01282020uto

Levickí karatisti dobili Európu

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

ODENSE / LEVICE 30. októbra 2019 - Levickí karatisti sa zúčastnili 11. Majstrovstiev Európy v karate medzinárodnej organizácie WUKF (World Union of Karate-Do Federation) pre všetky vekové kategórie v dánskom meste Odense. Na súťaži, ktorá sa konala v dňoch od 24. do 27.10.2019 sa zúčastnilo 48 federácií z 24 krajín Európy.

Levickí karatisti dobili Európu

Počas týchto dní prebiehali kategórie kata a kumite. Slovenskú reprezentáciu tvorili už neodmysliteľne aj šiesti pretekári z karate klubu Goju-Ryu Levice a tak ako aj po minulé roky nenechali nič dlžné svojej povesti úspešných medailistov.

Ako prvú medailovú žatvu otvoril dlhoročný skúsený pretekár a zároveň tréner klubu Tomáš Valentík. S jeho trojčlenným tímom sa v kategórii družstiev mužov po náročných zápasoch prebojovali až do finále, kde našli premožiteľa a získali titul vicemajstrov Európy.

Následne do boja sa zapojila pretekárka Bianka Havranová, ktorá v kategórii kata open 16-17 ročné získala od medzinárodných rozhodcov s veľkým náskokom bodov prvenstvo, ktoré jej taktiež právom udelili aj v druhej kategórii kata individual 16-17 ročné. Týmto sa zapísala do tohtoročných majstrovstiev Európy dvomi zlatými medailami.

Levickí karatisti dobili Európu

V ten istý deň štartovala aj dlhoročná pretekárka Chiara Holečková, ktorá pre slovenskú federáciu získala v kategórii open 14-15 ročné dievčatá spomedzi jednej z najobsadenejších kategórií prvé miesto. V tejto kategórii sa zúčastnila aj jej klubová spolubojovníčka Daniela Zbihlejová, ktorá ako jedna z najmladších pretekárok skončila tesne na druhom mieste. Taktiež sa stretli aj v kategórii Rengokai, kde sa opakovane prebojovali až do finále, ktoré úspešne ovládli prvenstvami a dokázali tak, že sú súčasťou európskej špičky.

TVTEKOVHONT.SK - regionálna internetová televízia zameraná na okres Levice, blízke okolie a regióny Tekov a Hont

Tieto tri dievčatá spojili svoje sily v kategórii družstiev, kde pod nátlakom domácich dánskych súperiek podľahli však iba o jednu desatinu známky a skončili na treťom mieste.

Do bojov o medailu sa zapojila aj stálica reprezentácie SR Kateřina Foltánová, ktorá bola v kategórii 18-20 ročných dievčat nováčikom. Zabojovala a ukázala svoje kvality pred 5-člennou medzinárodnou rozhodcovskou porotou, ktorá jej po každom kole udelila najvyššie známky a dosiahla titul majsterky európy. V druhej kategórii ju v ťažkej disciplíne tromfla iba reprezentantka z Čiech o jednu desatinu známky.

Na záver súťaže sa predstavila kategória kata ženy, kde mali zastúpenie levickej pretekárky a zároveň trénerky levického karate klubu Martiny Valentíkovej. Svoje dlhoročné skúsenosti pretavila v tejto náročnej kategórii v boji o medailu, čím získala v rovnocennom súboji vo finále krásne druhé miesto a prispela tak k medailovej zbierke.

zdroj a fotografie: karate klub Goju-Ryu Levice

Pozrite si tiež:

Andrej Budai foto - video služby - svadby, stužkové slávnosti, rozlúčky, prvé sväté prijímania, slávnostné ceremónie, rodinné a firemné akcie
Nakúpdoma.sk - eshop - Byt a domácnosť, elektronika a spotrebiče, šport a fitness, kuchyňa, pánska a dámska móda, obuv, Topshop produkty, alko-nealko nápoje, kozmetika

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

PhDr. Soňa Kosorinová, klinický psychológ a psychoterapeut, Levice

Hľadaj v Leviciach a v okolí

Montáž a servis poplašných a zabezpečovacích systémov Levice a okolie - Mont Servis MaR elektro Tibor Budai
 Služby24 - Upratovacie práce - tepovanie áut

Ardox, reklamná agentúra.

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre