04202024sob

Basketbal a basketbalové správy z Levíc

Levice na úvod turnaja víťazne, Oxygen Orange zdolali rozdielom jediného koša

LEVICE 8. júna 2018 - Hneď na úvod superfinále EYBL si pripísal na svoje konto dôležitú výhru organizátor turnaja ŠBK Junior Levice, jedného z favoritov na celkový triumf Oxygen Orange 1 zdolali 65:63.

Andrej Budai foto - video služby - svadby, stužkové slávnosti, rozlúčky, prvé sväté prijímania, slávnostné ceremónie, rodinné a firemné akcie

V otváracom dueli turnaja nastúpil domáci celok proti víťazovi základnej časti. Skóre otvoril síce Danielič, ale v ďalšom priebehu sa dostalo do vedenia talianske družstvo, keď využívalo chyby súpera. Levičania sa však aj napriek tomu dokázali držať na dostrel, hlavne strelecky aktívny Adámik im po prvej štvrtine zabezpečil tesné vedenie – 16:15. Druhú 10-minútovku otvoril lepšie Oxygen, osembodovou šnúrou sa dostal do vedenia. Lenže domáci opäť zabrali a ešte do polčasovej prestávky otočili stretnutie na svoju stranu. Po 20 minútach napokon ŠBK viedlo 29:28.

Zverenci trénera Mareka Juríka mali výborný vstup aj do druhej časti, v úvodných 90 sekundách
zaznamenali sedem bodov za sebou. Lenže Taliani takmer okamžite odpovedali na trhák a dokonca sa dokázali sa dostať aj do vedenia. Pred poslednou periódou viedol Oxygen 51:46. Hráči ŠBK nevzdávali boj o výhru, zodpovedným doskakovaním a obranou dokázali šesť minút pred koncom vyrovnať na 57:57. Potom však dali sedem bodov za sebou a vedenie už do konca nespustili z rúk. Taliani ešte zdramatizovali koncovku, ale Volárik premenil jeden trestný hod, ktorý bol napokon rozhodujúci.

Oxygen Orange 1 – ŠBK Junior Levice 63:65 (15:16, 13:13, 24:17, 11:19)

Oxygen: Da Campo 13, Bargnesi 11, Filoni 10, Seck 7, Izzo 0 (Gajic 13, Ragagnin 5, Pianegonda 4, Bizzotto, Borsetto, Bovo, Tersillo 0)
Levice: Adámik 15, Danielič 11, Slaninka a Zigo po 6, Da. Špaňo 0 (Volárik 22, Lukniš 4, Chaban 1, Hrnčír a Dom. Špaňo 0)

TH: 20/9 – 29/15, Trojky: 4 – 4, Fauly: 23 – 24, Rozhodovali: Kurpaš, Obertová, Uhrin

Povedali po zápase:

Niccolo Filoni, hráč Oxygen: „Začali sme veľmi dobre, v obrane sme hrali dobre. Potom sme však
stratili z intenzity, v tretej a štvrtej štvrtine sa znížila naša úspešnosť streľby. Levice dobre bránili, strieľali dobre.“

Nakúpdoma.sk - eshop - Byt a domácnosť, elektronika a spotrebiče, šport a fitness, kuchyňa, pánska a dámska móda, obuv, Topshop produkty, alko-nealko nápoje, kozmetika

Marek Jurík, tréner Levíc: „Nečakané víťazstvo, keďže Oxygen je jeden z favoritov celej súťaže. Som príjemne prekvapený aj napriek tomu, že mali veľa útočných doskokov, ale ustrážili sme na streľbe za tri body, ktorá sa im až tak nedarila. Som rád, že to dopadlo tak, ako to dopadlo. Musím chlapcov pochváliť za bojovnosť.“

Samuel Volárik, hráč Levíc: „Bol to zápas vo veľkej intenzite, plný emócií a veľmi ťažký. Myslím si, že sme dobre a tvrdo hrali v obrane, preto sme aj zvíťazili.“

Autor: Michal Duchovič