04232024uto

V lesíku za Levicami zbierali odpad, za jednu brigádu vyzbierali 17 plných vriec

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

LEVICE 16. januára 2022 - V lesíku za Levicami smerom na vrch Vápnik zbierali odpad. Ako informuje organizátorka brigády MK, za jednu brigádu, ktorá trvala približne dve hodiny v nedeľu 16. januára, vyzbierali až 17 plných vriec.

V lesíku za Levicami zbierali odpad, za jednu brigádu vyzbierali 17 plných vriec

Organizátorka deň pred brigádou na sociálnu sieť napísala aj verejnú výzvu na účasť na brigáde, na jej výzvu zareagovala len jedna pani. "Boli sme so sestrou a s jej deckami, ako vždy sme zvykli aj predtým. Dokopy teda dvaja dospelí a dve deti - šesť a deväť-ročné. Tá pani, ktorá tiež chcela prísť pomôcť, nás tam asi nenašla a tak vyzbierala odpad počas prechádzky v blízkosti vrchu Vápnik," priblížila MK.

KVALITNÝ NÁBYTOK, PRODUKTY TOPSHOP, DORMEO, DELIMANO, WALKMAXX, WELLNEO, ROVUS - OBUV A MÓDA - NÓRSKA KOZMETIKA - PRE DOSPELÝCH - ŠPORT A VÝŽIVOVÉ DOPLNKY - ŠKOLSKÉ POTREBY - ŠPERKY - ZĽAVY A AKCIE - KVALITNÝ ALKOHOL

Prečítajte si aj:

Andrej Budai foto - video služby

Andrej Budai foto - video služby - svadby, stužkové slávnosti, rozlúčky, prvé sväté prijímania, slávnostné ceremónie, rodinné a firemné akcie
V lesíku za Levicami zbierali odpad, za jednu brigádu vyzbierali 17 plných vriec

Začiatkom decembra tam podľa nej ešte taký bordel nebol. "Tie stromy a zem si to fakt od nás nezaslúžia. Stále je tam dosť odpadu, keďže sú to súvislé a veľké skládky, mnohé sú už tak hlboko pod listami a v zemi či pri koreňoch stromov, že sa nedali vytiahnúť, mali sme 17 vriec, tie sme naplnili, ale je tam ešte toho dosť. Niekedy nabudúce...alebo čím skôr?," pýta sa organizátorka.

"Ja veľmi pekne ďakujem mojim pomocníkom, že priložili ruku k záchrane kúska prírody aj pre svoju budúcnosť. A majiteľ tohto lesíka by si ho mohol ohradiť, lebo stromy takto vyhynú, plasty sa dostanú do spodných vôd, atď...vďaka neporiadnikom," dodala.

V lesíku za Levicami zbierali odpad, za jednu brigádu vyzbierali 17 plných vriec

Organizátorka na sociálnej sieti tiež vyzvala ľudí, ale i poslancov Mestského zastupiteľstva v Leviciach na tipy na termín a spôsob umiestnenia zozbieraného odpadu. "Očakávala som aj nejaké rady, pomoc, čo s odpadom, ak sa vyzbiera. Jediný z radov poslancov MsZ zareagoval pán Dušan Daniš, ktorému ďakujem za ochotu pri realizácii odvozu tohto odpadu. Písal mi, že to bude riešiť," priblížila MK.

S podobnými brigádami chce organizátorka pokračovať. "Odpadky sú aj v okolí lesíka pri Šikloši, aj na samotnom Šikloši, to by sa niekedy inokedy mohlo vyzbierať," uzavrela.

zdroj a foto: Facebook MK

Páči sa Vám práca Leviceonline.sk a TVTEKOVHONT? Podporte nás

Cieľom portálu Leviceonline.sk a regionálnej internetovej televízie TVTEKOVHONT je prinášať Vám aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá a ďalšie užitočné a praktické informácie, ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas najmä z okresu Levice a blízkeho okolia.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť nás môžete poukázaním akejkoľvek sumy na účet nášho občianskeho združenia Regionline.sk:

Slovenská sporiteľňa IBAN:
SK37 0900 0000 0051 5918 8001

konštantný symbol:
0558

TVTEKOVHONT.SK - regionálna internetová televízia zameraná na okres Levice, blízke okolie a regióny Tekov a Hont
Výhodná reklama na Leviceonline.sk a TVTEKOVHONT

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre