11232020pon

Zdravotníctvo

Levická nemocnica má pre pacientov ďalšiu novinku – otvorila ortopedickú ambulanciu

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

LEVICE 23. októbra 2020 - Nemocnica Agel Levice neustále zlepšuje úroveň a kvalitu poskytovanej zdravotnej starostlivosti pre svojich pacientov a dôkazom toho je aj otvorenie ďalšej novej ambulancie. Ako informovala Martina Pavliková, hovorkyňa siete nemocníc Agel SK, v októbri medzi novinky pribudla aj novootvorená ortopedická ambulancia, ktorú pacienti nájdu v budove polikliniky na 4. poschodí.

Levická nemocnica má pre pacientov ďalšiu novinku – otvorila ortopedickú ambulanciu

Ortopedická ambulancia je špecializované zdravotnícke pracovisko, ktorého náplňou práce je diagnostika, liečba a dispenzarizácia pacientov s ortopedickým ochorením. Ďalej je to konziliárna a posudková činnosť a spolupráca so zdravotníckymi zariadeniami ústavnej zdravotnej starostlivosti v odbore ortopédia. "Spolupracujeme tiež s ďalšími špecializačnými odbormi, predovšetkým s chirurgiou, úrazovou chirurgiou a reumatológiou. Potrebná je aj spolupráca s liečebňami, ústavmi pre telesne postihnutých, prírodnými liečivými kúpeľmi a kúpeľnými liečebňami," hovorí Pavol Kalina z ambulancie.

Levická nemocnica má pre pacientov ďalšiu novinku – otvorila ortopedickú ambulanciu

Hlavné zameranie ambulancie je na liečbu ochorenia kĺbov, osteoporózu, rôznych bolestí a deformít chrbtice a úrazov. "S predlžovaním života európskej populácie zaznamenávame nárast pacientov s ochoreniami váhonosných kĺbov vyžadujúcimi si operačné riešenie, ale aj konzervatívnu liečbu. Taktiež sú to pacienti s osteoporotickými zlomeninami s nutnosťou operačného riešenia a následnou dlhodobou liečebnou starostlivosťou, teda napríklad zlomeniny chrbtice či dlhých kostí," vysvetľuje Pavol Kalina z levickej ortopedickej ambulancie.

S rozvojom dopravy súvisí podľa jeho slov nárast úrazov pohybového aparátu a polytraum s nutnosťou operačného riešenia, ďalšieho doliečovania, ako aj následného operačného riešenia poúrazových komplikácií a poúrazových stavov - deformít, porúch funkcie a podobne. Narastá počet ochorení axiálneho skeletu a bolesti chrbta sú druhou najčastejšou príčinou práceneschopnosti. Zvyšuje sa tiež potreba operačného riešenia deformít, instabilít, nádorov, zápalov a prejavov metabolických ochorení na osteoartikulárnom aparáte.

Ortopedická ambulancia Nemocnice AGEL Levice ordinuje v pracovných dňoch od 7:00 do 15:00 hodiny, objednať sa je možné na telefónnom čísle 036/ 637 9515.

zdroj a foto: Agel SK

Páči sa Vám práca Leviceonline.sk a TVTEKOVHONT? Podporte nás

Cieľom portálu Leviceonline.sk a regionálnej internetovej televízie TVTEKOVHONT je prinášať Vám aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá a ďalšie užitočné a praktické informácie, ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas najmä z okresu Levice a blízkeho okolia.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť nás môžete poukázaním akejkoľvek sumy na účet nášho občianskeho združenia Regionline.sk:

Slovenská sporiteľňa IBAN:
SK37 0900 0000 0051 5918 8001

konštantný symbol:
0558

FIRMY a ŽIVNOSTNÍCI POZOR! VÝHODNÁ REKLAMA NA LEVICEONLINE.SK a TVTEKOVHONT TU.

TERAZ AKCIA! Objednajte si u nás reklamu na určité obdobie a získate ju na 2x dlhšie!

Výhodná reklama na Leviceonline.sk a TVTEKOVHONT

Pozrite si videoreportáže TVTEKOVHONT tu: https://www.youtube.com/tvtekovhont

TVTEKOVHONT.SK - regionálna internetová televízia zameraná na okres Levice, blízke okolie a regióny Tekov a Hont
Andrej Budai foto - video služby - svadby, stužkové slávnosti, rozlúčky, prvé sväté prijímania, slávnostné ceremónie, rodinné a firemné akcie

Prečítajte si:

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre