01162021sob

Zdravotníctvo

Obec Tehla sa ako hraničná obec s okresom Nitra zapojila do plošného testovania

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

TEHLA 11. januára 2021 - Obec Tehla sa ako hraničná obec s okresom Nitra počas víkendu v dňoch 9. a 10. januára 2021 zapojila do plošného testovania na ochorenie Covid-19. Ako nás informoval starosta obce Tehla Tibor Taldík celkovo otestovali 505 osôb, z ktorých 27 bolo pozitívnych. To predstavuje pozitivitu 5,35 percenta (%).

Obec Tehla sa ako hraničná obec s okresom Nitra zapojila do plošného testovania

Čo sa týka len občanov obce Tehla, s trvalým pobytom v obci, tých otestovali celkovo 174, z toho päť bolo pozitívnych, čo predstavuje pozitivitu 2,87 %. "Chcem sa veľmi pekne poďakovať celému organizačnému a odbernému tímu, ktorý pozostával zo zdravotníkov, administratívnych pracovníkov, zamestnancov obce, členov Dobrovoľného hasičského zboru Tehla a mnohých ďalších. Napriek chladnému počasiu sme to zvládli. Ďakujem za maximálnu súčinnosť prednostovi okresného úradu, vedúcemu odboru krízového riadenia a Regionálnemu úradu verejného zdravotníctva. Za spoluprácu ďakujem aj Okresnému riaditeľstvu Policajného zboru za pravidelné hliadkovanie. Ďakujem aj kolegom starostom z nitrianskeho okresu, ktorí testujú, za pomoc pri hľadaní odpovedí na mnohé otázky. Vynaložili sme dosť energie, aby sme testovanie mohli uskutočniť, no spokojnosť v tvárach našich občanov je na nezaplatenie," vyjadril sa starosta obce.

Ten zatiaľ nevie s istotou povedať, či sa v obci bude testovať aj ďalšie dva víkendy. "Budeme však robiť všetko preto, aby sme aspoň jeden deň cez víkend testovali. Budem Vás informovať," dodal Tibor Taldík.

Obec Tehla sa ako hraničná obec s okresom Nitra zapojila do plošného testovania

zdroj a foto: Facebook Tibor Taldík - starosta obce Tehla

Prečítajte si aj:

Páči sa Vám práca Leviceonline.sk a TVTEKOVHONT? Podporte nás

Cieľom portálu Leviceonline.sk a regionálnej internetovej televízie TVTEKOVHONT je prinášať Vám aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá a ďalšie užitočné a praktické informácie, ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas najmä z okresu Levice a blízkeho okolia.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť nás môžete poukázaním akejkoľvek sumy na účet nášho občianskeho združenia Regionline.sk:

Slovenská sporiteľňa IBAN:
SK37 0900 0000 0051 5918 8001

konštantný symbol:
0558

FIRMY a ŽIVNOSTNÍCI POZOR! VÝHODNÁ REKLAMA NA LEVICEONLINE.SK a TVTEKOVHONT TU.

TERAZ AKCIA! Objednajte si u nás reklamu na určité obdobie a získate ju na 2x dlhšie!

Výhodná reklama na Leviceonline.sk a TVTEKOVHONT
TVTEKOVHONT.SK - regionálna internetová televízia zameraná na okres Levice, blízke okolie a regióny Tekov a Hont
Andrej Budai foto - video služby - svadby, stužkové slávnosti, rozlúčky, prvé sväté prijímania, slávnostné ceremónie, rodinné a firemné akcie

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre