05282024uto

O digitalizácii s predsedom komisie kultúry MsZ

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

LEVICE 27. septembra 2012 – Pred letom ho zatvorili, počas prázdnin prestavali na multifunkčný priestor a teraz sa má digitalizovať. Zvyšujú sa tak šance, že posledné kino v levickom okrese opäť naplnia diváci. Na konci minulého mesiaca schválilo mestské zastupiteľstvo zmenu rozpočtu mesta, v rámci ktorého sa rozhodlo prideliť financie na digitalizáciu kina Junior vo výške 105 600 EUR. Pred týždňom sme Vám priniesli vyjadrenie predsedu filmového klubu Otáznik, teraz nám na túto tému poskytol informácie aj predseda komisie kultúry mestského zastupiteľstva v Leviciach Bc. Miloš Zaujec.

S iniciatívou  poskytnúť mestskú dotáciu na digitalizáciu kina Junior prišiel už spomínaný predseda filmového klubu Otáznik Roman Ďurčať. “Oslovil ma a tak som sa rozhodol pozvať ho na komisiu kultúry, kde nám podrobne vysvetlil čo taká digitalizácia obsahuje, kde ju už robili a zároveň nás oboznámil aj s fungovaním filmového klubu „Otáznik“,” hovorí Miloš Zaujec.

Bc. Miloš ZaujecKeď sa mesto Levice rozhodlo poskytnúť dotáciu na zdigitalizovanie zatiaľ jediného kina v levickom okrese, bol rád. “Potešil som sa, že návrh prešiel a zastupiteľstvo akceptovalo návrh komisie kultúry,” prezrádza jej predseda.

Zaujímalo nás aj to, či sa mesto Levice rozhodlo digitalizovať kino Junior len z dôvodu, že sa v  nedávnej dobe vyskytli problémy s výstavbou OC Európa. Pán poslanec Zaujec rázne odpovedal: “Nie. Problém s Európou nebol dôvod na digitalizáciu. Som presvedčený, že mesto svoje kino potrebuje. Povedal by som, že mesto tu bude stále ale obchodné centrá nemusia, a preto je kino potrebné.”

O kino v Leviciach nebol v minulosti zo strany verejnosti veľmi veľký záujem, myslíte si, že zdigitalizovaním kina Junior záujem občanov vzrastie? “Neviem či vzrastie, ale určite bude možné objednávať zaujímavejšie filmy pre divákov ako tomu bolo doteraz, predsa len starý formát pomaly ale isto vymiera. Aby záujem o kino vzrástol je už úlohou MsKS. To by malo zabezpečiť aby sa v ponuke nachádzali divácky atraktívne filmy,” odpovedá predseda komisie kultúry Bc. Miloš Zaujec.

Kino Junior

“Ak by všetko išlo ideálne, je reálny predpoklad, že prvý film v kine Junior v digitalizovanom formáte by sa mal premietať už budúci rok,” dodáva na záver poslanec MsZ Bc. Miloš Zaujec.

Prečítajte si aj náš čerstvý rozhovor s predsedom Filmového klubu Otáznik Romanom Ďurčaťom

Zmenu rozpočtu mesta Levice č. 1 si môžete pozrieť v plnom znení na tomto odkaze: http://www.levice.sk/download_file_f.php?id=299726
Kompletné dokumenty ohľadom MsZ v Leviciach zo dňa 30.8.2012 nájdete na tomto odkaze: http://www.levice.sk/zasadnutia-msz.phtml?id_menu=428&module_action__4323__id_zas=11086&module_action__4323__id_type=9#m_4323

zdroj: leviceonline.sk, foto: leviceonline.sk, kdh.sk

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre