05282024uto

Zdravotníctvo

V okrese Levice pribúdajú nové pozitívne prípady koronavírusu, aktuálne ich tu je jedenásť

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

BRATISLAVA / LEVICE 17. septembra 2020 - V okrese Levice každým dňom pribúdajú nové pozitívne prípady koronavírusu, teda ochorenia Covid-19. Ako informuje Ministerstvo zdravotníctva SR (MZ SR), od štvrtkového (10. septembra, pozn. redakcia) testovania z okresu Levice pribúda každý deň po jednom pozitívnom prípade. Z utorňajšieho (15. septembra, pozn. redakcia) testovania z okresu Levice nepribudol žiadny prípad.

V okrese Levice pribúdajú nové pozitívne prípady koronavírusu, aktuálne ich tu je jedenásť

Ako nás informovala Adriana Czigányiová, vedúca Oddelenia epidemiológie Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Leviciach, k utorku 15. septembra bolo v okrese Levice aktívnych desať prípadov pozitivity na koronavírus. "Všetky osoby sú v izolácii v domácnosti, prípadne na hospitalizácii na Infektologickej klinike FNsP Nitra. Kontakty uvedených osôb sú v domácej izolácii. Pozitívne osoby z okresu sú z rôznych obcí i miest okresu Levice," povedala Czigányiová.

Hygiena pre Vašu firmu - papierové utierky, mydlá, dávkovače, čistiace prostriedky a dezinfekcia

Áčko-hygiena.sk - Hygiena a dezinfekcia

Keďže z testov zo stredy 16. septembra pribudol ďalší pozitívny prípad z okresu Levice, aktuálne ich je z okresu 11.

V stredu 16. septembra pribudlo na Slovensku 161 ľudí s pozitívnym testom na ochorenie COVID-19, urobilo sa 4027 testov. "Pozitívne testovaných bolo 98 mužov a 63 žien vo veku od niekoľkých mesiacov po 86 rokov v okresoch Bratislava (26), Skalica (20), Tvrdošín (12), Dunajská Streda (10), Trnava (9), Námestovo (9), Senica (7), Žilina (6), Trenčín (5), Prievidza (5), Košice (5), Sobrance (4), Senec (3), Banská Bystrica (3), Michalovce (3), Nitra (3), Pezinok (3), Poprad (3), Liptovský Mikuláš (2), Prešov (2), Stará Ľubovňa (2), Banská Štiavnica (1), Bardejov (1), Čadca (1), Dolný Kubín (1), Galanta (1), Hlohovec (1), Komárno (1), Levice (1), Lučenec (1), Martin (1), Myjava (1), Nové Mesto nad Váhom (1), Partizánske (1), Piešťany (1), Púchov (1), Ružomberok (1), Šaľa (1), Turčianske Teplice (1) a Žiar nad Hronom (1)," priblížilo MZ SR.

Počet hospitalizovaných pacientov v nemocniciach s novým koronavírusom alebo s podozrením naň poklesol k 16. septembru o 20 pacientov, aktuálne je nemocniciach 121 ľudí, z nich potvrdené ochorenie má 103 pacientov, čo je o troch menej ako v uplynulý deň. "Na JIS je desať pacientov, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 12 ľudí. Z ochorenia sa vyliečilo ďalších 68 ľudí spolu COVID-19 doteraz na Slovensku prekonalo 3288 ľudí. Počet potvrdených úmrtí zostáva nezmenený na čísle 39, aktívnych prípadov máme v našej krajine 2694," uzatvorilo ministerstvo.

Informácie o koronavíruse na Slovensku nájdete aj na www.korona.gov.sk.

zdroj: MZ SR, foto: pixabay

VÝHODNÁ REKLAMA NA LEVICEONLINE.SK a TVTEKOVHONT TU. TERAZ AKCIA! Objednajte si u nás reklamu na určité obdobie a získate ju na 2x dlhšie!

Výhodná reklama na Leviceonline.sk a TVTEKOVHONT

Podporte projekt celoregionálnej internetovej televízie TVTEKOVHONT

Pozrite si videoreportáže TVTEKOVHONT tu: https://www.youtube.com/tvtekovhont

Andrej Budai foto - video služby - svadby, stužkové slávnosti, rozlúčky, prvé sväté prijímania, slávnostné ceremónie, rodinné a firemné akcie

Prečítajte si:

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre