04192024pia

Karatisti Goju-Ryu Levice kraľovali na Majstrovstvách Slovenska v Pezinku

PEZINOK / LEVICE14. mája 2016 - Tohtoročné Majstrovstvá Slovenska v karate a iných bojových umení sa konali v športovej hale Pezinok. Pretekári karate klubu Goju-Ryu Levice prišli dobre pripravení, čo sa prejavilo aj na počte získaných medailií, ktoré získali.

V cvičení kata sa na tatami postavila v kategórii dievčatá 11-12 ročné do 5kyu Daniela Zbihlejová, ktorá si odniesla za svoj výkon striebornú medailu za 2.miesto. Kata dievčat 11-12r. od 4kyu zastupovala Chiara Holečková, ktorá sa stala Majsterkou Slovenska, keď obsadila 1.miesto a získala zlatú medailu.

V kategórii dievčat 13-14r. od 3kyu sa predviedla v cvičení kata Kateřina Foltánová, ktorá obsadila 3.miesto a získala bronzovú medailu. Kata dievčat do 13 rokov zastupovala Bianka Havranová, ktorá si vybojovala bronz za 3.miesto, jej tímová kolegyňa Chiara Holečková sa v tejto kategórie umiestnila na 2.mieste so ziskom striebornej medaile.

LeviceUbytovanie.sk - Predpredaj 23 zrekonštruovaných bytov v Leviciach na Ul. Kyjevská 5

Kategóriu kata ženy +18 rokov zastupovala Martina Valentíková, ktorá sa umiestnila po finálovom rozstrele na 2.mieste a získala striebornú medailu. Rovnako striebro za 2.miesto získala v cvičení kata Rendokai (vyhradené kata).

Družstvo dievča tkata 13-15r.v zložení Holečková, Havranová, Foltánová obsadilo konečné 3.miesto a získalo bronzové medaile.

Izomer, s.r.o. - ATÓM - Sv. Michala č. 4, 4. poschodie, 934 01 Levice - hydroizolácie striech lepenkou, fóliou Fatrafol 810, zateplenie a montáž sedlových striech krovy a všetky druhy krytín.

Po súborných cvičeniach nasledovalo športové zápasenie kumite, kde sa pretekárom levického klubu tiež darilo. Tomáš Čerba v kategórii chlapcov 9- 10r. obsadil po finálovom súboji 2.miesto a striebornú medailu. Rastislav Sedlák zápasil v kategórii kumite 11-12r.do 150cm, kde skončil na peknom 2.mieste a odniesol si striebornú medailu. Darilo sa Davidovi Furdovi, ktorý sa v kategórii chlapcov 13-14r. prebojoval do finále, kde po súboji získal zlatú medailu za 1.miesto a titul Majster Slovenska.

Družstvo chlapcov 7-9r. v zložení Sedlák, Rafael, L. Čerba získalo za svoj bojový výkon 2.miesto a zisk striebornej medaile. Družstvo chlapcov 10-12r. v zložení Šmikniar, Smolka, T.Čerba obsadilo konečné 3.miesto a bronzové medaile. Družstvo chlapcov 13-14roční v zložení Furda, Kanás, Puckaller rovnako ako ich tímoví pretekári obsadili bronzovú priečku a získali bronzové medaile.

Andrej Budai photo - fotografické a video služby - svadby, oslavy, stužkové, promócie, plesy, rodinné a firemné stretnutia, akcie, podujatia, spoločenské, športové...

Kumite muži +18 v kategórii BHR zastupovali dvaja skúsení pretekári Peter Zelinka a Tomáš Valentík. Petrovi Zelinkovi sa šťastena obrátila chrbtom, nakoľko sa v súboji v druhom kole zranil a súťaž nedokončil. Darilo sa Tomášovi Valentíkovi, ktorý sa cez súperov prebojoval do finále, kde si zmeral sily s pretekárom z Pezinka, ktorého napokon zdolal na body 6:0. Tomáš skončil na 1.mieste so zlatou medailou a získal titul Majster Slovenska.

Súťažilo sa aj v kategórii KOBUDO, kde levický klub zastupoval Ján Szabo, ktorý v cvičení kobudo Long získal zlatú medailu za 1.miesto a titul Majster Slovenska. V kategórii kobudo Short skončil na 2.mieste a získal striebornú medailu.

V týchto dňoch sa pretekári karate klubu Goju-Ryu intenzívne pripravujú na svetové súťaže, ktoré sa budú konať v Poľsku a v Írsku.