02042023sob

Zdravotníctvo

Levická nemocnica zaznamenala zlepšenie dopadov pandémie

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

LEVICE 4. apríla 2022 - Nemocnica Agel Levice uplynulé týždne bojovala s ťažkými dopadmi pandémie. Mala veľké množstvo pacientov s covidom, mnohí zamestnanci boli na covidovej PN, čo si vyžiadalo viaceré organizačné opatrenia. Ako informuje hovorkyňa siete nemocníc Agel Martina Pavliková, aktuálne sa zdá, že sa situácia predsa len obrátila a nemocnica eviduje výrazný posun k lepšiemu vo všetkých ukazovateľoch.

Levická nemocnica zaznamenala zlepšenie dopadov pandémie

"Môžem potvrdiť, že sme zaznamenali predovšetkým pokles počtu našich kolegov, ktorí nám z dôvodu koronavírusu dočasne vypadli. Oproti minulému týždňu, kedy sa číslo chýbajúcich zamestnancov blížilo k 50, nám aktuálne chýba 27 zamestnancov. To nám umožnilo opätovne obnoviť normálnu a samostatnú činnosť oddelenia chirurgie a traumatológie, ktoré boli dočasne zlúčené," hovorí riaditeľ Nemocnice Agel Levice Ján Belanský.

V nemocnici poskytujú zdravotnú starostlivosť 23 pacientom na kyslíkovom lôžku, traja sú umiestnení na umelej pľúcnej ventilácii a jedej pacient je aj na pediatrii. "V zmysle príkazu ministra zdravotníctva sa vraciame do 2. fázy reprofilizácie a postupne chceme naplno rozbehnúť aj plánovanú operatívu," priblížil Belanský.

KVALITNÝ NÁBYTOK, PRODUKTY TOPSHOP, DORMEO, DELIMANO, WALKMAXX, WELLNEO, ROVUS - OBUV A MÓDA - NÓRSKA KOZMETIKA - PRE DOSPELÝCH - ŠPORT A VÝŽIVOVÉ DOPLNKY - ŠKOLSKÉ POTREBY - ŠPERKY - ZĽAVY A AKCIE - KVALITNÝ ALKOHOL

Prečítajte si aj:

Andrej Budai foto - video služby

Andrej Budai foto - video služby - svadby, stužkové slávnosti, rozlúčky, prvé sväté prijímania, slávnostné ceremónie, rodinné a firemné akcie

Celkovo sa zlepšuje aj situácia v regióne, podľa údajov z Regionálneho úradu verejného zdravotníctva sa čísla nových prípadov znížili z hodnôt okolo 1200 na cca 770 za uplynulý týždeň. V súvislosti so situáciou na Ukrajine nemocnica za uplynulý týždeň urgentne ošetrila troch Ukrajincov a dokonca sa v nemocnici podarilo zamestnať troch zdravotníkov z Ukrajiny. "Ide o dvoch lekárov a jednu sestru, s ukrajinskými kolegami máme skúsenosť už z minulosti a veľmi sa nám osvedčili, tak veríme, že budú prínosom aj naďalej," dodal Belanský.

Za uplynulý týždeň nemocnica vykonala 610 PCR testov s pozitivitou 34 percent (%) a 407 antigénových testov s pozitivitou 15%. "Pokiaľ nejde o indikované prípady, tak PCR ako aj antigénové testy sa realizujú už len za poplatok," uzavrela hovorkyňa siete nemocníc Agel.

zdroj a foto: Agel

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre