10022023pon

Katolícka spojená škola v Leviciach do nového školského roka s novými projektami

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

LEVICE 6. septembra 2019 - Katolícka spojená škola (KSS) Vincenta de Paul v Leviciach štartuje do nového školského roka 2019/2020 s novými projektami. Bude sa tu realizovať nový projekt Erasmus ako i projekt Čerstvé hlavičky.

Katolícka spojená škola v Leviciach do nového školského roka s novými projektami
DREVEX Zlaté Moravce - stavebné rezivo

V porovnaní s predchádzajúcim školským rokom sa na škole zvýšil počet prváckych tried na tri z pôvodných dvoch. Na škole okrem výchovno-vzdelávacieho procesu prebieha aj záujmová činnosť v rámci Centra voľného času. To ponúka až 20 rôznych krúžkov cez športové či tvorivé. Žiaci školy sa zúčastňujú rôznych školských ale aj mestských podujatí, či okresných, krajských a celoslovenských súťažiach.

Pozrite si našu videoreportáž zo školy tu:

Základná škola sv. Vincenta de Paul v Leviciach vyhrala súťaž Čerstvé hlavičky, v rámci ktorej bude od spoločnosti Kaufland dostávať každý týždeň počas celého školského roka 200 gramov priamo konzumovateľnej čerstvej zeleniny či ovocia na každého žiaka školy.

Škola sa už niekoľko rokov zapája do programu Erasmus, inak tomu nebude ani v školskom roku 2019/2020. Rozbiehajú sa tu totiž dva nové projekty, jeden z nich bude zameraný na šport a druhý na ekonomiku, kde si žiaci vytvoria svoju žiacku firmu.

Aktívne tu pôsobí aj školský špeciálny pedagóg, ktorý má na starosti vzdelávanie žiakov so špeciálnymi potrebami, ako sú napr. poruchy učenia, poruchy pozornosti, poruchy zraku, sluchu či Downov syndróm. Tento rok k týmto deťom pribudli aj žiaci s nadaním. Aby škola vytvorila pre tieto deti čo najlepšie podmienky, zapojila sa do projektu Škola inkluzionistov.

Okrem toho na škole pôsobí aj nový duchovný správca Lukáš Líška.

zdroj, foto a video: Andrej Budai foto - video služby, TVTEKOVHONT.SK

Prečítajte si aj:

Andrej Budai foto - video služby - svadby, stužkové slávnosti, rozlúčky, prvé sväté prijímania, slávnostné ceremónie, rodinné a firemné akcie
Nakúpdoma.sk - eshop - Byt a domácnosť, elektronika a spotrebiče, šport a fitness, kuchyňa, pánska a dámska móda, obuv, Topshop produkty, alko-nealko nápoje, kozmetika
Youtube kanál Leviceonline.sk

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre