11152019pia

Záťažová skúška levického nadjazdu dopadla pozitívne, most by mali odovzdať do užívania v 3. štvrťroku 2020

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

LEVICE 8. novembra 2019 - Záťažová skúška levického nadjazdu dopadla pozitívne. Na základe uvedených skutočností vlastník stavby ubezpečil zástupcu mesta Levice, že práce by mali ukončené a most by mal byť odovzdaný do užívania v 3. štvrťroku 2020. Informuje o tom web stránka mesta Levice.

Záťažová skúška levického nadjazdu dopadla pozitívne, most by mali odovzdať do užívania v 3. štvrťroku 2020

Ako ďalej informuje web stránka mesta, na základe výsledkov záťažovej skúšky, ktorá sa konala v polovici septembra, prizvaní projektanti a statici navrhli ďalší postup prác. Vlastník aj zhotoviteľ sa dohodli na pokračovaní prác s tým, že budú zosilnené základy nosníkov, vykoná sa zodvihnutie celého mosta a vymenenie ložísk a budú do značnej miery rekonštruované opotrebované oporné múry.

Podľa informácií zástupcu zhotoviteľa boli počas rekonštrukčných prác na levickom nadjazde po odkrytí asfaltobetónového povrchu zistené stavebno-technické anomálie, ktoré pravdepodobne vznikli počas rekonštrukcie v 80-tych rokoch.

V stredu 30.10.2019 sa na Okresnom úrade v Nitre konalo stretnutie za účasti zástupcov Slovenskej správy ciest, zhotoviteľa stavby - spoločnosti STRABAG, Krajského riaditeľstva Policajného zboru a zástupcov miest, v ktorých prebiehajú rekonštrukcie mostných telies. Kontrolný deň sa týkal podania aktuálnych informácií o postupe prác na rekonštruovaných mostoch.

TVTEKOVHONT.SK - regionálna internetová televízia zameraná na okres Levice, blízke okolie a regióny Tekov a Hont

Vzhľadom na opakované sťažnosti verejnosti na nedostatočné dopravné značenie na obchádzkovej trase sa prednosta MsÚ ďalej zaujímal o postup vo veci zvýraznenia dopravného značenia na križovatke Kálnická cesta – Jurská cesta. Zástupca SSC informoval, že sa pripravuje rokovanie v tejto veci so zástupcami dopravnej polície. Samozrejme sa budeme intenzívne zaujímať o priebeh prác, aby sme mohli priebežne informovať verejnosť.

zdroj: mesto Levice, fotografie: Facebook stránka Ján Krtík

POZRITE SI TIEŽ:

Andrej Budai foto - video služby - svadby, stužkové slávnosti, rozlúčky, prvé sväté prijímania, slávnostné ceremónie, rodinné a firemné akcie
Nakúpdoma.sk - eshop - Byt a domácnosť, elektronika a spotrebiče, šport a fitness, kuchyňa, pánska a dámska móda, obuv, Topshop produkty, alko-nealko nápoje, kozmetika

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

PhDr. Soňa Kosorinová, klinický psychológ a psychoterapeut, Levice

Hľadaj v Leviciach a v okolí

Montáž a servis poplašných a zabezpečovacích systémov Levice a okolie - Mont Servis MaR elektro Tibor Budai
 Služby24 - Upratovacie práce - tepovanie áut

Ardox, reklamná agentúra.

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre