04202024sob

Klub slovenských turistov v Tlmačoch sa postaral o vznik Náučného chodníka Plešovica (video)

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

TLMAČE 2. decembra 2020 - Klub slovenských turistov (KST) v Tlmačoch je za vznikom nového Náučného chodníka (NCH) v meste Tlmače s názvom Plešovica. Boli sme si ho obzrieť a prešli sme ho spolu s milým sprievodom - predsedom a podpredsedom KST Tlmače Igorom Štullerom a Jozefom Pechom. Projekt realizácie videa bol realizovaný s finančnou podporou NSK.

Klub slovenských turistov v Tlmačoch sa postaral o vznik Náučného chodníka Plešovica (video)

NCH sa začína hneď na tlmačskom námestí, kde je prvá informačná tabuľa chodníka, pokračuje tlmačským parkom popri cintoríne, kde sa nachádza druhá informačná tabuľa. Celkovo je na jeho trase nainštalovaných päť informačných tabúľ. NCH má približnú dĺžku deväť kilometrov, je nenáročný, no má aj strmejší úsek priamo pod vŕškom Plešovica (318 metrov nad morom). Strmosť výstupu je ale odmenená nezabudnuteľnými panoramatickými výhľadmi z vyhliadky v blízkosti vrcholu Plešovica.

Ako nás páni z KST Tlmače informovali, práve vyhliadka je najkomplikovanejším miestom celého chodníka. "Technické riešene musí rešpektovať požiadavky ochrany prírody, archeologických pamiatok a v neposlednej rade bezpečnosti pohybu," povedali.

Vybrali sme sa teda s našou kamerou, aby sme celý NCH zdokumentovali, pričom celý video dokument ochotne odmoderovali vyššie spomenutí páni, za čo im veľmi ďakujeme.

Ako sme už spomínali, NCH je nenáročný a je vhodný pre rodiny aj s najmenšími deťmi. Vrelo odporúčame na jeho prejdenie, nadýchanie sa čerstvého lesného vzduchu a spoznanie ďalšieho kúsku nášho krásneho regiónu. Ale viac už v našom video dokumente TVTEKOVHONT tu:

Projekt realizácie videa bol realizovaný s finančnou podporou Nitrianskeho samosprávneho kraja.
Projekt bol realizovaný s finančnou podporou Nitrianskeho samosprávneho kraja.

zdroj, foto a video: Leviceonline.sk, TVTEKOVHONT, Andrej Budai foto - video služby

Prečítajte si aj:

Páči sa Vám práca Leviceonline.sk a TVTEKOVHONT? Podporte nás

Cieľom portálu Leviceonline.sk a regionálnej internetovej televízie TVTEKOVHONT je prinášať Vám aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá a ďalšie užitočné a praktické informácie, ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas najmä z okresu Levice a blízkeho okolia.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť nás môžete poukázaním akejkoľvek sumy na účet nášho občianskeho združenia Regionline.sk:

Slovenská sporiteľňa IBAN:
SK37 0900 0000 0051 5918 8001

konštantný symbol:
0558

FIRMY a ŽIVNOSTNÍCI POZOR! VÝHODNÁ REKLAMA NA LEVICEONLINE.SK a TVTEKOVHONT TU.

TERAZ AKCIA! Objednajte si u nás reklamu na určité obdobie a získate ju na 2x dlhšie!

Výhodná reklama na Leviceonline.sk a TVTEKOVHONT
TVTEKOVHONT.SK - regionálna internetová televízia zameraná na okres Levice, blízke okolie a regióny Tekov a Hont
Andrej Budai foto - video služby - svadby, stužkové slávnosti, rozlúčky, prvé sväté prijímania, slávnostné ceremónie, rodinné a firemné akcie

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre