Andrej Budai - svadobný kameraman - foto - video služby

Topshop zmrazil ceny až na -80% - veľký novoročný výpredaj

Ukážkové hodiny v Jazykovej škole Zaraz Levice
03192019uto

Výstup na rozhľadňu na levickej Kalvárii je pre silnejšie povahy, no výhľad stojí za to

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

LEVICE 23. júla 2018 - Nad Levicami sa vypína sedem metrov vysoký kovový kríž, ktorý je vidieť už z väčšej diaľky. Ten je pripevnený na 22 metrov vysokej rozhľadni na najvyššom bode Levíc - levickej Kalvárii. Ešte ste na ňu nevystúpili? Určite odporúčame, pretože výhľad stojí naozaj za to!

Výstup na rozhľadňu na levickej Kalvárii je pre silnejšie povahy, no výhľad stojí za to
Andrej Budai foto - video služby - svadby, stužkové slávnosti, rozlúčky, prvé sväté prijímania, slávnostné ceremónie, rodinné a firemné akcie

No samotný výstup je pre silnejšie povahy, ktoré nemajú problém s výškami. Totiž, už pri samotnom výstupe na 64 točitých kovových schodoch vidíte pod sebou všetko, to isté platí aj na samotnom vrchu rozhľadne, pretože podlaha je z dierkovaného kovu. Pre slabšie povahy pri výškach, akú máme aj my, to bude po výstupe trochu horší pocit, no poradíme Vám. Nepozerajte sa pod seba a za chvíľu si výhľad vychutnáte takmer dokonale.

Následne sa Vám naskytne fantastický výhľad ne celé mesto Levice a jeho okolie, za priaznivého počasia tu môžete vidieť Štiavnické vrchy a ich najvyšší vrchol Sitno, pohorie Tríbeč aj s vrchom Zobor, tiež pohorie Pohronský Inovec a smerom na juh až do Maďarska.

Rozhľadňu postavili v roku 2013 v nadmorskej výške 207 metrov nad morom a práve tento mesiac (júl 2018) oslavuje piate výročie svojej obnovy. Pôvodne tu totiž stála nefunkčná telekomunikačná veža, ktorú občianske združenie (OZ) Patrimonium servandi upravilo na vyhliadkovú vežu. OZ je jej prevádzkovateľom, pričom jej členovia počas otváracích hodín dohliadajú na bezpečnosť pri veži.

POZRITE SI VŠETKY FOTKY VÝHĽADU Z ROZHĽADNE NA LEVICKEJ KALVÁRII VO VYŠŠOM ROZLÍŠENÍ TU.

Turistická sezóna tu je v plnom prúde, začína sa 3. mája a končí 25. októbra. Veža je sprístupnená každú nedeľu v prípade priaznivého počasia od 14:00 do 16:00 hod. V prípade nepriaznivého počasia (dážď, búrka, silný vietor) nie je vyhliadková veža sprístupnená.

V okolí rozhľadne návštevníci môžu nájsť sakrálny areál (upravené torzo kostolíka, nová krížová cesta) a náučno-relaxačný areál Zelená učebňa pre všetkých. Ten tvorí upravený lesopark s lavičkami a ohniskom, stojan s panorámou okolia pri vyhliadkovom chodníku a informačné tabule o histórii a prírodných hodnotách levickej Kalvárie. Kalváriu je možné najsť na miernom kopci na severnej strane mesta Levice.

Pravidlá prevádzky:
- Výstup na vyhliadkovú vežu je na vlastnú zodpovednosť návštevníkov.
- Veža bude sprístupnená každú nedeľu v prípade priaznivého počasia od 14:00 do 16:00 hod. V prípade nepriaznivého počasia (dážď, búrka, silný vietor) nebude vyhliadková veža sprístupnená.
- Prístup do veže bude zabezpečený dvoma dospelými osobami.
- Do priestorov veže môže vstúpiť naraz maximálne 5 dospelých osôb (nad 18 rokov), maximálne 8 osôb.
- Pobyt na vyhliadkovej terase veže je vymedzený v rozsahu maximálne 20 minút.
- Pri fotografovaní z veže treba rešpektovať súkromie obyvateľov domov v jej susedstve.
- Deti (od 6 do 15 rokov) môžu vstúpiť do priestorov veže len v sprievode dospelej zodpovednej osoby (rodič, učiteľ, ...). Deti vo veku do 6 rokov nemajú vôbec povolený vstup do priestorov vyhliadkovej veže.
- Vstup do priestorov pre organizované skupiny mimo vymedzeného času možno dohodnúť minimálne päť dní vopred so zástupcom OZ Patrimonium servandi. Pre aktuálne obdobie je kontaktnou osobou PhDr. Katarína Holbová, e-mail:
- Dobrovoľný finančný príspevok na prevádzkovanie a udržiavanie vyhliadkovej veže môžete odovzdať pri vstupe do jej priestorov.

Aktuálne informácie k prevádzkovaniu vyhliadkovej veže budú zverejňované v informačnej tabuli na ulici Sv. Michala pri rímsko-katolíckom farskom kostole.

foto: www.leviceonline.sk

 

Nakúpdoma.sk - eshop - Byt a domácnosť, elektronika a spotrebiče, šport a fitness, kuchyňa, pánska a dámska móda, obuv, Topshop produkty, alko-nealko nápoje, kozmetika

POZRITE SI TIEŽ:

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

PhDr. Soňa Kosorinová, klinický psychológ a psychoterapeut, Levice

 

Prihláste sa k odberu noviniek Leviceonline.sk a majte ako prví informácie z celého okresu Levice

Napíšte sem Váš e-mail:
Potvrďte tu:
Ďakujeme za Vašu registráciu!
Please wait

Hľadaj v Leviciach a v okolí

Montáž a servis poplašných a zabezpečovacích systémov Levice a okolie - Mont Servis MaR elektro Tibor Budai
 Služby24 - Upratovacie práce - tepovanie áut

Ardox, reklamná agentúra.

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre