05272024pon

Skúsený vreckár dokáže prehľadať kabelku či vrecká za niekoľko sekúnd

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

LEVICE 9. decembra 2021 - Čochvíľa sú za dverami najkrajšie sviatky roka, ktoré sú charakterizované súdržnosťou rodiny, vzájomnou toleranciou, láskou a prežívaním pokojných chvíľ. Avšak na strane druhej je tu predvianočná nákupná horúčka, uponáhľané a hektické obdobie. Ako informuje Monika Molnárová z Okresného riaditeľstva Policajného zboru (OR PZ) Levice, Polícia každoročne zaznamenáva v tomto období nárast majetkovej trestnej činnosti, akou sú vreckové krádeže a krádeže vecí z motorových vozidiel.

Skúsený vreckár dokáže prehľadať kabelku či vrecká za niekoľko sekúnd

KVALITNÝ NÁBYTOK, PRODUKTY TOPSHOP, DORMEO, DELIMANO, WALKMAXX, WELLNEO, ROVUS - OBUV A MÓDA - NÓRSKA KOZMETIKA - PRE DOSPELÝCH - ŠPORT A VÝŽIVOVÉ DOPLNKY - ŠKOLSKÉ POTREBY - ŠPERKY - ZĽAVY A AKCIE - KVALITNÝ ALKOHOL

Prečítajte si aj:

Andrej Budai foto - video služby

Andrej Budai foto - video služby - svadby, stužkové slávnosti, rozlúčky, prvé sväté prijímania, slávnostné ceremónie, rodinné a firemné akcie

Vreckoví zlodeji využívajú najmä také situácie, kde je veľký počet ľudí a spoliehajú sa, že si ich nikto nevšimne a môžu sa tak stratiť v dave ľudí. "Svoje obete si vyberajú väčšinou podľa veku, predpokladanej fyzickej zdatnosti a možností kamerových systémov a rýchleho úniku z miesta činu. Skúsený vreckár dokáže prehľadať kabelku či vrecká za niekoľko sekúnd. Polícia preto upozorňuje ľudí, aby si počas nákupov:
- nenechávali svoje kabelky v nákupných vozíkoch bez dozoru a nenechávali si peňaženky na vrchu kabeliek zavesených na pleci alebo iných miestach, ktoré sú pre zlodeja ľahko prístupné,
- nenechávali žiadne cennosti (kabelky, tašky, mobilné telefóny či iné cenné veci) vo svojich zaparkovaných vozidlách," približuje Molnárová.

Polícia vyzýva občanov taktiež k zvýšenej opatrnosti v cestnej premávke a k vzájomnej telerancii, aby sme tak spoločne mohli prežiť tieto sviatočné dni v pokoji.

zdroj: OR PZ Levice, foto: Pixabay.com

Páči sa Vám práca Leviceonline.sk a TVTEKOVHONT? Podporte nás

Cieľom portálu Leviceonline.sk a regionálnej internetovej televízie TVTEKOVHONT je prinášať Vám aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá a ďalšie užitočné a praktické informácie, ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas najmä z okresu Levice a blízkeho okolia.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť nás môžete poukázaním akejkoľvek sumy na účet nášho občianskeho združenia Regionline.sk:

Slovenská sporiteľňa IBAN:
SK37 0900 0000 0051 5918 8001

konštantný symbol:
0558

TVTEKOVHONT.SK - regionálna internetová televízia zameraná na okres Levice, blízke okolie a regióny Tekov a Hont
Výhodná reklama na Leviceonline.sk a TVTEKOVHONT

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre