01162021sob

Zdravotníctvo

V levickej pôrodnici sa v uplynulom roku narodilo 1077 bábätiek

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

LEVICE 8. januára 2020 - Gynekologicko-pôrodnícke oddelenie v Nemocnici Agel Levice je stále viac vyhľadávaným miestom, kde mamičky zo širokého okolia privádzajú svoje deti na svet. Ako informovala hovorkyňa siete nemocníc Agel Martina Pavliková, dôkazom toho je, že aj napriek šíriacej sa epidémii, sa tu minulý rok narodilo 1077 detičiek.

V levickej pôrodnici sa v uplynulom roku narodilo 1077 bábätiek

Dôveru mamičiek v levickú pôrodnicu neovplyvnila ani prebiehajúca rekonštrukcia a modernizácia izieb pre pacientky a ani pandémia ochorenia COVID-19. "V minulom roku sa v levickej nemocnici narodili dvoje dvojičky. Z celkového počtu narodených detí prevažujú dievčatká, ktorých bolo 551, chlapcov bolo 526. V roku 2019 sa narodilo 1094 bábätiek, z toho 8 dvojičiek," hovorí Eva Moravská, vedúca sestra na Gynekologicko-pôrodníckom oddelení Nemocnice Agel Levice.

Pre pacientky a ich bábätká sa na tomto oddelení plánujú aj novinky. "Momentálne sa ukončuje rekonštrukcia nadštandardných izieb pre pacientky gynekológie a šestonedelia a naplánovaná je rekonštrukcia pôrodného traktu s vytvorením nových pôrodných boxov, pre popôrodnú starostlivosť o novorodencov sme modernizovali prevádzku neonatologického oddelenia. Ďalšou novinkou je napríklad podávanie ropivakainu na tlmenie bolesti po cisárskom reze," vysvetľuje primár Gabriel Mančík.

Na Gynekologicko-pôrodníckom oddelení prebiehajú aj predpôrodné kurzy, ktoré pomôžu nastávajúcim mamičkám, sa na túto udalosť pripraviť. "Vzhľadom na epidemiologickú situáciu stagnovali, avšak nemocnica ich opäť rozbieha. Prihlásiť sa je možné na telefónnom čísle 036 6379 631 u sestry p. Fábryovej," uzatvorila Pavliková.

zdroj a foto: Agel

Prečítajte si aj:

Páči sa Vám práca Leviceonline.sk a TVTEKOVHONT? Podporte nás

Cieľom portálu Leviceonline.sk a regionálnej internetovej televízie TVTEKOVHONT je prinášať Vám aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá a ďalšie užitočné a praktické informácie, ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas najmä z okresu Levice a blízkeho okolia.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť nás môžete poukázaním akejkoľvek sumy na účet nášho občianskeho združenia Regionline.sk:

Slovenská sporiteľňa IBAN:
SK37 0900 0000 0051 5918 8001

konštantný symbol:
0558

FIRMY a ŽIVNOSTNÍCI POZOR! VÝHODNÁ REKLAMA NA LEVICEONLINE.SK a TVTEKOVHONT TU.

TERAZ AKCIA! Objednajte si u nás reklamu na určité obdobie a získate ju na 2x dlhšie!

Výhodná reklama na Leviceonline.sk a TVTEKOVHONT
TVTEKOVHONT.SK - regionálna internetová televízia zameraná na okres Levice, blízke okolie a regióny Tekov a Hont
Andrej Budai foto - video služby - svadby, stužkové slávnosti, rozlúčky, prvé sväté prijímania, slávnostné ceremónie, rodinné a firemné akcie

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre