02242024sob

Zdravotníctvo

Levická nemocnica obnovila činnosť Domu ošetrovateľskej starostlivosti

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

LEVICE 17. apríla 2023 - Po dvoch rokoch nútenej covidovej prestávky Nemocnica Agel Levice obnovila činnosť Domu ošetrovateľskej starostlivosti (DOS). Ako Aktuálne má kapacitu desať lôžok, ale ambíciu toto číslo zvyšovať.

Levická nemocnica obnovila činnosť Domu ošetrovateľskej starostlivosti

Je to posledná zložka, ktorá znamená definitívny návrat nemocnice do bežného režimu spred pandémie koronavírusu. "V DOS poskytujeme nepretržitú ošetrovateľskú a opatrovateľskú starostlivosť, ošetrovateľskú rehabilitáciu a služby s nimi súvisiace osobám, ktorých zdravotný stav vyžaduje nepretržité poskytovanie ošetrovateľskej starostlivosti, pričom nie je potrebná sústavná zdravotná starostlivosť poskytovaná lekárom a nie je možné ju poskytovať v prirodzenom sociálnom prostredí," vysvetľuje námestníčka pre liečebno-preventívnu starostlivosť Helena Dudášová.

Levická nemocnica obnovila činnosť Domu ošetrovateľskej starostlivosti

DOS mal vynikajúce meno a takmer stopercentnú vyťaženosť už pred pandémiou. Jeho klienti boli najmä pacienti s imobilizačným syndrómom, s chronickým dekompenzovaným ochorením, s neurologickým ochorením, po operačnom výkone, po úraze s obmedzenou hybnosťou, s narušenou integritou kože alebo iným zdravotným problémom. Pobyt vždy musí odporučiť lekár. "V prípade dostupnosti lôžok prijímame aj pacientov z domáceho prostredia na základe odporúčania obvodného lekára a čakateľov na umiestnenie do zariadení sociálnych služieb. Vieme tiež pomôcť aj s krátkodobými pobytmi v prípade, ak sa príbuzní nemôžu z rôznych dôvodov starať o svojho blízkeho, ako je dovolenka, služobná cesta, riešenie vlastných zdravotných problémov a podobne," hovorí Dudášová.

Prečítajte si aj:

Andrej Budai foto - video služby

Andrej Budai foto - video služby - svadby, stužkové slávnosti, rozlúčky, prvé sväté prijímania, slávnostné ceremónie, rodinné a firemné akcie

Levická nemocnica obnovila činnosť Domu ošetrovateľskej starostlivosti

DOS počas pobytu klienta zabezpečuje:
- komplexnú ošetrovateľskú a opatrovateľskú starostlivosť podľa stupňa sebestačnosti
pacienta
- ošetrovateľskú rehabilitáciu vrátane platených doplnkových služieb
- prevenciu komplikácií z imobility, aktiváciu, mobilizáciu a socializáciu
- ošetrovanie rán, dekubitov
- odsávanie z horných dýchacích ciest, starostlivosť o tracheostómiu
- starostlivosť o permanentný močový katéter
- starostlivosť a kŕmenie pacienta cez sondu
- podávanie injekcií
- EKG – elektrokardiografia
- podanie kyslíka v prípade potreby
- iné výkony

Ošetrovateľskú starostlivosť poskytuje odborný a vyškolený personál na profesionálnej úrovni, pričom sa zameriava na uspokojenie bio-psycho-sociálnych potrieb, udržanie a zlepšenie kvality života a zachovanie ľudskej dôstojnosti.

Levická nemocnica obnovila činnosť Domu ošetrovateľskej starostlivosti

zdroj a foto: Agel SK

...

KVALITNÝ NÁBYTOK, PRODUKTY TOPSHOP, DORMEO, DELIMANO, WALKMAXX, WELLNEO, ROVUS - NÓRSKA KOZMETIKA - PRE DOSPELÝCH - ŠPORT A VÝŽIVOVÉ DOPLNKY - ŠKOLSKÉ POTREBY - ŠPERKY - ZĽAVY A AKCIE - KVALITNÝ ALKOHOL

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre