08062020štv
Proficon Vodomerná šachta - projektovanie výrobkov z betónu či vodomernú šachtu, štandardizované betónové kocky či betónové stĺpy, preprava stavebných materiálov

Stredná odborná škola technická v Tlmačoch sa počas Dňa otvorených dverí pochválila vynovenými priestormi (video)

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

TLMAČE 26. februára 2020 - Stredná odborná škola technická (SOŠt) v Tlmačoch otvorila svoje brány pre všetkých, ktorí majú záujem o technické štúdium. Už od skorého rána 14. februára 2020 bol v škole čulý ruch. Prichádzali zvedaví žiaci, rodičia a zástupcovia regionálnych firiem, ktorí majú o budúcich absolventov školy záujem.

Stredná odborná škola technická v Tlmačoch sa počas Dňa otvorených dverí pochválila vynovenými priestormi (video)

Rodičia sa zaujímali aj o duálne vzdelávanie – podmienky a termíny pre podpísanie učebnej zmluvy, benefity, ktoré žiakom zamestnávatelia ponúkajú už počas štúdia – výška štipendia, bezplatné stravovanie, zabezpečenie pracovného oblečenia a hlavne podmienky uzatvorenia pracovnej zmluvy po ukončení štúdia.

Pozrite si videoreportáž z DOD na SOŠt v Tlmačoch tu:

Tento rok sa interiér školy môže pochváliť novým, moderným šatom, vynovených priestorov vstupného vestibulu a odborných učební na prízemí. Na treťom poschodí školy však ešte čakajú na strojové vybavenie, ktoré je práve vo verejnom obstarávaní. Ide o plazmovú rezačku, digitálne sústruhy, frézky, vŕtačky, CNC obrábacie stroje, CAD/CAM učebňu, automatizačnú linku s robotom, moderné zváracie zdroje, výkonné počítače a mnoho iných učebných pomôcok, ktoré zmodernizujú výučbu odborných predmetov. Toto všetko škola mohla zrealizovať vďaka Nitrianskemu samosprávnemu kraju, ktorý školu vybral ako jednu z perspektívnych škôl a v rámci projektu IROP "Integrovaného regionálneho operačného programu".

Škola ponúka absolventom deviateho ročníka základných škôl štúdium v štvorročných študijných a v trojročných učebných odboroch, absolventom trojročných strojárskych odborov, nadstavbové štúdium (aj externé) a pre tých záujemcov, ktorí maturitu už majú, ale potrebujú technické vzdelanie s výučným listom, ponúka pomaturitné kvalifikačné štúdium.

Všetci záujemcovia sa dozvedeli o výhodách štúdia na škole – maturitné vysvedčenie, výučný list, zváračský preukaz, certifikát z nedeštruktívnych skúšok, osvedčenie o elektrotechnickej spôsobilosti paragrafu 21.

Medzi návštevníkmi sa našli aj tí, ktorí školu už dôverne poznajú, úspešní absolventi. Využili možnosť pozdraviť svojich bývalých učiteľov, majstrov odbornej výchovy a zároveň sa pochváliť so svojimi úspechmi. Tí, ktorí prišli do školy v Tlmačoch zo vzdialenejších regiónov, sa zaujímali aj o možnosti ubytovania na novom školskom internáte, ktorý je moderne a účelne zariadený priamo v budove školy. Ubytovanie je formou buniek s 2 a 3 miestnymi izbami. Každá bunka má vlastné sociálne zariadenie. K dispozícii je kuchynka a spoločenské priestory. Žiaci majú možnosť využívať v rámci voľného času telocvičňu, posilňovňu a učebne informatiky.

Dňa otvorených dverí sa zúčastnilo 105 žiakov deviatych ročníkov, 45 rodičov ako i zástupcovia spoločnosti ZF Slovakia, a.s., s ktorou má škola uzatvorenú zmluvu o duálnom vzdelávaní. Zástupkyňa spoločnosti GSK Consumer Healthcare Levice, s.r.o. predstavila prítomným plán, vstúpiť so školou do duálneho vzdelávania od 1.9.2020. Škola realizujem duálne vzdelávanie aj so spoločnosťami Neuman Aluminium Group Žarnovica a Cech zváračských odborníkov Trnava, pričom duálne vzdelávanie škola ponúka v učebnom odbore obrábač kovov a v študijných odboroch programátor obrábacích a zváracích strojov a zariadení, mechanik elektrotechnik a mechanik strojov a zariadení. Svojich zástupcov v tento deň tu mal aj Štátny inštitút odborného vzdelávania a spoločnosť Hammerbacher SK, a.s. z Pukanca.

Na škole realizujú mnoho aktivít ako Zenit v elektrotechnike, Zenit v strojárstve, Imatrikulácie - prijímanie nových žiakov do cechu, školský ples, vianočná akadémia, celoslovenská súťaž "Mladý zvárač", medzinárodná súťaž "Zlatý pohár Linde", Mladý tvorca, Autosalón, divadelné predstavenia či stužkové slávnosti a koncoročné výlety.

Podporte finančne Leviceonline.sk a TVTEKOVHONT.SK
TVTEKOVHONT.SK - regionálna internetová televízia zameraná na okres Levice, blízke okolie a regióny Tekov a Hont

POZRITE SI TIEŽ:

Andrej Budai foto - video služby - svadby, stužkové slávnosti, rozlúčky, prvé sväté prijímania, slávnostné ceremónie, rodinné a firemné akcie
Nakúpdoma.sk - eshop - Byt a domácnosť, elektronika a spotrebiče, šport a fitness, kuchyňa, pánska a dámska móda, obuv, Topshop produkty, alko-nealko nápoje, kozmetika

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre