Andrej Budai - svadobný kameraman - foto - video služby

Zľavy na wellness pobyty
05202019pon

V Leviciach sa bude voliť po starom, z poslancov proti jedine Števková

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

LEVICE 2. augusta 2018 - Na mimoriadnom zasadnutí Mestského zastupiteľstva (MsZ) v Leviciach sa vo štvrtok 2. augusta prerokovával návrh na určenie volebných obvodov a počtu poslancov Mestského zastupiteľstva v Leviciach pre Voľby do orgánov samosprávy obcí 2018, ktoré sa budú konať dňa 10. novembra 2018. Poslanci MsZ schválili doteraz zaužívaný systém.

V Leviciach sa bude voliť po starom, z poslancov proti jedine Števková
Camping Vodník, Jur nad Hronom - splav dolného toku rieky Hron, ubytovanie, stanovanie, karavaning...

 

Opäť sa bude voliť vo dvoch volebných obvodoch 24 poslancov MsZ, pričom vo volebnom obvode číslo 1 sa bude voliť 12 poslancov MsZ a vo volebnom obvode číslo 2 takisto 12 poslancov MsZ.

Proti tomuto návrhu sa z 18 prítomných poslancov MsZ vyslovila ako jediná poslankyňa Petra Števková. "Nie je fér, že mesto Levice má dva obvody. V porovnaní s ostatnými väčšími mestami, tak malé mesto ako Levice, v ktorom sa pozná každý s každým, nie je dobré a nie je férové, že nejaký kandidát nemôže byť volený svojou rodinou, pretože kandiduje v inom obvode. Na volebnom systéme, ako je v Leviciach momentálne nastavený, nevidím nič pozitívne. V mojej rozprave padol aj návrh či podnet na pána primátora, aby toto začal konzultovať vyššie, teda aby sa tento zákon zmenil. Či už by išlo o menší počet poslancov pre jeden obvod, alebo možnosť jedného obvodu pre takéto malé mesto. Bol by to posun vpred," povedala Števková.

Andrej Budai foto - video služby - svadby, stužkové slávnosti, rozlúčky, prvé sväté prijímania, slávnostné ceremónie, rodinné a firemné akcie

Pozrite si video:

Poslanec MsZ a člen Mestskej rady Rastislav Kasan vidí v súčasnom volebnom systéme skôr pozitíva. "Pozitíva sú možno v tom, že to je jednoduchšie, ale negatívom je, že niektoré mestské časti nemajú svojich zástupcov, prípadne majú v prípade dvoch volebných obvodov omnoho ťažšiu šancu, dostať sa do MsZ. Ale máme tu komisie, ktoré fungujú už dve volebné obdobia a pevne verím, že naďalej budú fungovať. Kvalitatívne fungujú dobre, zatiaľ som nepočul sťažnosti, žeby tieto komisie fungovali zle," vyjadril sa Kasan.

Nesúhlasný postoj k návrhu zo strany jednej z poslankýň Kasan vníma ako začiatok politickej kampane. "Začala sa politická kampaň. Treba sa na to pozerať aj tak, že každý má o tom, ako má mesto fungovať, svoje vlastné predstavy a tiež má predstavy o tom, ako by to on vedel zrealizovať. Každý má právo na svoj názor, je to legitímne, sme v demokracii a je to súčasť demokracie," ukončil poslanec MsZ a člen Mestskej rady.

Kompletný návrh nájdete tu: https://www.levice.sk/download_file_f.php?id=995707

zdroj a fotografia: www.leviceonline.sk

zdroj a fotografie: KR PZ Nitra

Nakúpdoma.sk - eshop - Byt a domácnosť, elektronika a spotrebiče, šport a fitness, kuchyňa, pánska a dámska móda, obuv, Topshop produkty, alko-nealko nápoje, kozmetika

POZRITE SI TIEŽ:

Komentárov  

+2 # Tomi 2018-08-03 15:10
Števková by mala predovšetkým držať papuľu. Spočiatku, keď nesedela v MsZ a nebrala prachy za nič, tak útočila na Mišáka a keď sa do MsZ dostala, tak bola s ním veľká kamoška. Takúto zákernú, hnusnú, falošnú poslankyňu ako je Števková treba fakt hľadať lupou!!!
Počul som, že aj Tolnaiovi už nestačí post poslanca, ale trúfa si na primátora. Je podporovaný Maďarmi, ale pritom je to kariérista a človek, čo nemá problém ísť aj cez mŕtvoly!!! Verím, že Maďari nám neovládnu naše Levice!!!
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
-4 # Julia 2018-08-05 15:10
Som šokovaná, že sa Maďar ako je Tolnai, ktorý sa tak rád označuje za historika (on NIE JE žiadnym historikom!) vôbec dostal za poslanca MsZ a teraz sa silou mocou snaží vládnuť Leviciam! Pričom jeho rodina na Slovensko prišla s holou riťou na hotové, dostali majetky po rodinách, ktoré sa museli vrátiť do Maďarska! Vtedy sa ani jeden Maďar nemohol hlásiť k svojim koreňom! Kto ale neovládal maďarčinu a žil v Leviciach, bol takými ako je aj Tolnai vyvražďovaný!!! Akým právom nám idú vládnuť opäť Maďari?!? Čo pre nás, Slovákov oni spravili?!? NIČ!!! Akým právom stavajú za slovenské peniaze pomníky Maďarom?!? Sme na Slovensku a ak sa to Maďarom tu žijúcim nepáči, tak za Dunaj!!! NECHCEME, ABY SA V LEVICIACH ROZŤAHOVALI MAĎARI!!!
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
-1 # Július 2018-10-29 23:40
Arogantná, namyslená, samoľúba Števková!!! Ty chceš byť zas poslancom MsZ? Veď áno, treba platiť svoje dlhy a z niečoho aj žiť. Ale prečo ťa majú platiť Levičania??? ty skrachovaná novinárka...
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre