04192024pia

Hokej a hokejové správy, aktuality z mesta Levice

Filip Marián Moravčík mládežníckym hráčom mesiaca, prípravka porazila Viedeň

LEVICE 3. februára 2016 - Mládežníckym hráčom mesiaca januára 2016 sa stal hráč 6.ŠHT HK Levice Filip Marián Moravčík, bojovný výkon šiestakov, siedmaci, ôsmaci a deviataci utŕžili ďalšiu prehru, výborný výkon prípraviek 5ŠHT proti Viedni, prípravka II. 4HP uspela v prípravnom dueli v Zlatých Moravciach. Posledný zápas základnej časti odohrajú seniori HK Levice v sobotu (6.2.2016) na domácom štadióne proti družstvu HC Prievidza.

Filip Marián Moravčík zo 6.ŠHT HK Levice MLÁDEŽNÍCKYM HRÁČOM MESIACA JANUÁR

Hráč mesiaca sa udeľuje raz za mesiac počas sezóny 2015/2016 od augusta do apríla

Hráčom/hráčkou mesiaca nielen za výkony na ľadovej ploche

Izomer, s.r.o. - ATÓM - Sv. Michala č. 4, 4. poschodie, 934 01 Levice - hydroizolácie striech lepenkou, fóliou Fatrafol 810, zateplenie a montáž sedlových striech krovy a všetky druhy krytín.
Filip Marián Moravčík mládežníckym hráčom mesiaca, prípravka porazila ViedeňMladého hráča/hráčku mesiaca vyberá tréner z chlapcov a dievčat kategórie 6.ŠHT. Hodnotí sa nielen športová stránka, mimoriadne výkony na ihriskách, ale dôležité sú aj výsledky v školských laviciach, dochádzka a prístup k tréningovým jednotkám – suchý tréning a ľad.

Filip je pracant. V mesiaci január vládol produktivite v piatich zápasoch nazbieral 14 kanadských bodov (8 asistencií +6 gólov). Nevynechal ani jednu tréningovú jednotku. V zápasoch je platným hráčom-nahrávačom. Dostal ocenenie za svoje zodpovedné výkony na ľade, ale aj za disciplinovaný prístup ku svojim povinnostiam aj mimo ľadu.

Bojovný výkon šiestakov, siedmaci, ôsmaci a deviataci utŕžili ďalšiu prehru

Zápasy 2.kola medziregionálnej časti najvyššej žiackej hokejovej ligy priniesli bojovný výkon šiestakov, keď na horehroní uhrali remízu 5:5 pričom doťahovať výsledok museli z 1:5, siedmaci po zaspatom úvode nakoniec nestačili na dobre rozbehnuté Brezno a na domácom ľade ôsmaci a deviataci prehrali proti kvalitne hrajúcim rovesníkom z Brezna.

SsZĽH (6. ročník) U 12/ Skupina Západ-Stred

HK Brezno – HK Levice 5:5 (2:1, 3:2, 0:2)

Súboj dvoch celkov, ktoré proti sebe nastúpili v tejto sezóne po prvý krát bol od začiatku veľkou neznámou. Domáci horehronci mali vynikajúci vstup do zápasu a v 19.sekunde otvárali skóre zápasu gólom Michala FAŠKA. Ten istý hráč v 7.minúte znova prekonal brankára Levíc a zvyšoval na 2:0 pre rytierov z Brezna. Hráči Levíc v tejto fáze hry slabo korčuľovali a aj keď sme súpera prestrielali v prvej tretine v pomere 13:7 sme si nedokázali vytvárať také pozície z ktorých vieme dávať góly. V 9.minúte predsa len po prihrávke Samuela PACALU presne namieril Adam HORVÁTH a znížil stav na 1:2.

V druhej tretine domáci rytieri dramatizáciu stretnutia nepripustili a svoj náskok potvrdili ďalšími troma gólmi v našej bránke po našich nepochopiteľných vylúčeniach. V tejto fáze hry levický šiestaci už prehrávali 1:5. Tréner Levíc si preto vypýtal oddychový čas a na lavičke rázne dohovoril svojim zverencom. Od tohto momentu šiestaci súperovi nedovolili v našej tretine nič a odpovedali v 33. a 39.minúte dvoma gólmy z hokejky Georgia CHUMAKA.
V tretej tretine rozložili levický hráči obranu hostí, tlačili sa pred domáceho brankára a v samom závere zápasu pri našom oslabení o jedného hráča vykresal iskierku nádeje Samuel EŠEK, ktorý dorážal puk do brány hostí a znižoval na 4:5 z pohľadu Levíc. V 59.minúte sa tréner rozhodol odvolať brankára a hostia sa dočkali vyrovnávajúceho gólu až v samom závere stretnutia, ktorého autorom bol Peter JÁRIK.

LeviceUbytovanie.sk - Predpredaj zrekonštruovaných 1. - 4. izbových bytov na Kyjevskej ul. 7 v Leviciach.
Jozef Guťan: tréner HK Levice: „Chalani prespali polovicu stretnutia ale aj tak oceňujem vôlu, srdiečko a silu družstva, ktoré sa za nepriaznivého stavu 1:5 pozviechalo a poriadne zdramatizovalo zápas, ktorý sa musel rodičom a fanúšikom na štadióne páčiť. Som spokojný s výkonom v druhej časti hry dotiahli sme sa na súpera a remíza 5:5 je zaslúžená. Chalani musia naďalej pracovať na tréningoch tvrdo, koncentrovane a my veríme že nám víťazstvá určite budú pribúdať.

Góly za HK Levice: 9. HORVÁTH Adam (PACALA Samuel), 33. CHUMAK Georgii (DRAPÁK Samuel), 39.CHUMAK Georgii, 46. EŠEK Samuel (GELLEN Daniel), 59. JÁRIK Peter

HK Levice: Grobař, Griesbach – Chumak, Farkaš P., Farkaš J., Ešek, Doboš, Gellen, Sládeček, Drapák, Pacala, Moravčík, Kravec, Horváth Adam, Horváth Andrej, Járik, Pirohár

SsZĽH (7. ročník) U 13/ Skupina Západ-Stred

HK Brezno – HK Levice 9:4 (4:1, 1:1, 4:2)

Siedmaci síce v úvode zápasu vsietili úvodný gól z hokejky Tomáša REMIÁŠA avšak v prvej tretine pôsobili trocha zaspato, čoho výsledkom bola aj prvá tretina, ktorú prehrali 1:4. V druhej tretine pridali siedmaci jeden gól z hokejky Mareka PAĽOVČÍKA . Pred treťou tretinou bolo o víťazovi prakticky rozhodnuté. Levický siedmaci sa ešte snažili zmierniť svoj debakel, keď v 49.minúte korigoval stav na 3:7 Tomáš REMIÁŠ a v 59.minúte pridal ešte jeden gól Tomáš PROCHÁCZKA čím len upravil konečný stav zápasu na 4:9 z pohľadu Levíc.

Mgr. Daniel Socha, tréner HK Levice: „Vôbec sme nepodali očakávaný výkon. Hrali sme ustráchane, rozhárane, robili sme veľa chýb. Chýbalo nám odhodlanie a srdiečko po víťazstve. Navyše bol súper veľmi kvalitný a preto sme nemohli pomýšľať na úspech. Dúfame, že nadchádzajúci na domácom ľade (6.2.) proti Liptovskému Mikulášu zvládneme lepšie.

Góly za HK Levice: 3. REMIÁŠ Tomáš (HOFER David), 38. PALOVČÍK Marek (MIŠURA Branislav), 49. REMIÁŠ Tomáš (NOVÁK Marcel), 59. PROCHÁCZKA Tomáš

HK Levice: Mejsnar, Petráš – Blaško, Bukoven, Hofer, Kandra Kasala, Novák, Palovčík, Pirohár, Procháczka, Remiáš, Šebeštín, Vrbka, Zachar

Výsledky starších žiakov:

SsZĽH (8. ročník) U 14/ Skupina Západ-Stred

HK Levice – HK Brezno 0:10 (0:1, 0:3, 0:6)

SsZĽH (9. ročník) U 15/ Skupina Západ-Stred

HK Levice – HK Brezno 2:7 (1:3, 1:0, 0:4)

Andrej Budai photo - fotografické a video služby - svadby, oslavy, stužkové, promócie, plesy, rodinné a firemné stretnutia, akcie, podujatia, spoločenské, športové...
Výborný výkon proti Viedni - I.liga prípraviek 5ŠHT – 21.kolo

HK Levice – OKANAGAN Wienna Tigers 7:5 (4:1, 3:1, 0:3)

Piataci z 5.ŠHT si už zvykli, že zápasy na domácom ľade otvárame štátnou hymnou Slovenskej republiky. Veď každý domáci zápas je hokejovým sviatkom na domácom ľade. V nedeľu 31.1.2016 sme hostili na domácom ľade celok družstva z rakúska - OKANAGAN Wienna Tigers. Pred úvodným buly sme si zápas uctili štátnou hymnou Rakúskej a Slovenskej republiky.

Úvodné minúty patrili domácim čo aj využili a v 8.minúte strelili otvárací gól zápasu z hokejky Tima KRIŠTOFA. A od tohto momentu sa piataci z HK Levice začali baviť hokejom, tlačili sa pred hosťujúceho brankára, aktivita domáceho HK Levice sa stupňovala až do konca prvej tretiny čoho výsledkom bol aj stav po I.tretine 4:1.
Chalani nadviazali na prvú tretinu a už v 22 minúte náskok zvyšoval Noel RÉGI, v 35 minúte Dominik DRAPÁK a v 37 minúte Georgii CHUMAK. Do konca druhej tretiny sa strelecky presadili aj hostia a do šatní sa odchádzalo za stavu 7:2 pre HK Levice.
Do tretej tretiny sme nastúpili z úmyslom nenechať sa vyviesť z hernej pohody, presadiť sa strelecky, avšak súper herne pridal čoho výsledkom boli až tri góly v našej bránke a naša strelecká nemohúcnosť. Zápas piataci nepustili z rúk a zaslúžene vyhrali 7:5.

Góly Levice: 8. Krištof (Zajko), 8. Tariška, 13. Krištof (Zajko), 18. Drapák ( Chumak), 22. Régi (Ordogh), 35. Drapák (Tariška), 37. Chumak (Kasala)

HK Levice: Adámik, Tariška – Šeliga, Doboš, Schwarz, Bíňovský,Grosová, Vlčko, Drapák, Kasala, Chumak, Duchoň, Ordogh, Régi, Zajko, Tariška, Krištof

Marián Fliega, tréner HK Levice: "Padlo dosť gólov a pre hokej a divákov to bolo len dobré. Z našej strany to bol ucelený výkon, súpera sme prevýšili po každej stránke. Chalani ukázali, čo v nich je. Aj tento výsledok odzrkadľuje prácu v našich najnižších kategóriách, lebo rozdiel bol väčší ako hovorí samotný výsledok. Ideme správnou cestou a som presvedčený, že aj takéto výsledky pritiahnu na hokej ešte viac detí. Teší nás 7 gólov, diváci boli fantastickí a záver sme si mohli vychutnať aj napriek inkasovaným gólom."

Počet divákov: 63

Nasledujúci zápas 5ŠHT: HK Ružinov ´99 Bratislava – HK Levice (7.2.2016)

Mgr. Ervín Szalma - učiteľ - kandidát na poslanca Národnej rady Slovenskej republiky - voľte č. 20, krúžkujte č. 73
Levická Prípravka II. 4HP uspela v prípravnom dueli v Zlatých Moravciach

Prípravné zápasy 4HP – zápas č.3

HC Zlaté Moravce – HK Levice 5:10 ( 1:3, 1:3, 3:4)

HK Levice: Virág M., Gagač – Jelínek, Chovanec, Drapák, Doboš, Virág J., Vrecník, Ildža, Hlinčík, Vlčko, Kondač, Karafa, Kukel, Moravčík, Mikloško, Tariška, Régi
Góly HK Levice: 6. Vrecník, 12. Drapák, 19. Chovanec, 26. Hlinčík, 28. Doboš, 34. Chovanec, 41. Régi, 44. Tariška, 47. Hlinčík, 55. Drapák

Kategória 4HP – hokejová prípravka štvrtých ročníkov hrá podľa pravidiel SZĽH pre minihokej v tretinách s A a B mužstvom po troch hráčoch. V tomto priateľskom zápase hráči odohrali zápas na celé ihrisko a zdolali HC Zlaté Moravce 5:10.

Hráči 4HP HK Levice odohrali tretí priateľský zápas zo série prípravných zápasov v sezóne 2015/2016.
Štvrtáci vycestovali na ľad HC Zlaté Moravce, kde odohrali priateľský duel s tradičným susedským súperom.
Štvrtáci do zápasu vstupovali s obrovským nadšením, veď mnohí z nich hrali na celé ihrisko prvý krát. Hráči HK Levice predvádzali na ľade parádne kúsky v obrane a aj v útoku vrátane našich dvoch gólmanov Samuela GAGAČA a Matúša VIRÁGA. Ich výkony si pochvaľovali aj domáci tréneri vrátane divákov-rodičov. Chalani na tento zápas nastupovali z rešpektom a od úvodných minút to aj bolo vidieť. Chalani ukázali na veľkom ihrisku, že hokej je ich srdcovka, vedia v hre využiť všetky herné činnosti, ktoré sa učia na tréningoch. Je dôležité povedať, že hráči hokejovej prípravky 4HP doplnený hráčmi tretieho ročníka HK Levice si vedia zastať svoje miesto na ľade čo je predpokladom aj na vybudovanie silného tímu do budúcnosti, keď spoločne prekročia prach športovej hokejovej triedy a ako jeden tím budú reprezentovať nielen školu, ale aj svoj rodný klub HK Levice. Pred tým nás však ešte čaká veľa roboty, ďalšie zápasy a turnaje a potu na tréningoch, ktoré sú základom úspešného hráča.

Marián Fliega, tréner HK Levice: "Pochvala patrí všetkým hráčom na ľade, tretiakom aj brankárom za predvedený výkon. Chlapci dokázali hrať s chuťou a záujmom. Chcem vyzdvihnúť aj hru súpera, ktorý nám určite nič nedaroval a dokázal v tretej tretine poriadne potrápiť. Čakajú nás náročné dva zväzové turnaje na ktorých odohráme ťažké zápasy s celkami hokejových miest na ktoré sme sa týmto prípravným zápasom chceli pripraviť po fyzickej stránke."

Počet divákov: 76

Nasledujúci turnaj 4HP: LEV CUP 2016 (7.2.2016)

Pozvánka na zápas HK Levice - HC Prievidza dňa 6.2.2016.

Posledný zápas základnej časti odohrajú seniori HK Levice v sobotu (6.2.2016) na domácom štadióne proti družstvu HC Prievidza

S týmto súperom sme si túto sezónu zatiaľ nedokázali poradiť. V oboch predchádzajúcich súbojoch sme si na konto pripísali prehry v riadnom hracom čase a nezískali ani bod.

V prvom zápase sme súperovi podľahli tesne 2:3. Zápas bol z našej strany poznačený najmä slabou streleckou efektivitou a nepremieňaním gólových príležitostí. To platilo najmä v prvej tretine, v ktorej sme súper prestrieľali v pomere 20:13. Na svetelnej tabuli však po prvej časti hry svietil stav 1:1. Ako prví sa presadili hostia gólom Milana Krška. Domáci dokázali odpovedať v presilovej hre 5:3, zásluhou Daniila Bikbulatova. Od druhej tretiny začali hostia hrať aktívnejšie. Dokázali nás dostať pod tlak z čoho pramenili viaceré naše chyby. Tomášovi Segíňovi sa síce podarilo dostať nás do vedenia už po 14 sekundách hry, no po dvoch chybách sa nášmu súperovi podarilo dostať v druhej tretine do vedenia 3:2 zásluhou Mareka Mendela a Matúša Pánisa. V poslednej tretine už gól nepadol a tak si hostia odniesli z Levíc plný bodový zisk.

Druhý zápas bol takisto korisťou skúsenejšieho a efektívnejšieho mužstva. Prvá tretina bola chudobná na góly. Hra bola z oboch strán opatrná, prelievala sa z jednej strany na druhú. Oba celky boli strelecky aktívne, avšak domáci o niečo aktívnejší a svojho súpera prestrieľali v pomere 16:15. V druhej tretine museli Levice pridať. Dokázali si vytvoriť tlak a snažili sa o dôraz pred súperovou bránkou. Prišiel však nešťastný moment, keď v krátkom slede Prievidza vsietila gól v 22.minúte z hokejky Pánisa a o 25 sekúnd neskôr sme si ho do bránky dostali sami. Hráči Levíc dostali následne možnosť dvoch presilových hier, no boli to domáci, ktorí sa dvakrát dokázali presadiť a zvyšovali skóre na 4:0. V 36.minúte prišla odpoveď Levíc a do streleckej listiny sa zapísal Ivan Schwarz, ktorý znižoval na 1:4 z pohľadu Levíc. V tretej tretine diváci na štadióne videli naozaj bojovný výkon hosťujúcich Levíc. Hráči súpera napádali, snažili sa prekonať súperovho brankára a boli odhodlaní nepriaznivý stav zvrátiť a dostať zápas minimálne do predĺženia. V 41.minúte stretnutia Tomáš Segíň znižoval na 2:4. Levičania boli v tejto záverečnej časti hry aktívnejším mužstvom, svojho súpera prestrieľali v pomere 23:5. Bohužiaľ sme však domácim ponúkli presilovú hru, ktorú aj využili, zvýšili skóre na konečných 5:2 a opäť sa radovali zo zisku 3 bodov.

V poslednom zápase dokázali Levičania v Bratislave otočiť nepriaznivý stav 1:3 na 5:3 a poistili si tak postup do play-off. V prvej tretine sa nehral najkrajší hokej a vzhľadom na dianie na ľade je výsledok 1:1 po prvej tretine spravodlivý. Ako prvý dokázal skórovať legionár v drese Levíc Semen Leontyev, na 1:1 vyrovnával domáci Marek Lisoň.V druhej tretine sme dokázali viackrát dostať súpera poriadne do úzkych, no opäť nás brzdila slabá efektivita a nízka úspešnosť premieňania gólových šancí. Pravidlo nedáš – dostaneš sa ukázalo v plnej sile a v druhej polovici druhej tretiny sme po góloch Lukáša Palkoviča a Antonína Hrušku prehrávali už 1:3. Necelé dve minúty do konca tretiny sme boli za svoju aktivitu konečne odmenení, na rozdiel jediného gólu upravil pred poslednou časťou hry Ďuri Vrťo. Hokej v tretej tretine priniesol boj o každý centimeter ľadu a striedanie prevahy oboch celkov. V 48.minúte sme nepohrdli možnosťou presilovej hry, keď Dodo Školník krásnou delovkou vyrovnával na 3:3. Za tohto stavu sa až do konca zápasu striedali šance na oboch stranách. Minútu a pol do konca riadnej hracej doby sa po druhýkrát v zápase dokázal presadiť Semen Leontyev a dostal Levice do vedenie, ktoré na dvakrát poistil gólom do prázdnej bránky Tomáš Segíň.

Na čele kanadského bodovania tímu z Prievidze je útočník Marek Mendel. Na svoje konto si dovedna stihol pripísať 31 bodov. Z toho až 18 bodov tvoria presné zásahy, čo ho zároveň pasuje do role najlepšieho strelca tímu. Ku gólom mu asistenciami najčastejšie pomáha druhý najproduktívnejší hráč tímu Miroslav Holúbek, ktorý má na konte 15 prihrávok na góly. Marek Mendel je zároveň na čele tabuľky pravdy s 19 plusovými bodmi. Najtrestanejším hráčom nášho posledného súpera v základnej časti je obranca Martin Súder s 54 trestnými minútami na konte.

Kanadské bodovanie tímu a pozíciu najlepšieho strelca Levíc si gólom v poslednom zápase poistil náš kapitán Tomáš Segíň. Napriek tomu, že gól z Bratislavy bol nesprávne pripísaný jeho bratovi Peťovi, si drží aj pozíciu najlepšieho strelca 2.ligy seniorov. Najviac asistencií má na konte Ďuri Vrťo, ktorý pre spoluhráčov pripravil už 13 gólov.Na čele hodnotenie plus-mínus sa druhý zápas po sebe drží Ivan Káčer s bilanciou +15. Najviac trestných minút (64) si z hráčov Levíc zatiaľ na svoje konto pripísal Filip Kasana.

Zápas s Prievidzou je na programe 6.2.2016 o 17:30 na Zimnom štadióne v Leviciach. Levice do toho!!