07252021ned

6. ZŠ v Leviciach sa vysporadúva s krízovou situáciou koronavírusu (video)

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

LEVICE 11. novembra 2020 - Od 26. októbra 2020 prešli všetky triedy 2. stupňa základných škôl (ZŠ), stredné a vysoké školy na dištančnú formu výučby. Ako túto krízovú situáciu zvládajú samotné školy, sme sa boli opýtať na niekoľko ZŠ. Ako prvú sme oslovili jednu z najväčších škôl v okrese Levice - na 6.ZŠ, Saratovská 85 v Leviciach.

6. ZŠ v Leviciach sa vysporadúva s krízovou situáciou koronavírusu (video)

Na 6. ZŠ v Leviciach sa dištančná výučba týka takmer 300 detí. "Vnímanie aktuálnej situácie zo strany žiakov i učiteľov je priamo úmerné nálade v spoločnosti. Najväčší problém je nosenie rúšok, no nie problém v tom, žeby ich nechceli nosiť, ale skôr z hľadiska nekomfortnosti. Snažíme sa to kontrolovať a dodržiavať tak, aby to bolo v poriadku. Musím však povedať, že žiaci sú v tomto veľmi zodpovední a stavajú sa k tejto problematike priaznivo. Je tam asi veľká edukácia zo strany rodičov, za čo by som im chcel poďakovať," opísal aktuálnu situáciu na škole jej riaditeľ Peter Kriška.

Pozrite si videoreportáž nášho projektu regionálnej internetovej televízie TVTEKOVHONT tu:

Učitelia na škole chápu aktuálnu situáciu a snažia sa s ňou vyrovnať. "Myslím si, že je to na takej úrovni, na akej by to malo byť. Nosenie rúšok je však veľmi nekomfortné. Každý, kto nosí rúško celý deň, vie, že je to dosť ťažké," dodal Kriška.

Škola sa na aktuálny režim pripravovala už od začiatku školského roka. Pedagógovia môžu dištančnú výučbu realizovať aj priamo zo školy. "Situáciu sme vyriešili tak, že učitelia, ktorým viac vyhovuje učiť z domu, tí učia z domu. Vypomohli sme im výpočtovou technikou a rôznymi digitálnymi prostriedkami. Tým, ktorým je komfortnejšie vyučovať priamo zo školy, sme vytvorili na škole priestory a technické vybavenie," vysvetlil riaditeľ školy.

6. ZŠ v Leviciach je známa ako basketbalová škola, no výchovno-vzdelávací a tréningový proces v telocvičniach je aktuálne zakázaný. "V súčasnosti je už situácia taká, že v prípade dodržania všetkých podmienok dezinfekčnosti a samozrejme preukázania negatívnych antigénových či PCR testov, je možné trénovať do šesť ľudí. Preto sa snažíme tréningy aspoň takto realizovať," priblížil riaditeľ školy.

Prísne opatrenia na škole platia pre všetkých, rodičia majú zakázaný vstup do priestorov školy. "Prevádzka školy je od 07:00 hod. do 16:00 hod. Deti chodia od brány školy do areálu samostatne. Prebieha tu ranný filter, kde sa deťom meria teplota a dezinfikujú si ruky. Deti nad desať rokov museli doniesť certifikát o negatívnom teste a rodičia museli dať potvrdenie o bezinfekčnosti u všetkých, ktorí sa vzdelávajú prezenčne. Popoludní je školský klub detí (ŠKD). Zabezpečili sme to tak, že skupiny deti, ktoré ho navštevujú, sa medzi sebou nepremiešavajú. Čiže deti, ktoré sú v konkrétnej triede, tá konkrétna trieda tvorí aj skupinu ŠKD do 15:00 hod. Máme aj prípady detí, ktorých rodičia pracujú dlhšie, to sa snažíme zabezpečiť tak, aby to bolo v súlade so všetkými aktuálnymi požiadavkami," dodal Peter Kriška.

Nástupy na obed sa na škole snažia minimalizovať. "Ideme podľa harmonogramu tak, aby sa stihli odobedovať všetky štyri ročníky. Avšak tak, aby sa triedy stretávali čo možno minimálne alebo vôbec," uzavrel.

Tento projekt bol realizovaný s finančnou podporou mesta Levice.

Tento projekt bol financovaný z dotácie mesta Levice

zdroj, foto a video: Leviceonline.sk, TVTEKOVHONT

Prečítajte si aj:

Páči sa Vám práca Leviceonline.sk a TVTEKOVHONT? Podporte nás

Cieľom portálu Leviceonline.sk a regionálnej internetovej televízie TVTEKOVHONT je prinášať Vám aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá a ďalšie užitočné a praktické informácie, ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas najmä z okresu Levice a blízkeho okolia.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť nás môžete poukázaním akejkoľvek sumy na účet nášho občianskeho združenia Regionline.sk:

Slovenská sporiteľňa IBAN:
SK37 0900 0000 0051 5918 8001

konštantný symbol:
0558

FIRMY a ŽIVNOSTNÍCI POZOR! VÝHODNÁ REKLAMA NA LEVICEONLINE.SK a TVTEKOVHONT TU.

TERAZ AKCIA! Objednajte si u nás reklamu na určité obdobie a získate ju na 2x dlhšie!

Výhodná reklama na Leviceonline.sk a TVTEKOVHONT
TVTEKOVHONT.SK - regionálna internetová televízia zameraná na okres Levice, blízke okolie a regióny Tekov a Hont
Andrej Budai foto - video služby - svadby, stužkové slávnosti, rozlúčky, prvé sväté prijímania, slávnostné ceremónie, rodinné a firemné akcie

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre