05272024pon

V Leviciach sa za posledný čas zvýšil počet vlámaní do bytov

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

LEVICE 4. augusta 2021 - Polícia v Leviciach eviduje tri prípady porušovania domovej slobody v súbehu s krádežou vlámaním do bytov. Ako informuje Renáta Čuháková z Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Nitre, na ich objasnení intenzívne pracujú levickí kriminalisti.

V Leviciach sa za posledný čas zvýšil počet vlámaní do bytov

V súvislosti s krádežami vlámaním polícia upozorňuje občanov, že zvlášť v dovolenkovom období (niektoré sa stali aj počas predĺžených víkendov) sa môžu dostať do pozornosti zlodejov. "Rodinné selfie z letiska, alebo hotelovej izby zverejnené na všetkých sociálnych sieťach je jedným z odkazov pre ľudí s nekalými úmyslami, že najbližších pár dní je Váš byt alebo dom voľný. Navyše, ak doma zatiahnete rolety a Vaša poštová schránka praská vo švíkoch, je signál pre zlodejov jasný. Vybieliť byt Vám dokážu aj pred očami susedov. Pokiaľ ste im samozrejme diskrétne neoznámili, že odchádzate na dovolenku a poprosili ich, aby Vám dohliadli na vaše „hniezdočko“," dodáva Čuháková.

Prečítajte si aj:

Andrej Budai foto - video služby

Andrej Budai foto - video služby - svadby, stužkové slávnosti, rozlúčky, prvé sväté prijímania, slávnostné ceremónie, rodinné a firemné akcie

Ak sa dá, postavte zlodejom do cesty čo najviac prekážok. "Nielen ostražitých susedov, ale napríklad aj bezpečnostné dvere, od ktorých samozrejme nenecháte kľúč pod rohožkou, alebo na zárubni. Okrem prežitia príjemnej dovolenky si tak pripravíte podmienky aj na príjemný návrat z nej," uzatvára vedúca Oddelenia komunikácie a prevencie KR PZ v Nitre.

zdroj: KR PZ v Nitre, foto: istockphoto

Páči sa Vám práca Leviceonline.sk a TVTEKOVHONT? Podporte nás

Cieľom portálu Leviceonline.sk a regionálnej internetovej televízie TVTEKOVHONT je prinášať Vám aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá a ďalšie užitočné a praktické informácie, ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas najmä z okresu Levice a blízkeho okolia.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť nás môžete poukázaním akejkoľvek sumy na účet nášho občianskeho združenia Regionline.sk:

Slovenská sporiteľňa IBAN:
SK37 0900 0000 0051 5918 8001

konštantný symbol:
0558

FIRMY a ŽIVNOSTNÍCI POZOR! VÝHODNÁ REKLAMA NA LEVICEONLINE.SK a TVTEKOVHONT TU.

TERAZ AKCIA! Objednajte si u nás reklamu na určité obdobie a získate ju na 2x dlhšie!

TVTEKOVHONT.SK - regionálna internetová televízia zameraná na okres Levice, blízke okolie a regióny Tekov a Hont
Výhodná reklama na Leviceonline.sk a TVTEKOVHONT

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre