05022024štv

Prvé medaily karatistov v novej sezóne na 3. kole Pohára federácie karate Šaľa

ŠAĽA / LEVICE 22. februára 2016 - Novú súťažnú sezónu odštartovalo 3. kolo Pohára federácie karate, ktoré sa konalo dňa 13.2.2016 v Šali. Levický klub Goju-Ryu nominoval na preteky 21 pretekárov v cvičení kata, kumite a kobudo.

Súťaž začala cvičením kata ženy, kde sa na tatami za Levice postavila skúsená Martina Valentíková, ktorá sa vo finálovom rozstrele umiestnila na 2. mieste so striebornou medailou.

LeviceUbytovanie.sk - Predpredaj zrekonštruovaných 1. - 4. izbových bytov na Kyjevskej ul. 7 v Leviciach.
Prvé medaily karatistov v novej sezóne na 3. kole Pohára federácie karate ŠaľaV kategórii dievčatá 10-12 rokov od 4. kyu si bronz za 3. miesto vybojovala Chiara Holečková. V cvičení Open kata 6-13 rokov sa Chiara prebojovala do finále, kde skončila na 2. mieste. Jej tímová kolegyňa Bianka Havranová sa v kategórii dievčat 10-12 rokov od 4 kyu umiestnila na peknom 4. mieste.

Družstvo dievčat v zložení Holečková, Havranová, Foltánová postúpilo do finále, kde zvíťazili a odniesli si zlaté medaile za 1. miesto.

Kateřina Foltánová zacvičila v dvoch kategóriách. V kategórii dievčat 13-15 rokov od 3. kyu získala pre klub bronzovú medailu za 3. miesto a v Open kata +14rokov a viac obsadila pekné 4. miesto.

Zbihlejová Daniela vo veľkej konkurencii 30-tych pretekárok v kategórii 10-12 rokov od 5 kyu získala zlatú medailu za 1. miesto, keď sa vo finále stretla so svojou tímovou kolegyňou z klubu Táňou Bírešovou, ktorá si odniesla stiebornú medailu za 2. miesto.

Družstvo dievčat z kategórie 10-12 ročné v zložení Zbihlejová, Bírešová, Bazalová získalo pre Levice vo finálovom rozstrele zlato za 1. miesto. V tejto kategórii súťažili o niečo menej skúsené pretekárky Nela Slažanská, Mináriková Kristína a Karin Schniererová, hoci sa im nepodarilo získať medailu, svojim výkonom určite nesklamali.

Izomer, s.r.o. - ATÓM - Sv. Michala č. 4, 4. poschodie, 934 01 Levice - hydroizolácie striech lepenkou, fóliou Fatrafol 810, zateplenie a montáž sedlových striech krovy a všetky druhy krytín.
Po cvičení kata sa rozbehla súťaž v športovom zápasení kumite muži. Kategóriu kumite muži +18 rokov za levický karate klub zastupovali skúsení pretekári Tomáš Valentík a Peter Zelinka. Obaja sa napokon po súbojoch stretli vo finále, kde si podelili medailové umiestnenia. Tomáš Valentík získal zlatú medailu za 1. miesto, Petrovi Zelinkovi sa ušla bronzová medaila za 2. miesto.

V kategórii chlapcov 16-18 rokov do -60kg si Martin Urge vybojoval vo finále zlato za 1. miesto, jeho tímový kolega z klubu Patrik Puckaller si z tej istej kategórie odniesol bronzovú medailu.

Zdenko Šmikniar si v kategórii chlapcov 10-12 rokov do -150 cm za svoj výkon vybojoval konečné druhé niesto a získal bronzovú medailu.

Andrej Budai photo - fotografické a video služby - svadby, oslavy, stužkové, promócie, plesy, rodinné a firemné stretnutia, akcie, podujatia, spoločenské, športové...
Sedlák Patrik v kategórii do +150cm 10-12 roční chlapci vo finále podľahol svojmu súperovi a obsadil tak konečné 2. miesto a striebornú medailu.Jeho mladší brat Sedlák Rastislav súťažil v kategórii chlapcov 7-9 roční do -140 cm získal zlatú medailu za 1. miesto. Do medailovej zbierky prispel aj Slavomír Rafael, ktorý sa v kategórii chlapcov 7-9 rokov do +140 cm umiestnil na peknom 2. mieste so striebornou medailou.

Družstvo chlapcov 10-12 rokov v zložení Rastislav Sedlák, Tomáš Čerba a Zdenko Šmikniar vybojovali vo finále druhé miesto a striebornú medailu. V kumite ženy na tatami za levický karate klub nastúpila Kristína Gáfriková, ktorá sa vo svojej kategórii +18 rokov do +60 kg umiestnila na 1. mieste a získala zlatú medailu. V kategórii 16-18 ročné do +55kg obsadila pekné 3. miesto a bronz pre levický klub.

Mgr. Ervín Szalma - učiteľ - kandidát na poslanca Národnej rady Slovenskej republiky - voľte č. 20, krúžkujte č. 73

Súťažilo sa aj v cvičení Kobudo s palicami a krátkymi zbraňami. Túto kategóriu zastupoval Ján Szabo, ktorý si za cvičenie s palicami vybojoval 2.miesto a striebornú medailu a za cvičenie s krátkymi zbraňami získal 1. miesto a zlatú medailu.

Po zrátaní medailí sa karate klub Goju-Ryu Levice umiestnilo na druhom mieste zo všetkých klubov Slovenska, ktoré sa súťaže zúčastnilo, čo potvrdzuje, že klub dlhodobo patrí medzi špičku Slovenska.

Do novej súťažnej sezóny želáme pretekárom ako aj celému karate klubu veľa športových úspechov.
zdroj a fotografie: G.V.

POZRITE SI TIEŽ:

- Krásne umiestnenia levických karatistov na Európskom pohári WUKF 2015

- Tri zlaté medaile levických karatistov z Memoriálu Antona Krištofa a traja majstri sveta z MS v Španielsku!