ŠTEFAN GREGOR - krúžkujte č. 105 na kandidátke 12 SLOBODA A SOLIDARITA - Voľte silnú ekonomiku pre regióny Slovenska
09242023ned

Základná škola Pukanec sa po prvý krát zapojila do Európskeho dňa jazykov

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

PUKANEC 29. septembra 2019 - Pri príležitosti Európskeho dňa jazykov sa Základná škola v Pukanci rozhodla po prvýkrát zapojiť sa a pripraviť žiakom formou zážitkového učenia rôzne aktivity, spojené s poznávaním rôznych štátov Európskej únie a ich jazykov.

Základná škola Pukanec sa po prvý krát zapojila do Európskeho dňa jazykov

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

DREVEX Zlaté Moravce - stavebné rezivo

ZÁPIS do kurzov POKRAČUJE aj v SEPTEMBRI! Hľadáte pre svoje deti efektívnu a pritom zábavnú výučbu angličtiny? Žiadny problém! Príďte si so svojím dieťaťom vyskúšať ukážkovú hodinu angličtiny zdarma!
Kontaktujte nás, počet miest je limitovaný:
tel.: 0907 690 029
email:

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pre žiakov tu škola pripravila súťaže, prezentácie, kvízy, ako aj ochutnávky tradičných jedál.

Európsky deň jazykov, ktorý vyhlásila Rada Európy v roku 2001, sa každoročne oslavuje dňa 26. septembra. Jeho cieľom je upozorniť na dôležitosť učenia sa jazykov, podporiť rozvoj viacjazyčnosti, jazykovej a kultúrnej rozmanitosti, interkultúrneho porozumenia i celoživotného vzdelávania.

Riaditeľka školy Tímea Kelecsényiová je rada, že takéto podujatie na škole zorganizovali. "Dúfam, že si z neho žiaci odniesli čo najviac pozitívnych emócii a poznatkov a príjme ich to k tomu, aby sa zaujímali nielen o výučbu jazykov, ale aj o kultúru iných európskych krajín. Pevne verím, že takýchto podobných aktivít budeme mať na škole viac," povedala riaditeľka školy.

Pozrite si našu videoreportáž z Európskeho dňa jazykov na Základnej škole v Pukanci:

Samotnú akciu na škole zorganizovala učiteľka Anglického jazyka a občianskej výchovy školy Eva Lenčová. "Cieľom bolo poukázať na výnimočnosť cudzích jazykov žiakom našej školy. Výučba cudzieho jazyka nie je samozrejmosťou, ale je právom každého človeka. Dúfam, že sa akcia deťom páčila a že si z nej odniesli nové informácie, skúsenosti, ale aj mnohé slová, ktoré počuli v cudzích jazykoch," vysvetlila Lenčová.

Keďže je Eva Lenčová učiteľkou Anglického jazyka, považovala za nevyhnutnosť, žiakom školy poukázať na jazyky, ktoré v Európe sú a ako si ich máme vážiť. "Tiež som im chcela ukázať, ako nám naučené jazyky môžu uľahčiť prácu či štúdium," dodala.

Samotným žiakom sa nápad, zorganizovať takéto podujatie na škole veľmi páčil.

zdroj, foto a video: Andrej Budai foto - video služby, TVTEKOVHONT.SK, Leviceonline.sk

Pozrite si tiež:

Andrej Budai foto - video služby - svadby, stužkové slávnosti, rozlúčky, prvé sväté prijímania, slávnostné ceremónie, rodinné a firemné akcie
Nakúpdoma.sk - eshop - Byt a domácnosť, elektronika a spotrebiče, šport a fitness, kuchyňa, pánska a dámska móda, obuv, Topshop produkty, alko-nealko nápoje, kozmetika

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre