01162021sob

SOŠTaS v Leviciach sa do roka 2021 podarilo získať granty na viaceré projekty

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

LEVICE 5. januára 2020 - Tohtoročná jeseň priniesla do Strednej odbornej školy techniky a služieb (SOŠTaS), Pod amfiteátrom 7 v Leviciach aj svetlé chvíle. Ako informovala projektová a marketingová manažérka školy Alena Krtíková, škole sa podarilo získať granty na viaceré projekty vo výzvach rôznych nadácií.

SOŠTaS v Leviciach sa do roka 2021 podarilo získať granty na viaceré projekty

Podľa jej ďalších informácii Nadácia Volkswagen Slovakia na škole podporila zámer, dotvoriť auto na diaľkové ovládanie s modifikáciami. "Grant sa využije na doplnenie ďalších modulov, ako sú ultrazvukový senzor na identifikovanie vzdialenosti prekážky, bluetooth na ovládanie auta, automatické zapínanie svetiel, nabíjanie auta cez USB, čím sa zatraktívni praktické vyučovanie pre žiakov technických odborov," priblížila Krtíková.

Poisťovňa Kooperativa a Nadácia pre deti Slovenska finančne podporili športový projekt Kamenárina sa hýbe. "Grant pomôže v budovaní fitparku v areáli školy a nákupe outdoorových fitness strojov pre cvičenie s vlastnou váhou, čím sa podporia u mládeže bezpečné pohybové aktivity na čerstvom vzduchu a radosť z vlastného výkonu. Fitpark bude prístupný na športovanie aj ďalším návštevníkom školy," dodala manažérka školy.

Prostredníctvom grantu z Nadácie Orange absolvuje šesť pedagógov vzdelávací kurz v oblasti programovania a obsluhy PLC Siemens S7 v rozsahu 40 hodín. "Vytvoria nové študijné materiály pre vyučovanie PLC systémov a budú ich implementovať do odborného výcviku v 3. a 4. ročníku v odbore technik informačných a telekomunikačných technológií. Projekt zvýši kvalitu praktického vzdelávania, zlepší digitálnu gramotnosť pedagógov aj žiakov, zlepší kľúčové kompetencie absolventov školy a zvýši ich šance zamestnať sa pri riadení automatizovaných výrobných liniek v priemyselných parkoch," uzavrela Alena Krtíková.

zdroj a foto: SOŠTaS v Leviciach

Prečítajte si aj:

Páči sa Vám práca Leviceonline.sk a TVTEKOVHONT? Podporte nás

Cieľom portálu Leviceonline.sk a regionálnej internetovej televízie TVTEKOVHONT je prinášať Vám aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá a ďalšie užitočné a praktické informácie, ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas najmä z okresu Levice a blízkeho okolia.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť nás môžete poukázaním akejkoľvek sumy na účet nášho občianskeho združenia Regionline.sk:

Slovenská sporiteľňa IBAN:
SK37 0900 0000 0051 5918 8001

konštantný symbol:
0558

FIRMY a ŽIVNOSTNÍCI POZOR! VÝHODNÁ REKLAMA NA LEVICEONLINE.SK a TVTEKOVHONT TU.

TERAZ AKCIA! Objednajte si u nás reklamu na určité obdobie a získate ju na 2x dlhšie!

Výhodná reklama na Leviceonline.sk a TVTEKOVHONT
TVTEKOVHONT.SK - regionálna internetová televízia zameraná na okres Levice, blízke okolie a regióny Tekov a Hont
Andrej Budai foto - video služby - svadby, stužkové slávnosti, rozlúčky, prvé sväté prijímania, slávnostné ceremónie, rodinné a firemné akcie

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre