Apostolov chcela venovať už od malička, obaja rodičia sú lekári a k pediatrii ju inšpirovala fakulta, na ktorej študovala. Jej predchádzajúcim pracoviskom bola Jednotka intenzívnej a resuscitačnej starostlivosti Detská klinika Fakultnej nemocnice Hradec Králové. Premyslené má už aj plány do budúcnosti. "Moje plány sú vytvoriť dobré detské oddelenie, kde malí pacienti s rodičmi budú chodiť radi a vracať sa. Taktiež by som chcela zvyšovať vzdelanie lekárov," hovorí nová primárka.

Svoju prácu má rada, avšak podľa jej slov sú okrem pekných momentov aj ťažké situácie. "Najkrajšie na našom oddelení sú usmiate deti, odchádzajúce domov. Naopak najťažšia je informovanosť rodičov o nepriaznivom vývoji klinického stavu alebo prognóze," vysvetľuje.

Oddelenie pediatrie je umiestnené v gynekologicko-pôrodníckom pavilóne. Spádovú oblasť Nemocnice Agel Levice tvorí viac ako 160.000 obyvateľov. Ide o jednu z najväčších nemocníc v Nitrianskom kraji.

zdroj a foto: Agel SK

VÝHODNÁ REKLAMA NA LEVICEONLINE.SK a TVTEKOVHONT TU. TERAZ AKCIA! Objednajte si u nás reklamu na určité obdobie a získate ju na 2x dlhšie!

Výhodná reklama na Leviceonline.sk a TVTEKOVHONT

Podporte projekt celoregionálnej internetovej televízie TVTEKOVHONT

Pozrite si videoreportáže TVTEKOVHONT tu: https://www.youtube.com/tvtekovhont

Andrej Budai foto - video služby - svadby, stužkové slávnosti, rozlúčky, prvé sväté prijímania, slávnostné ceremónie, rodinné a firemné akcie

Prečítajte si:

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre