07122020ned

V Želiezovciach zrekonštruovali cestu na ul. Kpt. Nálepku, koncom apríla začnú s opravou cesty z Kalnej do Beše

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

ŽELIEZOVCE 16. apríla 2019 - V Želiezovciach zrekonštruovali cestu na ul. Kpt. Nálepku o dĺžke 1,12 kilometra (km). Ako portál Leviceonline.sk informoval podpredseda Nitrianskeho samosprávneho kraja (NSK) Tibor Csenger, táto obnova vyšla na 85.000 Eur.

V Želiezovciach zrekonštruovali cestu na ul. Kpt. Nálepku, koncom apríla začnú s opravou cesty z Kalnej do Beše

Podľa jeho slov NSK dáva veľký dôraz na rekonštrukciu jeho ciest II. a III. triedy. "Rekonštrukcia tejto cesty bola plánovaná ešte na rok 2018, ale kvôli nepriaznivému počasiu sa to presunulo na apríl 2019. Táto ulica je veľmi frekventovaná, cez cestu prechádzajú jednak osobné ale i nákladné automobily, ktoré cestu využívajú ako príjazd z Farnej a ostatných priľahlých obcí," povedal Csenger.

Pozrite si našu videoreportáž s rozhovorom s Tiborom Csengerom:

V roku 2018 NSK zrekonštruoval ďalšiu pripojovaciu cestu o dĺžke 4,2 km medzi Sikenicou a Želiezovcami. "Je naplánovaná rekonštrukcia ďalšieho úseku medzi Farnou a Nýrovcami o dĺžke 5,4 km, od Juru nad Hronom smerom na Levice, Brhlovce - Čankov, Mochovce - hranica okresu Levice s okresom Nitra o dĺžke 5,6 km, krátky úsek v obci Iňa, ďalší krátky úsek pri obci Tehla a úsek je naplánovaný úsek medzi Pukancom a Brhlovcami," priblížil podpredseda NSK.

Každý rok NSK odsúhlasuje sedem miliónov Eur na rekonštrukciu ciest v Nitrianskom kraji, z toho ide pre okres Levice približne jedna štvrtina, keďže má približne jednu štvrtinu cestnej siete. "Levický okres tak ročne na rekonštrukciu ciest od NSK dostáva 1,75 mil. Eur. Tieto financie sú z rozpočtu NSK," vysvetlil.

Po ukončení rekonštrukcie cesty na ul. Kpt. Nálepku v Želiezovciach sa cestári presunuli na hranicu okresu Levice s okresom Nitra pri Mochovce. "Na opravu ostatných spomínaných úsekov v súčasnosti prebieha verejné obstarávanie. Predpokladáme, že v priebehu leta 2019, alebo najneskôr v septembri 2019 by sa tieto úseky mali začať realizovať. Urobili sme zmeny preto, aby sa tie rekonštrukcie neťahali na neskoré jesenné, prípadne skoré zimné obdobie," dodal Csenger.

Nakúpdoma.sk - eshop - Byt a domácnosť, elektronika a spotrebiče, šport a fitness, kuchyňa, pánska a dámska móda, obuv, Topshop produkty, alko-nealko nápoje, kozmetika Zľavaonline.sk - paleta najlepších zliav Sexland.sk - všetko pre Vaše potešenie

Cesty v okrese Levice sa opravujú aj Integračného regionálneho operačného programu (IROP), teda tieto rekonštrukcie sú financované z Európskej únie. "Ide o cestu medzi Kalnou nad Hronom a Beša, čo je viac krát kritizovaný 12 km dlhý úsek. Stavba je už odovzdaná a predpokladaný začiatok je koncom apríla 2019, kedy by sa malo začať s frézovaním. Následne sa na tomto úseku bude využívať nová technológia. Pôjde o dvojvrstvový asfalt, medzi ktorý sa osadí špeciálna sieťka, ktorá zabezpečuje to, aby sa pod nákladnými autami nevytvárali koľaje na ceste," ukončil podpredseda NSK.

zdroj, foto a video: www.leviceonline.sk, www.regionline.sk, Andrej Budai - foto - video služby

POZRITE SI TIEŽ:

Nakúpdoma.sk - eshop - Byt a domácnosť, elektronika a spotrebiče, šport a fitness, kuchyňa, pánska a dámska móda, obuv, Topshop produkty, alko-nealko nápoje, kozmetika
Andrej Budai foto - video služby - svadby, stužkové slávnosti, rozlúčky, prvé sväté prijímania, slávnostné ceremónie, rodinné a firemné akcie

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre