10162019str

Učiteľskou krížovou cestou si na levickej Kalvárii uctili všetkých účiteľov mesta - video

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

LEVICE 7. apríla 2019 - Katolícka spojená škola sv. Vincenta de Paul (KSS) v Leviciach aj tento rok na levickej Kalvárii zorganizovala učiteľskú krížovú cestu. Ako portál Leviceonline.sk informoval Ján Kraus, duchovný správca KSS v Leviciach, na učiteľskej krížovej ceste, ktorú KSS v Leviciach zorganizovala na Svetový deň učiteľov 28.3.2019, sa modlia za všetkých učiteľov z Levíc, nie len za tých kresťanských.

Učiteľskou krížovou cestou si na levickej Kalvárii uctili všetkých účiteľov mesta - video

Pozrite si našu videoreportáž z podujatia:

Podľa jeho ďalších slov je to jednak kvôli pôstnemu obdobiu, ale aj kvôli tomu, že bude Deň kresťanských učiteľov. "Je to klasická modlitba krížovej cesty 14 zastavení, kde sa spoločne všetci modlíme a spievame. My, ktorí sme kresťania, cítime takú výzvu, že tu chceme byť pre celé mesto, nie len pre veriacich, ale aj pre ostatných. Veď žijeme spolu v tomto meste. Nemáme nejakú uzavretú komunitu, chceme tu byť pre všetkých. Modlíme sa za nich aj preto, pretože každý z nich prichádza do kontaktu s deťmi, vychovávajú novú generáciu, ktorá je nádejou národa," povedal Kraus.

Učitelia na KSS v Leviciach majú každý mesiac duchovnú obnovu. "V rámci nej v pôstnom období mávame tradične učiteľskú krížovú cestu, na ktorú pozývame širokú verejnosť. Nielen pedagógov, ale všetkých zamestnancov školstva. Som rada, že pozvanie prijali aj učitelia štátnych škôl," dodala riaditeľka KSS v Leviciach Mária Farkašová.

Pedagóg a poslanec Mestského zastupiteľstva v Leviciach Peter Benček ako veriaci človek veľmi oceňuje takéto aktivity. "Vidím, že sem prišlo aj mnoho mojich kolegov z rôznych ďalších škôl. Oceňujem túto aktivitu zvlášť v takomto pôstnom období," dodal Benček.

Bývalý pedagóg KSS v Leviciach Stanislav Titurus bol veľmi príjemne prekvapený, že sa takáto aktivita organizuje. "Keďže sa to organizuje priamo na Svetový deň učiteľov, zdá sa mi, že to ako z učiteľskej tak i z cirkevnej stránky sedí. Podobné kresťanské podujatia sú mojou srdcovou záležitosťou," skonštatoval Titurus a s jedným dychom dodáva, "Keby som sa mal znova rozhodovať, či ísť znova na učiteľský smer, tak asi nie. Držím však učiteľom palce, keď sa dali na boj, tak musia vydržať," ukončil.

Zuzana Bajzová z rodičov zúčastnených na podujatí bola rada, že aj rodičia sú pozývaní na takúto akciu. "Myslím si, že je to fajn, byť tu a doprevádzať pedagogický zbor pri takejto krížovej ceste. Je to zážitok. Ďakujeme im za všetko a dúfame, že v takejto tradícii budeme pokračovať," povedala Bajzová.

zdroj, foto a video: www.leviceonline.sk, Andrej Budai foto - video služby

POZRITE SI TIEŽ:

Nakúpdoma.sk - eshop - Byt a domácnosť, elektronika a spotrebiče, šport a fitness, kuchyňa, pánska a dámska móda, obuv, Topshop produkty, alko-nealko nápoje, kozmetika
Andrej Budai foto - video služby - svadby, stužkové slávnosti, rozlúčky, prvé sväté prijímania, slávnostné ceremónie, rodinné a firemné akcie

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

PhDr. Soňa Kosorinová, klinický psychológ a psychoterapeut, Levice

Hľadaj v Leviciach a v okolí

Montáž a servis poplašných a zabezpečovacích systémov Levice a okolie - Mont Servis MaR elektro Tibor Budai
 Služby24 - Upratovacie práce - tepovanie áut

Ardox, reklamná agentúra.

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre