01252020sob

Vrcholí obdobie stužkových slávností, IV.D trieda SOŠ technickej v Tlmačoch si ju užila naplno

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

LEVICE / TLMAČE 4. decembra 2019 - Opäť nastal čas stužkových slávností, jednej z najvýznamnejších udalostí v živote človeka. Pre budúcich maturantov je práve ona príležitosťou, ukázať sa vo svetle, v akom ich učitelia, rodičia a blízki ľudia nepoznajú.

Vrcholí obdobie stužkových slávností, IV.D trieda SOŠ technickej v Tlmačoch si ju užila naplno

Študenti 4.D triedy zo SOŠ technickej v Tlmačoch sa v piatok 15.11.2019 slávnostne vyobliekali a pripravili všetko potrebné k oficiálnej, aj kultúrnej časti tohto večera. Zabezpečili si reprezentatívnu sálu v priestoroch hotela Atóm, dobrú hudbu, profesionálneho fotografa aj kameramana.

Bez prípravy na stužkovú sa to nezaobišlo, študenti si posledné týždne nacvičovali scénky, spievali pesničky, prešli základom spoločenského tanca, naučili sa postupnosť oficiálnej časti. Zažili tak veľa úsmevných príhod, smiechu, nervov z nezdaru, ale aj to patrí k utužovaniu dobrého kolektívu.

Vrcholí obdobie stužkových slávností, IV.D trieda SOŠ technickej v Tlmačoch si ju užila naplno

"Popri hľadaní vhodných námetov k programu a pri skúškach som si uvedomila, že sa hanbia vystupovať pred spolužiakmi a určite sa teda budú hanbiť aj pred profesormi. V ten večer mali trému, na nácvik programu bolo málo času, a tak sa občas aj zaimprovizovalo. Ale príhovory, poďakovania, šerpovanie a stužkovanie študentov v oficiálnej časti splnili zaužívané pravidlá a dopadlo to na výbornú," povedala triedna učiteľka štvrtákov Bronislava Tomljenovičová.

Vrcholí obdobie stužkových slávností, IV.D trieda SOŠ technickej v Tlmačoch si ju užila naplno

Po rodičovskom a učiteľskom tanci nasledoval kultúrny program, ktorý bol vkusný, zábavný a interaktívny, čo bolo milým prekvapením pre učiteľský zbor, aj pre rodičov. "Nielen zelená stužka – symbol mladosti odjakživa patrí k tomuto večeru, čítali sa častušky, zapaľovali sviečky, premietali fotky z detstva a zbierali sa črepy šťastia popri spoločnom spievaní pesničiek „Stužková“ a „Nie sme zlí“. Niektorí prežívali stres viac, iní menej, ale stálo to za to. Veď stužkovú pripravovali najmä kvôli rodičom, svojim blízkym a nám učiteľom. Je to jedna z najkrajších foriem poďakovania, keď nám svojim vystupovaním, slovami, kvetmi a nemými pohľadmi prejavia vďaku a náklonnosť," dodala triedna učiteľka.

"Priznám sa, že na žiadnej stužkovej slávnosti doteraz som sa neubránila slzám. Nebolo to inak ani v ten večer. Atmosféra bola veľmi dojímavá, študenti sa správali galantne a slávnostne. Som na nich hrdá, zo srdca im želám a budem im držať palce, aby úspešne zmaturovali," ukočnila Bronislava Tomljenovičová.

zdroj a fotografie: Bronislava Tomljenovičová, SOŠt Tlmače

Dobromat.sk - každým nákupom pomáhate
TVTEKOVHONT.SK - regionálna internetová televízia zameraná na okres Levice, blízke okolie a regióny Tekov a Hont

POZRITE SI TIEŽ:

Andrej Budai foto - video služby - svadby, stužkové slávnosti, rozlúčky, prvé sväté prijímania, slávnostné ceremónie, rodinné a firemné akcie
Nakúpdoma.sk - eshop - Byt a domácnosť, elektronika a spotrebiče, šport a fitness, kuchyňa, pánska a dámska móda, obuv, Topshop produkty, alko-nealko nápoje, kozmetika

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

PhDr. Soňa Kosorinová, klinický psychológ a psychoterapeut, Levice

Hľadaj v Leviciach a v okolí

Montáž a servis poplašných a zabezpečovacích systémov Levice a okolie - Mont Servis MaR elektro Tibor Budai
 Služby24 - Upratovacie práce - tepovanie áut

Ardox, reklamná agentúra.

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre