06152024sob

Zdravotníctvo

V levickej nemocnici svitá na lepšie časy, čaká ju komplexná rekonštrukcia

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

LEVICE 27. júna 2023 - V levickej nemocnici svitá na lepšie časy a čaká ju naozaj komplexná rekonštrukcia. Ako informovala podpredsedníčka Nitrianskeho samosprávneho kraja (NSK) Martina Holečková na svojej Facebook stránke, tieto investície zásadne zlepšia zdravotnú starostlivosť v okrese Levice a prispejú k lepšiemu životu a zdraviu ľudí.

V levickej nemocnici svitá na lepšie časy, čaká ju komplexná rekonštrukcia

Podľa nej sa nemocnici celkovo vynoví 20 lôžok na ortopedickom oddelení, 19 lôžok na traumatológii, 42 lôžok na chirurgickom oddelení, 30 lôžok na pôrodníckom oddelení plus jedna sekčná sála a tri pôrodné boxy. "Okrem toho 19 lôžok na pediatrii, 20 lôžok na gynekológii. Ďalej sa vybuduje multiodborová jednotka intenzívnej starostlivosti (OMIS), ktorá bude obsahovať päť operačných sál (jedna septická a štyri aseptické), 12 lôžok na JIS a šesť lôžok na OAIM," približuje Holečková.

ČLÁNOK POKRAČUJE NIŽŠIE ⇩

Prečítajte si aj:

Andrej Budai foto - video služby

Andrej Budai foto - video služby - svadby, stužkové slávnosti, rozlúčky, prvé sväté prijímania, slávnostné ceremónie, rodinné a firemné akcie

Okrem toho sa vybuduje 80 nových lôžok na internistickom oddelení, zrekonštruuje sa prízemie budovy Polikliniky a 1. podzemného podlažia. "Zrekonštruujú sa ambulantné priestory pre lekárov, vybuduje nová trafostanica so záložným zdrojom, nainštaluje fotovoltaická elektráreň, vybuduje zázemie pre zamestnancov, vybudujú nové sociálne zariadenia, zrekonštruuje budova kotolne, vybuduje nové zázemie pre administratívu a vedenie nemocnice, upravia pozemné komunikácie, parkovacie plochy, stojiská na odpad a iné," dodala podpredsedníčka NSK.

zdroj: Facebook Martina Holečková, foto: Agel SK

...

KVALITNÝ NÁBYTOK, PRODUKTY TOPSHOP, DORMEO, DELIMANO, WALKMAXX, WELLNEO, ROVUS - NÓRSKA KOZMETIKA - PRE DOSPELÝCH - ŠPORT A VÝŽIVOVÉ DOPLNKY - ŠKOLSKÉ POTREBY - ŠPERKY - ZĽAVY A AKCIE - KVALITNÝ ALKOHOL

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre