10162019str

ZŠ s MŠ sv. Vincenta de Paul v Leviciach opäť otvorila svoje brány - video

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

LEVICE 30. marca 2019 - Základná škola s materskou školou svätého Vincenta de Paul v Leviciach aj tento rok otvorila svoje brány v rámci Dňa otvorených dverí. Návštevníci si v utorok 26. marca 2019 mohli školu obzrieť zblízka, spoznať pedagógov, nadýchať sa príjemnej školskej atmosféry, priamo sa zúčastniť vyučovacích hodín, zašportovať si či zúčastniť sa mnohých sprievodných aktivít.

ZŠ s MŠ sv. Vincenta de Paul v Leviciach opäť otvorila svoje brány - video

Pozrite si našu videoreportáž zo Dňa otvorených dverí na ZŠ s MŠ sv. Vincenta de Paul v Leviciach 26.3.2019:

V celoslovenskom meraní portálu INEKO vyhodnotil školu s výbornými výsledkami žiakov. Škola má dôveru rodičov, stúpa počet detí, rastie počet tried. Škola sa tiež môže pochváliť výbornými umiestneniami vo vedomostných súťažiach, predmetových olympiádach a umeleckých a športových súťažiach. Je tu vytvorené prostredie pre moderné vzdelávanie 21. storočia, keďže každá odborná učebňa je jedinečným multimediálnym priestorom. Vyučuje sa tu anglický jazyk od 1. triedy a v 7. ročníku tu dávajú ponuku doplnenia o jazyk nemecký, ruský alebo francúzsky. Podporuje sa tu medzinárodná spolupráca, škola má patnerské školy v zahraničí, ponúkajú tu pre žiakov výmenné mobility Erasmus 2015 až 2017 /Taliansko, Turecko, Česká republika, Lotyšsko/ a Erasmus 2017 až 2019 /Fínsko, Rumunsko a Grécko/.

V rámci školského klubu detí škola ponúka výchovu v duchu kresťanských hodnôt, láskavý a priateľský prístup, otvorenosť a toleranciu, rozmanitý program záujmovej činnosti, aktivity rozvíjajúce kreativitu a tvorivosť, činnosti podporujúce tímovú prácu, podporu iniciatívy, nápaditosti a samostatnosti, priestor pre oddych a pohyb ako aj priestor pre vytváranie a prehlbovanie vzťahov so svojimi rovesníkmi. V školskom klube detí na škole realizujú množstvo príležitostných aktivít ako týždeň zdravej výživy, posedenie so starými rodičmi, jesenné tvorivé dielne, šarkaniáda, tvorivé vianočné dielne, vianočné besiedky, súťaž v stavaní snehuliaka, popoludnie s rozprávkou, fašiangový karneval, jarné tvorivé dielne či detské divadelné predstavenia. Školský klub detí je k dispozícii od 6:00 do 17:00 hod. pre žiakov prvého až piateho ročníka.

Nakúpdoma.sk - eshop - Byt a domácnosť, elektronika a spotrebiče, šport a fitness, kuchyňa, pánska a dámska móda, obuv, Topshop produkty, alko-nealko nápoje, kozmetika Zľavaonline.sk - paleta najlepších zliav Sexland.sk - všetko pre Vaše potešenie

Centrum voľného času ponúka zážitkové záujmové vzdelávanie pod vedením kvalifikovaných vedúcich záujmových krúžkov, pomáhajú vyhľadávať a ďalej rozvíjať talentované a nadané deti. Okrem toho má Centrum voľného času v ponuke množstvo záujmových krúžkov ako pohybová príprava - gymnastika, tenis, golf, horolezecký, volejbalový, divadelný, počítačový, šachový, spevácky, gitarový či biologický krúžok, detský folklórny súbor, florbal, futbal, basketbal, moderný tanec, stolný tenis, krúžok šikovných rúk či keramika.

Pod jednou strechou tu sídli základná umelecká škola s hudobným a baletným odborom. V ponuke tu je tiež možnosť vybrať deťom z dvoch jedál už od 1. ročníka prostredníctvom online stravovacieho systému, žiaci školy majú k dispozícii nápojový automat a šalátový pult, mliečny automat, automat zdravej výživy.

Škola je opakovane úspešnou školou v Nitrianskom kraji v športových súťažiach, v telesnej zdatnosti a športovej príprave tu vedú deti od útleho veku, v priestoroch školy prebieha projekt Akadémie Mateja Tótha. Škola má nové priestory a zariadenia ako horolezecká stena, dve telocvične, multifunkčné ihrisko, pohybové štúdio, florbalové mantinely a detské preliezky. Organizuje sa tu lyžiarsky, plavecký a korčuliarsky kurz. Škola ponúka pomoc špeciálneho pedagóga, psychológa a asistentov učiteľa. V prípade, že žiak do školy dochádza z obce, kde nie je škola, škola prepláca cestovné v plnej výške, škola dokonca spolupracuje s taxislužbou.

Materská škola sa teší veľkej obľube a spokojnosti. Aj samotní rodičia prejavujú spokojnosť s projektom prepojenia materskej školy so základnou školou. Na škole ho vytvorili kvôli požiadavkám a pre spokojnosť samotných rodičov.

Sú tu ľudia, ktorí pôsobia takmer ako v rodinnom kruhu, snažia sa vytvárať vzájomnú priateľskú atmosféru. Na škole pracuje tím rehoľných sestričiek. Deti sa tu snažia nielen vyučovať, ale aj viesť cestou duchovnej formácie mladého človeka s hodnotovými postojmi kresťanskej osobnosti.

zdroj, foto a video: www.leviceonline.sk, www.regionline.sk, Andrej Budai foto - video služby

POZRITE SI TIEŽ:

Nakúpdoma.sk - eshop - Byt a domácnosť, elektronika a spotrebiče, šport a fitness, kuchyňa, pánska a dámska móda, obuv, Topshop produkty, alko-nealko nápoje, kozmetika
Andrej Budai foto - video služby - svadby, stužkové slávnosti, rozlúčky, prvé sväté prijímania, slávnostné ceremónie, rodinné a firemné akcie

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

PhDr. Soňa Kosorinová, klinický psychológ a psychoterapeut, Levice

Hľadaj v Leviciach a v okolí

Montáž a servis poplašných a zabezpečovacích systémov Levice a okolie - Mont Servis MaR elektro Tibor Budai
 Služby24 - Upratovacie práce - tepovanie áut

Ardox, reklamná agentúra.

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre