01292020str

Občania Levíc môžu rozhodovať o použití časti prostriedkov z rozpočtu mesta

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

LEVICE 10. januára 2020 - Od tohto roku prináša mesto Levice verejnosti možnosť rozhodovať o použití časti financií z rozpočtu mesta. Portál Leviceonline.sk o tom informovala Adriana Macáková z Mestského úradu (MsÚ) Levice.

Občania Levíc môžu rozhodovať o použití časti prostriedkov z rozpočtu mesta

Ako ďalej informuje, prostredníctvom participatívneho rozpočtu môžu občania, občianske združenia či neziskové organizácie realizovať projekty na zlepšenie života v meste, napríklad na úpravy verejného priestoru, voľnočasové aktivity, kultúrne, pohybové či tvorivé aktivity a podobne. "Projekty musia mať verejnoprospešný charakter, musia byť realizované v priebehu kalendárneho roka na území mesta a musia byť prístupné obyvateľom mesta. Maximálna výška podpory pre jeden projekt je 3000 eur," spresnila Macáková.

Projekty môžu oprávnení žiadatelia podávať do 31. januára 2020 na predpísanom tlačive. "Následne, po kontrole podaných žiadostí, sa začiatkom marca uskutoční verejné prerokovanie prihlásených projektov, kde môžu žiadatelia prezentovať svoj projekt pred verejnosťou. O víťazných projektoch rozhodne verejnosť elektronickým hlasovaním od 5. do 20. marca 2020. Poradie projektov sa určí podľa počtu platných hlasov. Na základe výsledkov verejného hlasovania sa vytvorí poradie projektov, vrátane sumy finančných prostriedkov na ich realizáciu. Suma podpory vybraných projektov môže byť maximálne do výšky schváleného participatívneho rozpočtu na aktuálny rok. Na tento rok bola mestským zastupiteľstvom na tento účel vyčlenená suma 20.000 eur," dodala pracovníčka MsÚ Levice.

Projekty je potrebné realizovať do konca novembra a následne vyúčtovať do 11. decembra 2020. Všetky informácie a podklady nájdu záujemcovia na https://www.levice.sk/?id_menu=0&module_action__175716__id_ci=245351#m_175716.

zdroj a foto: Adriana Macáková, Mestský úrad Levice

Podporte finančne Leviceonline.sk a TVTEKOVHONT.SK
TVTEKOVHONT.SK - regionálna internetová televízia zameraná na okres Levice, blízke okolie a regióny Tekov a Hont
Dobromat.sk - každým nákupom pomáhate

POZRITE SI TIEŽ:

Andrej Budai foto - video služby - svadby, stužkové slávnosti, rozlúčky, prvé sväté prijímania, slávnostné ceremónie, rodinné a firemné akcie
Nakúpdoma.sk - eshop - Byt a domácnosť, elektronika a spotrebiče, šport a fitness, kuchyňa, pánska a dámska móda, obuv, Topshop produkty, alko-nealko nápoje, kozmetika

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

PhDr. Soňa Kosorinová, klinický psychológ a psychoterapeut, Levice

Hľadaj v Leviciach a v okolí

Montáž a servis poplašných a zabezpečovacích systémov Levice a okolie - Mont Servis MaR elektro Tibor Budai
 Služby24 - Upratovacie práce - tepovanie áut

Ardox, reklamná agentúra.

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre