01262022str

Vyrastie v okrese Levice ďalšia multifunkčná športová hala?

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

LEVICE 30. decembra 2021 - Vyrastie v okrese Levice ďalšia multifunkčná športová hala? Ako informuje Združenie miest a obcí Slovenska (ZMOS) na svojej web stránke, obce a mestá môžu získať dotáciu na multifunkčné športové haly. Mesto Levice o novú multifunkčnú halu záujem má, aj mesto Šahy sa nedávno usilovalo o takúto halu. Pridá samosprávam v okrese Levice táto možnosť, získať dotáciu, nový vietor do plachiet v ich úsilí o vybudovanie takejto haly?

Vyrastie v okrese Levice ďalšia multifunkčná športová hala?

Multifunkčná športová hala v Leviciach je reálna. "Futsal, florbal, volejbal, karate, box, kickbox, judo i ďalšie športy by takto našli svoj domovský stánok. Žijeme predovšetkým mládežníckym športom. Pomôže mestským základným školám (1.zš, 2.zš, 4.zš) ako aj gymnáziu A.Vrábla či ďalším stredným školám vo výučbe telesnej a športovej výchovy. Mesto Levice je pripravené do 30.6.2022 podať žiadosť. Z prostriedkov EÚ je možné získať najviac 1,2 mil. eur za podmienky spolufinancovania 10%. V rozpočte na rok 2022 poslanci MsZ schválili vypracovanie štúdie a projektovej dokumentácie (6.000+35.000 EUR). Ak by sa to podarilo, tak pre športovcov a obyvateľov mesta by to bola fantastická správa," vyjadril sa poslanec MsZ v Leviciach a NSK Ervín Szalma na svojej Facebook stránke Ervín Szalma - váš poslanec v MsZ Levice a v NSK okr.Levice.

Prečítajte si aj:

Andrej Budai foto - video služby

Andrej Budai foto - video služby - svadby, stužkové slávnosti, rozlúčky, prvé sväté prijímania, slávnostné ceremónie, rodinné a firemné akcie
Vyrastie v okrese Levice ďalšia multifunkčná športová hala?

Nová športová hala by podľa Szalmu mala vyrásť na pozemku mesta v priestoroch Základnej školy Andreja Kmeťa (1.ZŠ) a prioritne bude slúžiť športovej mládeži.

Obce a mestá môžu získať dotáciu na multifunkčné športové haly. "Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie (MIRRI) SR vyčlenilo na zámer 12 miliónov eur. Výška dotácie na jeden projekt môže dosiahnuť maximálne 1,2 milióna eur, pričom miera spolufinancovania zo strany príjemcu je desať percent. Do výzvy sa možno zapojiť do konca júna roka 2022," informuje ZMOS.

"Chceme vrátiť šport do regiónov a pomôcť mládeži, aby mohla tráviť svoj voľný čas aktívnym pohybom. Sumou 12 miliónov eur podporíme budovanie multifunkčných športových hál, ktoré budú slúžiť na rozvoj amatérskeho športu a pre športové, detské a mládežnícke kluby pôsobiace v nižších ligách v regiónoch," vyhlásila pre TASR vicepremiérka a ministerka regionálneho rozvoja Veronika Remišová (Za ľudí).

Haly môžu byť podľa nej veľkým prínosom pre rozvoj slovenského športu a fyzického zdravia mladej generácie.

Výzva má motivovať k tvorbe spolupráce medzi školami, samosprávou a podnikateľmi, ktorej výsledkom má byť vízia práce s deťmi a mládežou už na základnej škole. "Športové aktivity podľa rezortu pomôžu školákom zvýšiť telesnú zdatnosť, zabezpečiť zdravý životný štýl a v neposlednom rade prispejú k zlepšeniu mentálneho zdravia a duševnej pohody," dodáva ZMOS.

Multifunkčná hala nesmie priamo súťažiť s inou športovou halou rovnakého typu a musí k nej byť umožnený bezplatný prístup verejnosti. "Výlučným používateľom multifunkčnej haly nesmie byť profesionálny športový klub. Projekt má tiež umožniť pravidelné a udržateľné využívanie haly zo strany amatérskych športových klubov a škôl v danej lokalite, ale aj využívanie zo strany detí, mládeže, organizovaných aj neorganizovaných športovcov a širokej verejnosti," ukončuje ZMOS.

zdroj: ZMOS, TASR, ilustračné fotografie: Facebook stránke Ervín Szalma - váš poslanec v MsZ Levice a v NSK okr.Levice

Páči sa Vám práca Leviceonline.sk a TVTEKOVHONT? Podporte nás

Cieľom portálu Leviceonline.sk a regionálnej internetovej televízie TVTEKOVHONT je prinášať Vám aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá a ďalšie užitočné a praktické informácie, ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas najmä z okresu Levice a blízkeho okolia.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť nás môžete poukázaním akejkoľvek sumy na účet nášho občianskeho združenia Regionline.sk:

Slovenská sporiteľňa IBAN:
SK37 0900 0000 0051 5918 8001

konštantný symbol:
0558

TVTEKOVHONT.SK - regionálna internetová televízia zameraná na okres Levice, blízke okolie a regióny Tekov a Hont
Výhodná reklama na Leviceonline.sk a TVTEKOVHONT

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre