10182019pia

Levická nemocnica otvorila nové mamografické pracovisko - video

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

LEVICE 21. júna 2019 - Nemocnica Levice, člen skupiny AGEL, začala 20. júna poskytovať diagnostické vyšetrenia na novom mamografickom pracovisku pre ženy z levického aj okolitého širšieho regiónu. Vytvorila tak väčší komfort pre pacientky, ktoré nebudú musieť za zdravotnou starostlivosťou cestovať do vzdialenejších miest.

Levická nemocnica otvorila nové mamografické pracovisko - video

Nová mamografia je umiestnená v monobloku na oddelení rádiológie. Zriadenie pracoviska predstavovalo investíciu vo výške 6 000 eur, nákup mamografického prístroja bol v hodnote 200 000 eur.

Pozrite si našu videoreportáž aj s rozhovormi:

"Prevádzka nového mamografu je plne digitalizovaná a na rozdiel od staršej mamografie má výhodu vo vyššej diagnostickej presnosti pri nižších radiačných dávkach, vo zvýšenej kvalite obrazu, s väčším kontrastom. Pacientky určite ocenia aj modernejší komfort vyšetrenia," uviedla MUDr. Oľga Birčáková, primárka rádiodiagnostického oddelenia v Nemocnici Levice.

Levická nemocnica otvorila nové mamografické pracovisko - video

"Nový mamograf je vybavený aj možnosťou nadštandardného doplnkového zobrazovania pomocou MMG tomosyntézy, čo umožňuje v prípade nejednoznačného nálezu možnosť dodiferencovania tenkými rezmi s vyššou presnosťou charakterizácie, či sa jedná o zhubný alebo nezhubný nález. Výhodou tomosyntézy je aj schopnosť vyšetriť tzv. denzné, neprehľadné žľaznaté prsníky, kde odstraňuje jednotlivé prekrývajúce sa vrstvy a presne zobrazuje drobné nehmatné lézie," doplnila MUDr. Oľga Birčáková.

Raz za dva roky by mala mamografické vyšetrenie absolvovať každá žena nad 40 rokov. Jedno vyšetrenie trvá približne desať minút, čakacia doba naň je približne dva týždne. Metódou prvej voľby je u mladších žien ultrazvukové vyšetrenie.

"V súvislosti s aktívnym prístupom k pacientkam sme zaviedli možnosť telefonického objednávania na presný termín. Nové pracovisko by malo byť prvým krokom k vybudovaniu centra excelencie pre ochorenia prsníka s  cieľom skrátiť čas od vyšetrenia k určeniu diagnózy maximálne na desať dní," dodal MUDr. Anton Hanušín, MPH, riaditeľ Nemocnice Levice.

Youtube kanál Leviceonline.sk
Levická nemocnica otvorila nové mamografické pracovisko - video

Dostupnosť mamografického vyšetrenia priamo súvisí s prevenciou a včasnou diagnostikou, ktorá zvyšuje šancu na vyliečenie onkologických ochorení. Na Slovensku je rakovina prsníka najčastejším zhubným nádorom u žien. Keďže sa každoročne zvyšuje počet prípadov zachytených karcinómov prsníka, má včasná diagnostika súbežne s dodržiavaním preventívnych prehliadok zásadný vplyv na úspešnosť liečby a znižovanie úmrtnosti.

Nakúpdoma.sk - eshop - Byt a domácnosť, elektronika a spotrebiče, šport a fitness, kuchyňa, pánska a dámska móda, obuv, Topshop produkty, alko-nealko nápoje, kozmetika Zľavaonline.sk - paleta najlepších zliav Sexland.sk - všetko pre Vaše potešenie

Nemocnica Levice poskytuje zdravotnú starostlivosť obyvateľom v najväčšom okrese na Slovensku. Jej spádovú oblasť tvorí viac ako 160 000 obyvateľov. Ide o jednu z najväčších nemocníc v celom Nitrianskom samosprávnom kraji. Levická nemocnica prevádzkuje 21 ambulancií a desať lôžkových oddelení. Jej súčasťou je i Dom ošetrovateľskej starostlivosti.

zdroj a foto: Agel SK, video: Andrej Budai foto - video služby, www.leviceonline.sk, www.regionline.sk

POZRITE SI TIEŽ:

http://keramikahago.sk/
Nakúpdoma.sk - eshop - Byt a domácnosť, elektronika a spotrebiče, šport a fitness, kuchyňa, pánska a dámska móda, obuv, Topshop produkty, alko-nealko nápoje, kozmetika
Andrej Budai foto - video služby - svadby, stužkové slávnosti, rozlúčky, prvé sväté prijímania, slávnostné ceremónie, rodinné a firemné akcie

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

PhDr. Soňa Kosorinová, klinický psychológ a psychoterapeut, Levice

Hľadaj v Leviciach a v okolí

Montáž a servis poplašných a zabezpečovacích systémov Levice a okolie - Mont Servis MaR elektro Tibor Budai
 Služby24 - Upratovacie práce - tepovanie áut

Ardox, reklamná agentúra.

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre