02272020štv

Rekonštrukcia chodníka a nové kvetináče pred levickým Mestským úradom stála vyše 30.000 eur

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

LEVICE 6. augusta 2018 - Mestský úrad (MsÚ) v Leviciach sa môže pochváliť zrekonštruovaným chodníkom okolo jeho budovy ako i novými kvetináčmi s kvetinovou výsadbou pred ním. Celý tento "špás" ukrojil z rozpočtu mesta celkovo 31.300 eur.

Rekonštrukcia chodníka a nové kvetináče pred levickým Mestským úradom stála vyše 30.000 eur
Camping Vodník, Jur nad Hronom - splav dolného toku rieky Hron, ubytovanie, stanovanie, karavaning...

 

Rekonštrukčné práce sa začali 11. júna a trvali približne jeden mesiac. V rámci nich bola odstránená existujúca spevnená asfaltová plocha, odstránené odvodňovacie žľaby, demontovaný stĺp verejného osvetlenia, odstránené lapače strešných splavenín a odstránené cestné obrubníky.

 

Následne osadili betónovú zámkovú dlažbu vo dvoch výškových úrovniach, predelených čadičovým obrubníkom. Posledný rad zámkovej dlažby nad obrubníkom, kde sa mení výšková úroveň spevnenej plochy, bol realizovaný z dlažby pre nevidiacich - drážkovaná dlažba. Boli osadené nové lapače strešných splavenín, odvodňovací žľab uložili v prvej úrovni pod dlažbou a následne bol napojený na odvodňovací žľab v úrovni dlažby a bol ukončený na vonkajšej hrane cestného obrubníka ohraničujúceho cestnú komunikáciu.

Rekonštrukcia chodníka a nové kvetináče pred levickým Mestským úradom stála vyše 30.000 eur

Takto vyzeral chodník pred MsÚ Levice pred rekonštrukciou.

Spätne osadili vetracie mriežky. Pred hlavným vstupom do MsÚ sa osadilo zemné svietidlo kvôli nasvieteniu vchodu. V rámci stavby došlo k preloženiu elektrického vedenia verejného osvetlenia, mestského rozhlasu a kamerového systému do zeme.

Zmeny sa týkali aj zelene – pôvodné betonové kvetináče nahradili novými vegetačnými nádobami s novou výsadbou zelene.

V rámci rekonštrukcie chodníka MsÚ verejným obstáravaním vybral dodávateľa prác Reginonálnu správu a údržbu ciest a.s. Nitra, cena za zrealizované práce boli vo výške 23.600 € s DPH.

Kvetináče pred MsÚ aj s výsadbou boli v sume 7.700 eur. Dodavateľom bola firma ENGO s.r.o. Trnava, výsadbu realizovala Ing. Alica Beňová, záhradná architektka z Levíc. Všetko bolo financované z rozpočtu mesta. Faktúry sú zverejnené na internete.

zdroj a fotografia: mesto Levice, www.leviceonline.sk

Nakúpdoma.sk - eshop - Byt a domácnosť, elektronika a spotrebiče, šport a fitness, kuchyňa, pánska a dámska móda, obuv, Topshop produkty, alko-nealko nápoje, kozmetika
Andrej Budai foto - video služby - svadby, stužkové slávnosti, rozlúčky, prvé sväté prijímania, slávnostné ceremónie, rodinné a firemné akcie

POZRITE SI TIEŽ:

PhDr. Soňa Kosorinová, klinický psychológ a psychoterapeut, Levice

Hľadaj v Leviciach a v okolí

Montáž a servis poplašných a zabezpečovacích systémov Levice a okolie - Mont Servis MaR elektro Tibor Budai
 Služby24 - Upratovacie práce - tepovanie áut

Ardox, reklamná agentúra.

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre