04202024sob

Basketbal a basketbalové správy z Levíc

Levickí Patrioti na Golden Eagle Cup-e 2018 nezaváhali ani raz a tešia sa z prvenstva

LEVICE 23. septembra 2018 - Levickí Patrioti dokráčali k triumfu na Golden Eagle Cupe 2018 bez jediného zaváhania, v záverečnom zápase turnaja zdolali NH Ostrava 83:69. Druhé miesto napokon obsadili GTK Gliwice, v priamom súboji triumfovali nad Helios Suns Domžale jednoznačne 83:52.

Patrioti potvrdili celkové prvenstvo

Úvodná 10-minútovka ukázala vysokú kvalitu streľby za tri body rovnako u domácich, tak aj u hostí. Vo vedení sa tímy striedali a do konca prvej štvrtiny nastrieľali rovnaký počet bodov – 23:23. V druhej perióde stavil domáci kouč na mladíkov, čo sa mu aj vyplatilo. K Samuelovi Volárikovi sa postupne pridali aj ďalší hráči z liahne ŠBK – Patrik Adámik a Martin Danielič. Patriotom okrem toho výrazne pomohol pod košom Steven Davis, ktorému sa darilo aj na oblúku. Aj tieto veci sa podpísali na polčasovom vedení Levíc 45:39.

Unity Club Levice - Oldies party, DJ Vojto Krajčír, 6.10.2018

Ostrave sa ani na začiatku druhého polčasu nepodarilo výrazne znížiť stav v momente, keď domácim prestalo na chvíľu padať. To však zverencov trénera Tea Hojča neodradilo a tímovou hrou sa snažili využívať otvorené strely. Na konci tretej časti viedol jeho tím o sedem bodov – 62:55. Posledné dejstvo patrilo viditeľne hráčom Levíc, nad súperom si dokázali vytvoriť náskok a strážili si ho až do konca zápasu. Patrioti sa napokon stali víťazom domáceho turnaja, nad Ostravou zvíťazili 83:69.

BK Levickí Patrioti – NH Ostrava 83:69 (23:23, 22:16, 17:16, 21:14)

Levice: Davis 27, Katura 12, Bojanovský 6, Žiak 4, Tomič 2 (Štefek 12, Adámik 11, Volárik 6, Krajčovič 2, Danielič 0)
Ostrava: Alleyn 27, Nábělek 13, Bohačík a Zaharijevič po 6, Havlík 5 (Boggs 10, Svoboda 2, Hoblík, Martikán a Smith 0)
TH: 15/11 – 11/7, Fauly: 18 – 17, Trojky: 12 – 10

Povedali po zápase:

Steven Davis, hráč Levíc: „Bol to dobrý zápas, nastrieľali sme veľa bodov a nezastavili sme sa. Som rád, že sme vyhrali zápas. Konečne mi to začalo padať, v predchádzajúcich zápasoch sa mi až tak nedarilo. Snažil som sa však neustále strieľať, aby som si udržal sebavedomie a v tomto zápase mi to vyšlo. Tento turnaj mi veľmi pomohol, taktiež aj mojim spoluhráčom. Pracovali sme na veľa veciach, zlepšili sme obranu a doskoky. Budeme sa snažiť zlepšovať každým dňom.“

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

GearBest je viac ako len eshop. GearBest je určený pre milovníkov gadgetu - inteligentné telefóny, inteligentné hodinky, automobilová elektronika, RC Quadcopters, LED svietidlá, spotrebná elektronika, atď.

Štýlové pánske oblečenie

Dušan Medvecký, tréner Ostravy: „Na to, že máme kompletne nový tím, sme mali na turnaji aj dobré chvíle, napríklad tretiu štvrtinu s Gliwicami. Levice hrali s mladými hráčmi, my sme však hrali lepšie proti tým starším. Som rád, že sme si zahrali tri dobré stretnutia a nikto sa nezranil. Dúfam, že do začiatku sezóny sa dáme dokopy, čo sa týka rozohrávača Stanojeviča a sezónu odštartujeme v plnej sile. Myslím si, že nám táto príprava veľmi pomohla, pretože tu boli kvalitné tímy. Mrzí ma, že tu nemohol byť Stanojevič, s ktorým by sme vedeli uhrať lepšie výsledky. Ukázalo nám to, na čom musíme ešte pracovať. Niektoré veci boli pozitívne, iné negatívne, ale pre nás to bola super príprava.“

Levičania vstúpili do turnaja výhrou, o ich triumfe nad Domžale rozhodol v samotnom závere Boban Tomič.

V úvodnej desaťminútovke si Patrioti vytvorili najmä vďaka Lukovi Katurovi 10-bodový náskok, so svojimi spoluhráčmi predvádzal skvelé akcie a v tejto časti nastrieľal jedenásť bodov. Slovinskému tímu sa dlhšiu dobu nedarilo odpovedať na útok Levíc, prvú štvrtinu preto prehrali 14:26. Domžale sa ale nevzdávalo, čoraz viac prenikalo do obrany Levičanov. Hoci Milan Žiak ukázal výborné individuálne akcie, stav po prvom polčase bol vyrovnaný - 40:40.

Úvod tretej štvrtiny bol plný nepresností z oboch strán. Hráči Domžale sa dotiahli na konci tretej štvrtiny na rozdiel šiestich bodov - 52:58. Aj keď sa v záverečnej perióde vyfaulovali až traja hráči na strane slovinského celku, tak Domžale dokázalo v posledných minútach narobiť Levičanom problémy trojkami. O všetkom rozhodol päť sekúnd pred koncom Boban Tomič, individuálnou akciou upravoval na 74:73 pre Patriotov. Hostia mali poslednú akciu, ale ďalekonosná strela Pasaljiča si cestu do koša nenašla.

BK Levickí Patrioti – Helios Suns Domžale 74:73 (26:14, 14:26, 18:12, 16:21)

Levice: Katura 14, Gačeša 11, Bojanovský a Tomič po 8, Žiak 7 (Davis 14, Bachan 5, Krajčovič 4, Štefek 2, Danielič 1)
Domžale: Gajič 16, Besedič 12, Pasaljič 11, Durnik 5, Fon 3 (Bratec 17, Močnik 5, Oman 4, Jogan a Šaškov 0)
TH: 30/24 – 14/9, Fauly: 22 - 29, Trojky: 4 – 12, Rozhodovali: Baloun, Kec, Vošahlík (všetci ČR)

Luka Katura, hráč Levíc: „Myslím si, že sme hrali dobre prvých pätnásť minút, potom sme už nehrali tak dobre. Na konci zápasu sme ale ukázali náš charakter a zvíťazili. Naším cieľom bude vyhrať turnaj.“

Jovan Beader, tréner Domžale: „Bol to veľmi zaujímavý zápas. V závere zápasu sme zostali bez veľkých hráčov a museli sme hrať s malou zostavou. Chcem pogratulovať Leviciam k víťazstvu. Turnaja sa zúčastnili dobré tímy a myslím si, že to môže byť ešte veľmi zaujímavé.“

O víťazovi turnaja sa rozhodlo už v druhý hrací deň, keď Patrioti zdolali GTK Gliwice 75:69.

Súboj kvalitatívne dvoch najlepších celkov na turnaji sa podľa očakávania začal vyrovnane, Gliwice otvorili stretnutie šnúrou 6:1, ale Levice za necelé dve minúty otočili stretnutie na svoju stranu. Hlavne podkošová práca Bojanovského s Gačešom priniesla Patriotom vedenie 19:17 po prvej štvrtine. Do druhej 10-minútovky vstúpil lepšie súper, po väčšinu času sa držal v menšom trháku. Posledné slovo však mali opäť domáci, Žiak upravoval na polčasových 37:35.

Tretia štvrtina bola ako na hojdačke, v jednom momente viedli Levičania, o čosi neskôr zase Gliwice. Poľský celok vstupoval do záverečnej 10-minútovky s náskokom jediného koša 57:55. Zverenci trénera Tea Hojča však zabrali v správnom momente, veľkou mierou sa obrat v závere postaral Gačeša. Tentoraz sa žiadna dramatická koncovka nekonala, Levice si postrážili záverečné momenty a po víťazstve 75:69 si zaistili triumf na 21. ročníku Memoriálu bratov Kleinovcov.

BK Levickí Patrioti - GTK Gliwice 75:69 (19:17, 18:18, 18:22, 20:12)

Levice: Gačeša 23, Bojanovský 12, Žiak 10, Katura 7, Tomič 4 (Davis 9, Krajčovič 6, Danielič a Štefek po 2, Bachan 0)
Gliwice: Dodd 9, Kiwilsza, Kurbas, Mack a Radwanski po 4 (LaChance 25, Robak 7, Stupinski 5, Dawkins 4, Piechowicz 3)
TH: 27/21 - 16/9, Fauly: 24 - 21, Trojky: 4 – 6

Boris Bojanovský, hráč Levíc: „Hrali sme proti kvalitnému súperovi z Poľska. Myslím si, že to bol vyrovnaný zápas od začiatku až do konca. Som rád, že sme to dotiahli do víťazného konca. Z našej strany sme odohrali lepší zápas, ale aj súper bol teraz lepší. Určite sa však máme ešte kde zlepšovať.“

Tanel Kurbas, hráč Gliwíc: „Vedeli sme, že aj tento rok sú Levice silným tímom. Snažili sme sa hrať rovnakú obranu ako v piatok, ale myslím si, že sme už trochu unavení. Vymenili sme agresívnu obranu za to, že sme switch-ovali a potrestali nás s príliš veľa ofenzívnymi doskokmi. Myslím si, že v ofenzíve sme hrali dobre, poslednú štvrtinu sme dali vonkajšie strely a snažili sa individuálne skórovať. Vždy je dobré byť späť v meste, kde ste niekedy žili. Je to pocit domova. Možno budúci rok a možno niekedy v budúcnosti sa budem môcť vrátiť naspäť. Minulý rok mali Levice skvelé družstvo a tento rok tiež hrajú dobre, súperom nič neuľahčujú.“

zdroj a fotografia: Patrioti Levice

Nakúpdoma.sk - eshop - Byt a domácnosť, elektronika a spotrebiče, šport a fitness, kuchyňa, pánska a dámska móda, obuv, Topshop produkty, alko-nealko nápoje, kozmetika
Andrej Budai foto - video služby - svadby, stužkové slávnosti, rozlúčky, prvé sväté prijímania, slávnostné ceremónie, rodinné a firemné akcie