03292020ned

Nemocnica Levice zriadila izby hotelového typu na oddelení vnútorného lekárstva

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

LEVICE 15. augusta 2019 - Nemocnica Levice, člen skupiny AGEL, vybudovala pre pacientov pilotné štyri izby nového štandardu na oddelení vnútorného lekárstva. Interiér izieb presahuje bežný charakter v rámci služieb súvisiacich s poskytovaním zdravotnej starostlivosti.

Nemocnica Levice zriadila izby hotelového typu na oddelení vnútorného lekárstva
Helen Doron - Angličtina pre deti

Celková investícia do modernizácie predstavuje viac ako 143 000 eur. Nemocnica Levice sa snaží zavádzať zmeny orientované na pacientov, a preto intenzívne obnovuje pracoviská a prispôsobuje sa novodobým štandardom v oblasti poskytovania zdravotnej starostlivosti. Spolu s kompletnou stavebnou rekonštrukciou získali štyri izby na oddelení vnútorného lekárstva nové medicínske vybavenie i mobiliár. Novým štandardom je dizajn interiéru hotelového charakteru, moderné polohovateľné lôžka, televízory a samostatné sociálne zariadenie so sprchou.

Modernizácia izieb je súčasťou rozsiahlej postupnej rekonštrukcie, ktorou prechádza levická nemocnica po vstupe skupiny AGEL do manažmentu zdravotníckeho zariadenia. Celkové náklady na rekonštrukciu boli použité z vlastných finančných zdrojov levickej nemocnice. "Naša vízia sa riadi mottom od Krankenhaus ku Hospital. Je dokázané, že tzv. liečivé prostredie urýchľuje hojivé procesy. Cieľom je vytvoriť pre pacientov a  personál také zázemie, aby pobyt v nemocnici nebol spájaný s negatívnymi pocitmi, ale naopak, aby sa pacient cítil príjemne, netrpel strachom či úzkosťou, ktorých zdrojom môže byť neprívetivé, nehostinné, sterilné prostredie nemocničných izieb. Izby tiež umožňujú pobyt sprevádzajúcej osoby, čo tiež môže prispievať k príjemnejšiemu a bezpečnejšiemu pobytu. Veríme, že v krátkodobom horizonte bude tento typ izby v Nemocnici Levice štandardom pre všetkých pacientov," uviedol MUDr. Anton Hanušín, MPH, riaditeľ Nemocnice Levice.

Nemocnica Levice zriadila izby hotelového typu na oddelení vnútorného lekárstva

Cieľom levickej nemocnice je vytvorenie moderne fungujúceho oddelenia vnútorného lekárstva využívajúceho nielen inovatívne metódy diagnostiky a liečby ochorení, ale aj vytvorenie prívetivejšieho prostredia. Obnova priestorov priniesla veľké pozitíva pre pacientov i zlepšenie pracovných podmienok pre zdravotnícky personál.

Andrej Budai foto - video služby - svadby, stužkové slávnosti, rozlúčky, prvé sväté prijímania, slávnostné ceremónie, rodinné a firemné akcie

Súčasťou rekonštrukcie bola kompletná vymena okien za účelom zlepšenia tepelnoizolačných vlastností, prevedené boli stavebné a inštalačné úpravy. Na lôžkovej časti určenej pre mužov vznikli dve úplne nové dvojposteľové nadštandardné izby s vytvorením samostatných zariadení na osobnú hygienu. Rovnaké dve izby vznikli aj na lôžkovej časti určenej pre ženy. Súčasťou inštalačných úprav na izbách bola kompletná rekonštrukcia rozvodov, a to vrátane koncových prvkov a zriaďovacích predmetov. Pribudlo nové signalizačné zariadenie „pacient-sestra“. Stavebné úpravy zahŕňali taktiež práce na nových keramických obkladoch či dlažbách. Všetky štyri izby dostali nové nátery a maľby.

Nakúpdoma.sk - eshop - Byt a domácnosť, elektronika a spotrebiče, šport a fitness, kuchyňa, pánska a dámska móda, obuv, Topshop produkty, alko-nealko nápoje, kozmetika

Oddelenie vnútorného lekárstva disponuje 69 lôžkami, osobitú časť tvorí ambulantná zložka. Pracovisko zabezpečuje pomocné vyšetrenia, poskytuje konziliárne činnosti v rámci odborných poradní a ústavnú pohotovostnú službu. Ročne tu lekári ambulantne vyšetria viac ako 6500 ľudí a hospitalizujú takmer 3500 pacientov.

Nemocnica Levice poskytuje zdravotnú starostlivosť obyvateľom v najväčšom okrese na Slovensku. Jej spádovú oblasť tvorí viac ako 160 000 obyvateľov. Ide o jednu z najväčších nemocníc v celom Nitrianskom samosprávnom kraji. Levická nemocnica prevádzkuje 21 ambulancií a 10 lôžkových oddelení. Nemocnica v roku 2018 ošetrila ambulantne zhruba 67 000 pacientov, počet hospitalizovaných pacientov za rok 2018 dosiahol úroveň takmer 13 000 pacientov.

zdroj a foto: Agel SK

Prečítajte si aj:

Youtube kanál Leviceonline.sk

PhDr. Soňa Kosorinová, klinický psychológ a psychoterapeut, Levice

Hľadaj v Leviciach a v okolí

Montáž a servis poplašných a zabezpečovacích systémov Levice a okolie - Mont Servis MaR elektro Tibor Budai
 Služby24 - Upratovacie práce - tepovanie áut

Ardox, reklamná agentúra.

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre