01262022str

Zdravotníctvo

Počty hospitalizovaných na koronavírus v levickej nemocnici stúpajú, nemocnica podáva aj monoklonálne protilátky

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

LEVICE 15. novembra 2021 - Nemocnica Agel Levice bojuje s treťou vlnou pandémie, počet ľudí s koronavírusom stúpa a odzrkadľuje sa to aj v počtoch hospitalizovaných pacientov. Ako informuje hovorkyňa siete nemocníc Agel Martina Pavliková, drvivá väčšina pacientov s ťažkým priebehom je nezaočkovaná, nemocnica naďalej poskytuje možnosť vakcinácie, ale aj testovania.

Počty hospitalizovaných na koronavírus v levickej nemocnici stúpajú, nemocnica podáva aj monoklonálne protilátky

Ako jedna z vybraných nemocníc umožňuje aj liečbu monoklonálnymi látkami pre pacientov v začiatočnom štádiu covidu. "Ku dnešnému dňu poskytujeme zdravotnú starostlivosť 21 pacientom s koronavírusom na štandardnom kyslíkovom lôžku, jeden je umiestnený na lôžku s Hi-flow a stav štyroch pacientov si vyžaduje napojenie na umelú pľúcnu ventiláciu," uviedol námestník riaditeľa pre liečebno-preventívnu starostlivosť Peter Macho.

Nemocnica je úspešná vo vakcinácii, počet záujemcov o očkovanie každý týždeň rastie. "Za minulý týždeň sme podali vakcínu takmer 2750 ľuďom, z toho 20 percent bol prvoočkovanci," hovorí Macho.

NAKUPUJTE PRIAMO NA FACEBOOK E-SHOPE LEVICEONLINE.SK TU.

Prečítajte si aj:

Zo zamestnancov nemocnice nie je aktuálne kvôli covidu k dispozícii 22 ľudí, pričom desať z nich je v karanténe.

Aj levická nemocnica už začala s liečbou monoklonálnymi protilátkami proti koronavírusu. Dôležité však je, že túto liečbu musí stanoviť praktický (obvodný) lekár a určené sú pre pacientov v začiatočnom štádiu ochorenia, ktorí majú vysoké riziko, že koronavírus u nich prejde do závažného stavu. "Nemocnica dostala 288 balení lieku REGNCOV2 (kasirivimab a imdevimab). Každé balenie lieku obsahuje 2 dávky," doplnil námestník.

Andrej Budai foto - video služby

Andrej Budai foto - video služby - svadby, stužkové slávnosti, rozlúčky, prvé sväté prijímania, slávnostné ceremónie, rodinné a firemné akcie

Kasirivimab a imdevimab sú bielkoviny, tzv. monoklonálne protilátky, ktoré sa viažu na "spike protein" koronavírusu, spôsobujúceho ochorenie COVID-19. "Zabraňuje vírusu, dostať sa do buniek v organizme a spôsobiť infekciu. Vďaka tomu môžu pacienti jednoduchšie a rýchlejšie prekonať vírusovú infekciu. Najdôležitejšou informáciou je, že tieto lieky sú určené pre rizikových pacientov nad 18 rokov s potvrdeným ochorením COVID-19, ktorí nevyžadujú liečbu kyslíkom, ale sú vzhľadom na svoju doterajšiu anamnézu vysokému riziku prechodu ochorenia do závažného stavu. Práve ich podaním vo včasnom štádiu ochorenia sa má predísť jeho prechodu do ťažkej, až život ohrozujúcej fázy," vysvetľuje hovorkyňa siete nemocníc Agel.

Monoklonálne protilátky sa podávajú v nemocnici formou infúzie do žily, čo trvá maximálne 30 minút. "Predtým musí pacient absolvovať RTG hrudníka. Po podaní je pacient ešte jednu hodinu sledovaný. Následne môže odísť domov, keďže liek je určený pacientom bez príznakov infekcie COVID alebo s mierne až stredne závažným priebehom, ktorí nevyžadujú hospitalizáciu. Pre všetkých, ktorí sa o podanie monoklonálnych látok zaujímajú, je dôležité vedieť, že sa pre túto liečbu nemôžu rozhodnúť sami, liečbu musí predpísať a schváliť praktický (obvodný) lekár, ktorý následne kontaktuje poverenú osobu v nemocnici a so správne vyplnenou žiadankou o liečbu dohodne termín podania lieku," uzatvára Pavliková.

zdroj a foto: Agel

Páči sa Vám práca Leviceonline.sk a TVTEKOVHONT? Podporte nás

Cieľom portálu Leviceonline.sk a regionálnej internetovej televízie TVTEKOVHONT je prinášať Vám aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá a ďalšie užitočné a praktické informácie, ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas najmä z okresu Levice a blízkeho okolia.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť nás môžete poukázaním akejkoľvek sumy na účet nášho občianskeho združenia Regionline.sk:

Slovenská sporiteľňa IBAN:
SK37 0900 0000 0051 5918 8001

konštantný symbol:
0558

FIRMY a ŽIVNOSTNÍCI POZOR! VÝHODNÁ REKLAMA NA LEVICEONLINE.SK a TVTEKOVHONT TU.

TERAZ AKCIA! Objednajte si u nás reklamu na určité obdobie a získate ju na 2x dlhšie!

TVTEKOVHONT.SK - regionálna internetová televízia zameraná na okres Levice, blízke okolie a regióny Tekov a Hont
Výhodná reklama na Leviceonline.sk a TVTEKOVHONT

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre