05022024štv

Zo 17. ročníka medzinárodného turnaja Karate CUP 2016 Subotica - Srbsko Levičania s 23 medailami

SUBOTICA / LEVICE 24. marca 2016 - Pretekári levického klubu karate Goju-Ryu vycestovali dňa 19.3.2016 na medzinárodný turnaj karate Cup do mesta Subotice v Srbsku. Levický klub sa každoročne zúčastňuje tejto súťaže s veľmi pozitívnymi výsledkami. Tentoraz klub zastupovalo 16 pretekárov v cvičení kata a kumite, ktorí spolu získali 23 medailií.

Súťaž začala cvičením kata ženy, kde sa na tatami postavila za Levice skúsená pretekárka Martina Valentíková. V štýle Goju-ryu sa po finálovom rozstreli umiestnila na 2.mieste a získala striebro. V štýle Shito-ryu obsadila konečné 3.miesto.

Pretekárky Chiara Holečková, Bianca Havranová, Táňa Bírešová, Vanesa Bazalová, Daniela Zbihlejová a Nela Slažanská súťaźili v jednej kategórii dievčat ročník 2003/04. V štýle Goju-ryu si zlatú medailu za 1.miesto vybojovala Bianca Havranová, na 2.mieste skončila Chiara Holečková a bronzovú medailu za 3.miesto si odniesla Táňa Bírešová.

LeviceUbytovanie.sk - Predpredaj zrekonštruovaných 1. - 4. izbových bytov na Kyjevskej ul. 7 v Leviciach.
V štýle Shito-ryu si v tejto kategórii vybojovala Chiara Holečková zlatú medailu, striebro za 2.miesto si odniesla Bianca Havranová a bronz za miesto tretie skončilo u Táni Bírešovej. Nela Slažanská sa takejto veľkej medzinárodnej súťaźi zúčastnila po prvý krát, zacvičila veľmi pekne, ale popri skúsenejších pretekárkach sa jej nepodarilo umiestniť nakoľko vypadla v treťom kole.

Ďaľšou pretekárkou, ktorá si odniesla najcennejší kov bola Kateřina Foltánová, ktorá cvičila v kategórii dievčat ročník 2001/02. V štýle Goju-ryu a v štýle Shito-ryu si vybojovala zlaté medaile za 1.miesta.

Izomer, s.r.o. - ATÓM - Sv. Michala č. 4, 4. poschodie, 934 01 Levice - hydroizolácie striech lepenkou, fóliou Fatrafol 810, zateplenie a montáž sedlových striech krovy a všetky druhy krytín.
Družstvo dievčat v zložení Holečková, havranová, Foltánová získalo zlaté medaile za 1.miesto ich kolegyne Bazalová, Bírešová, Zbihlejová získali strieborné medaile za 2.miesto spomedzi desiatich súťažných družstiev.

Po súborných cvičeniach prišlo na rad športové zápasenie kumite muži. Skúsený pretekár Peter Zelinka si v kategórii kumite muži do -75kg zmeral sily so svojim tímovým kolegom Lukášom Kučerákom, pričom sa obaja prebojovali do finále. Z tohto súboja víťazne odišiel Peter Zelinka, ktorý získal zlatú medailu za 1.miesto, Lukášovi sa ušla strieborná medaila za miesto druhé.

Andrej Budai photo - fotografické a video služby - svadby, oslavy, stužkové, promócie, plesy, rodinné a firemné stretnutia, akcie, podujatia, spoločenské, športové...
Dramatický bol záver finálového súboja medzi Tomášom Valentíkom a domácim srbským reprezentantom. Srbský pretekár použil v súboji nedovolený kontakt, čim zranil levického pretekára, ktorý ostal chvíľu indisponovaný po údere do hrtana. Po ošetrení lekárom a doporučení o ukončenie zápasu sa Tomáš postavil na tatami a pokračoval v súťaži. Zápas sa rozhodol až po predĺžení, keď si víťazstvo z tatami odniesol levický pretekár Tomáš Valentík a získal zaslúženú zlatú medailu za 1.miesto.

Družstvo v zložení Valentík, Zelinka, Kučerák si vo finále zmerali sily s družstvom Srbska, súperov porazili a získali zlaté medaile. Martin Űrge si v kategórii muži ročník 1999/2000 do -70kg vybojoval za 1.miesto zlatú medailu. K zlatej medaile prispel aj družstvu z Novej Bane.

Chlapci v kategórii ročník nar. 2001/02 si Matúš Kanás odniesol bronzovú medailu za 3.miesto. V rovnakej kategórii súťažili aj David Furda a Patrik Puckaller, ktorí však tentokrát nestačili na svojich súperov a skončili bez pódiového umiestnenia.

V športovom zápasení kumite ženy levický klub zastupovala Kristína Gáfriková v kategórii do +53kg, kde za svoj výkon získala bronzovú medailu za 3.miesto.

V kategórii BHR (bez rozdielu hmotnosti) obsadila rovnako pekné tretie miesto a získala pre levický klub bronzovú medailu.

Všetkým pretekárom ďakujeme za úspešnú reprezentáciu klubu a mesta Levice. O dva týždne ich čaká ďalšia veľká medzinárodná súťaž Slovakia Open v Bratislave.

zdroj a fotografia: G.V.

POZRITE SI TIEŽ:
- Prvé medaily karatistov v novej sezóne na 3. kole Pohára federácie karate Šaľa

Krásne umiestnenia levických karatistov na Európskom pohári WUKF 2015

Tri zlaté medaile levických karatistov z Memoriálu Antona Krištofa a traja majstri sveta z MS v Španielsku!

Levickí karatisti opäť excelovali, z 2. kola Pohára Federácie si priniesili 23 medailí