01262022str

Zdravotníctvo

V okrese Levice je 63%-ná zaočkovanosť proti Covid-u, v Nitrianskom kraji už zaočkovali 165.000 osôb

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

LEVICE 19. novembra 2021 - Nitriansky samosprávny kraj (NSK) úspešne pokračuje v očkovaní proti Covid-19. Úsilie zdravotníckych pracovníkov vo veľkokapacitných očkovacích centrách (VKOC) v NSK nepoľavuje. Ako informuje lekár NSK Ľubomír Ševčík, od začiatku očkovania (20.3.2021) bolo v centrách samosprávneho kraja zaočkovaných viac ako 165 tisíc osôb, zaočkovanosť proti Covid19 v okrese Levice je na úrovni 63 percent (%).

V okrese Levice je 63%-ná zaočkovanosť proti Covid-u, v Nitrianskom kraji už zaočkovali 165.000 osôb

Len vo VKOC v Nitre podali vakcínu viac ako 70.000 osobám. "Očkovanie vo vakcinačných centrách NSK prebieha počas víkendov. Nemocnice a výjazdové očkovacie služby očkujú aj počas pracovných dní, najmä v obciach a domovoch sociálnej starostlivosti. Výsledkom tohto úsilia NSK a zdravotníkov je, že NSK patrí dlhodobo k najviac zaočkovaným krajom v rámci celej Slovenskej republiky (SR). V celkovej zaočkovanosti je NSK na 3. mieste v rámci celej SR," dodal Ševčík.

KVALITNÝ NÁBYTOK, PRODUKTY TOPSHOP, DORMEO, DELIMANO, WALKMAXX, WELLNEO, ROVUS - OBUV A MÓDA - NÓRSKA KOZMETIKA - PRE DOSPELÝCH - ŠPORT A VÝŽIVOVÉ DOPLNKY - ŠKOLSKÉ POTREBY - ŠPERKY - ZĽAVY A AKCIE - KVALITNÝ ALKOHOL

Prečítajte si aj:

V rámci Covid semaforu sa NSK zaraďuje medzi najmenej postihnuté regióny spolu s Bratislavským a Trnavským samosprávnym krajom. "NSK oceňuje, že v poslednom čase ani samosprávy nezostávajú ľahostajné k pandemickej situácii a začínajú očkovať aj v mestách. Z celkového počtu 165.000 osôb zaočkovaných samosprávnym krajom je však 1500 očkovaných miestnymi samosprávami iba 0,5 % zaočkovaných obyvateľov kraja," informoval lekár NSK.

NAKUPUJTE PRIAMO NA FACEBOOK E-SHOPE LEVICEONLINE.SK TU.

NSK postupne zriadil aj VKOC Šaľa, VKOC Štúrovo, VKOC Nové Zámky a VKOC Levice. Očkovanie prebieha aj v nemocniciach v Nitre, Nových Zámkoch, Komárne, Leviciach, Topoľčanoch a Zlatých Moravciach. "VKOC Nitra očkuje bez prestávky od 20.3.2021, len v mesiaci september 2021 pre nízky záujem obyvateľov o očkovanie bolo vakcinačné centrum v obmedzenom režime. Výjazdovou očkovacou službou bolo zaočkovaných 47.318 osôb počas 720 výjazdových očkovaní do obcí, miest a zariadení sociálnych služieb. Celkovo pôsobí na území NSK sedem výjazdových očkovacích služieb. V rámci NSK očkujú aj všeobecní lekára a lekári špecialisti. Na celom území kraja ich je 79," priblížil.

Andrej Budai foto - video služby

Andrej Budai foto - video služby - svadby, stužkové slávnosti, rozlúčky, prvé sväté prijímania, slávnostné ceremónie, rodinné a firemné akcie

Vo VKOC NITRA sa od 23.10.2021 začalo očkovať aj III. dávkou vakcíny pre registrovaných a v súčasnosti môžu byť zaočkovaní aj všetci obyvatelia aj bez registrácie. Všetky informácie o očkovaní samosprávny kraj pravidelne zverejňuje na webovej stránke NSK, na Facebooku NSK a v médiách.

Zaočkovanosť v NSK podľa okresov:
Komárno 66 %
Levice 63 %
Nitra 64 %
Nové Zámky 62 %
Šaľa 67 %
Topoľčany 56 %
Zlaté Moravce 58 %

Z uvedených ukazovateľov jednoznačne vyplýva opodstatnenosť dlhodobého podávania očkovacích látok od začiatku očkovania, najmä v okresoch Nitra a Komárno. "Vo veľkokapacitných očkovacích centrách Nitrianskeho samosprávneho kraja bolo z celkového počtu 305.910 obyvateľov zaočkovaných 161.302 obyvateľov, čo tvorí 52,72 %," uzavrel Ševčík.

zdroj: NSK, foto: Agel

Páči sa Vám práca Leviceonline.sk a TVTEKOVHONT? Podporte nás

Cieľom portálu Leviceonline.sk a regionálnej internetovej televízie TVTEKOVHONT je prinášať Vám aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá a ďalšie užitočné a praktické informácie, ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas najmä z okresu Levice a blízkeho okolia.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť nás môžete poukázaním akejkoľvek sumy na účet nášho občianskeho združenia Regionline.sk:

Slovenská sporiteľňa IBAN:
SK37 0900 0000 0051 5918 8001

konštantný symbol:
0558

FIRMY a ŽIVNOSTNÍCI POZOR! VÝHODNÁ REKLAMA NA LEVICEONLINE.SK a TVTEKOVHONT TU.

TERAZ AKCIA! Objednajte si u nás reklamu na určité obdobie a získate ju na 2x dlhšie!

TVTEKOVHONT.SK - regionálna internetová televízia zameraná na okres Levice, blízke okolie a regióny Tekov a Hont
Výhodná reklama na Leviceonline.sk a TVTEKOVHONT

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre