Rocar renovácie Levice - Renovácie svetiel a leštenie automobilov

09232019pon

V Želiezovciach zrekonštruovali cestu na ul. Kpt. Nálepku, koncom apríla začnú s opravou cesty z Kalnej do Beše

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

ŽELIEZOVCE 16. apríla 2019 - V Želiezovciach zrekonštruovali cestu na ul. Kpt. Nálepku o dĺžke 1,12 kilometra (km). Ako portál Leviceonline.sk informoval podpredseda Nitrianskeho samosprávneho kraja (NSK) Tibor Csenger, táto obnova vyšla na 85.000 Eur.

V Želiezovciach zrekonštruovali cestu na ul. Kpt. Nálepku, koncom apríla začnú s opravou cesty z Kalnej do Beše

Podľa jeho slov NSK dáva veľký dôraz na rekonštrukciu jeho ciest II. a III. triedy. "Rekonštrukcia tejto cesty bola plánovaná ešte na rok 2018, ale kvôli nepriaznivému počasiu sa to presunulo na apríl 2019. Táto ulica je veľmi frekventovaná, cez cestu prechádzajú jednak osobné ale i nákladné automobily, ktoré cestu využívajú ako príjazd z Farnej a ostatných priľahlých obcí," povedal Csenger.

Pozrite si našu videoreportáž s rozhovorom s Tiborom Csengerom:

V roku 2018 NSK zrekonštruoval ďalšiu pripojovaciu cestu o dĺžke 4,2 km medzi Sikenicou a Želiezovcami. "Je naplánovaná rekonštrukcia ďalšieho úseku medzi Farnou a Nýrovcami o dĺžke 5,4 km, od Juru nad Hronom smerom na Levice, Brhlovce - Čankov, Mochovce - hranica okresu Levice s okresom Nitra o dĺžke 5,6 km, krátky úsek v obci Iňa, ďalší krátky úsek pri obci Tehla a úsek je naplánovaný úsek medzi Pukancom a Brhlovcami," priblížil podpredseda NSK.

Každý rok NSK odsúhlasuje sedem miliónov Eur na rekonštrukciu ciest v Nitrianskom kraji, z toho ide pre okres Levice približne jedna štvrtina, keďže má približne jednu štvrtinu cestnej siete. "Levický okres tak ročne na rekonštrukciu ciest od NSK dostáva 1,75 mil. Eur. Tieto financie sú z rozpočtu NSK," vysvetlil.

Po ukončení rekonštrukcie cesty na ul. Kpt. Nálepku v Želiezovciach sa cestári presunuli na hranicu okresu Levice s okresom Nitra pri Mochovce. "Na opravu ostatných spomínaných úsekov v súčasnosti prebieha verejné obstarávanie. Predpokladáme, že v priebehu leta 2019, alebo najneskôr v septembri 2019 by sa tieto úseky mali začať realizovať. Urobili sme zmeny preto, aby sa tie rekonštrukcie neťahali na neskoré jesenné, prípadne skoré zimné obdobie," dodal Csenger.

Nakúpdoma.sk - eshop - Byt a domácnosť, elektronika a spotrebiče, šport a fitness, kuchyňa, pánska a dámska móda, obuv, Topshop produkty, alko-nealko nápoje, kozmetika Zľavaonline.sk - paleta najlepších zliav Sexland.sk - všetko pre Vaše potešenie

Cesty v okrese Levice sa opravujú aj Integračného regionálneho operačného programu (IROP), teda tieto rekonštrukcie sú financované z Európskej únie. "Ide o cestu medzi Kalnou nad Hronom a Beša, čo je viac krát kritizovaný 12 km dlhý úsek. Stavba je už odovzdaná a predpokladaný začiatok je koncom apríla 2019, kedy by sa malo začať s frézovaním. Následne sa na tomto úseku bude využívať nová technológia. Pôjde o dvojvrstvový asfalt, medzi ktorý sa osadí špeciálna sieťka, ktorá zabezpečuje to, aby sa pod nákladnými autami nevytvárali koľaje na ceste," ukončil podpredseda NSK.

zdroj, foto a video: www.leviceonline.sk, www.regionline.sk, Andrej Budai - foto - video služby

POZRITE SI TIEŽ:

Nakúpdoma.sk - eshop - Byt a domácnosť, elektronika a spotrebiče, šport a fitness, kuchyňa, pánska a dámska móda, obuv, Topshop produkty, alko-nealko nápoje, kozmetika
Andrej Budai foto - video služby - svadby, stužkové slávnosti, rozlúčky, prvé sväté prijímania, slávnostné ceremónie, rodinné a firemné akcie

Komentárov  

+2 # Ľuboš Špirko 2019-04-16 09:29
Dobrý deň. Chcem sa opýtať, kedy sa dokončí úsek Šarovce - Kalná nad Hronom. Asfaltovalo sa ešte v zime doslova do vody. Prerušený úsek nie je ani správne napojený, tak isto chýba akékoľvek vodorovné značenie, hlavne v zime za daždivých nocí to bolo veľmi nepríjemné, človek ani nevedel, kde poriadne ide. V dobrom odporúčam na články jazykového korektora.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
0 # Miroslav Števko 2019-04-17 07:57
Dobrý deň. To že sa konečne rozbehla oprava ciest a to nie len meter krát meter to je potešujúce. Chcel by som sa opýtať kedy bude opravený úsek cesty Levice- Žemberovce . to je príjazd do okresného mesta ktorý je kvalitou cesta 2 triedy.Po tejto ceste prejde množstvo nákladných aut čo pracujú na neustálej výstavbe priemyselného parku v Leviciach. Tiež si myslím že návštevníci kúpelného mesta Dudince používajú tuto cestu a asi si musia jednu procedúru priplatiť po príchode. :lol: NSK by teda mohol tiež zvážit opravu tejto príjazdovej cesty do okresného mesta Levice.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

PhDr. Soňa Kosorinová, klinický psychológ a psychoterapeut, Levice

Hľadaj v Leviciach a v okolí

Montáž a servis poplašných a zabezpečovacích systémov Levice a okolie - Mont Servis MaR elektro Tibor Budai
 Služby24 - Upratovacie práce - tepovanie áut

Ardox, reklamná agentúra.

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre