04222024pon

V levickom kine Junior je nainštalovaná technológia Dolby 3D systému

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
V levickom kine Junior je nainštalovaná technológia Dolby 3D systémuLEVICE 26. augusta 2014 - Ďalšia skvelá správa pre levického fanúšika filmu. Po roku digitalizácie kina Junior v Leviciach, keď sa prvé digitalizované premietanie konalo 1. júna 2013, bola počas 33. týždňa 2014 do levického kina nainštalovaná 3D technológia!

Na svoje si teda prídu aj vyznávači tejto technológie, pričom Levičania za filmami v 3D už nebudú musieť chodiť až do Nitry. Samozrejme, v kine Junior je ešte veľa čo dorábať, rekonštruovať, všetko však chce svoj čas a veríme, že sa Levičania už čoskoro dočkajú naozaj kvalitného kina, ktoré uspokojí aj toho najnáročnejšieho levického filmového fajnšmekra.

"V mesiaci august 2014 MsKS Levice zabezpečilo podľa rozpočtového opatrenia č.27/2014 dokončenie digitalizácie kina Junior. Bola dodaná a vykonaná montáž komponentov pre rozšírenie digitálnej projekcie o 3D systém Dolby. Podľa našich zistení a konzultovaní jednosálové kiná dávajú prednosť Dolby 3D systému s pasívnym bielym plátnom pred Xpand 3D - pasívnym strieborným plátnom," ozrejmila riaditeľka MsKS Levice Bc. Berta Jasečková.

Niečo o Dolby 3D technológii tu.

Ako sme už spomenuli, v kine Junior je potrebné zrealizovať ešte viacero úprav. "Kino Junior potrebuje, ako všetci dobre vieme, prejsť nie jednoduchou rekonštrukciou. Nielen pohodlnejšie sedadlá, dôkladnejšie zatemnenie miestnosti, ale je nevyhnuté vymeniť aj podhľad, nakoľko staré svietidlá nespĺňajú dnešné normy a zatekajú.
MsKS Levice pripravuje do nového rozpočtu na kalendárny rok 2015 až 2017 návrh na potrebnú investíciu do kina Junior," predstavila plány pani riaditeľka.

PhDr. Soňa Kosorinová, klinický psychológ a psychoterapeut

Komcar, s.r.o. e-shop, súťaž o 50 EUR poukážku


Každého však asi bude zaujímať, kedy sa plánuje ďalšia rekonštrukcia a kedy si levický filmový nadšenec bude môcť naplno vychutnať kvalitné kino Junior. "Bude veľmi dôležité zvážiť postup rekonštrukcie a všetkých úprav kinosály a časové rozpätie, nakoľko sála slúži ako viacúčelová, nielen pre kino ale aj pre divadelné predstavenia, školské podujatia a podujatia iných organizácií. Nakoľko v Leviciach je to jediná sála s väčšou kapacitou je veľký záujem o jej prenájom," ukončila Bc. Berta Jasečková.

Pre informáciu, debutové digitálne 3D premietanie v levickom kine Junior sa bude konať 2. septembra 2014 o 19:00 hod. filmom NINJA KORYTNAČKY! Srdečne pozývame.

Prečítajte si aj:

- Občania zachránili levické kino;

- Mesto s najväčším okresom na Slovensku je bez kina;

- Po 100 rokoch existencie kina v Leviciach prišla kríza;

- Zlepší sa digitalizáciou kina Junior záujem verejnosti o kino samotné?;

- O digitalizácii s predsedom komisie kultúry MsZ;

- Zdigitalizované kino Junior začína premietaním ku Dňu detí

zdroj: MsKS Levice, www.leviceonline.sk

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre