10162019str

Žiaci SPŠSE Levice víťazili na Strojárskej olympiáde v Bratislave

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

BRATISLAVA / LEVICE 27. februára 2019 - Žiaci Strednej priemyselnej školy strojníckej a elektrotechnickej (SPŠSE) v Leviciach absolvovali tímovú súťaž Grand Prix a Finále XII. ročníka Strojárskej olympiády. Ako portál Leviceonline.sk informoval riaditeľ SPŠSE Levice Roman Karaffa na súťaži, ktorá sa konala dňa 21. februára 2019 na pôde Strojníckej fakulty Slovenskej technickej univerzity (STU) v Bratislave, si Levičania vo dvoch kategóriách odniesli domov vavríny.

Žiaci SPŠSE Levice víťazili na Strojárskej olympiáde v Bratislave

Žiak Juraj Novosád zvíťazil so súťažným špeciálom H2AC, autíčkom na diaľkové ovládanie vlastnej konštrukcie. "Diely boli vyrobené metódou 3D tlače a kovové diely sponzorsky firmou Hörnlein v Šahách," povedal Karaffa.

Žiaci SPŠSE Levice víťazili na Strojárskej olympiáde v Bratislave

Žiaci Richard Sliačan a Adam Tkáč sa umiestnili vo svojej kategórii na 3. mieste. "Vyrobili skutočný prívesný vozík za osobný automobil. Súťažné práce predvedieme aj na medzinárodnej Olympiáde technickej zručnosti základných a stredných škôl na Pedagogickej univerzite v poľskom Krakove," dodal riaditeľ SPŠSE Levice.

Žiaci SPŠSE Levice víťazili na Strojárskej olympiáde v Bratislave

Rozvíjajúci sa strojársky priemysel na Slovensku pociťuje nedostatok pracovných síl v oblasti technicky vzdelanej mládeže, čo zabezpečuje mladým ľuďom dobrú perspektívu v ich uplatnení v zamestnaní. "Jedným z cieľov súťaže "Strojárska olympiáda" bolo propagovať technické vzdelanie strojárskeho charakteru a Strojnícku fakultu STU v Bratislave prostredníctvom vedomostných súťaží. Hlavným dôvodom organizácie "olympiády" bolo oslovenie čo najväčšieho počtu študentov pre rozhodovanie o výbere vysokej školy so strojárskym charakterom," vysvetlil.

Nakúpdoma.sk - eshop - Byt a domácnosť, elektronika a spotrebiče, šport a fitness, kuchyňa, pánska a dámska móda, obuv, Topshop produkty, alko-nealko nápoje, kozmetika Zľavaonline.sk - paleta najlepších zliav Sexland.sk - všetko pre Vaše potešenie

Motiváciou pre zapojenie žiakov SPŠSE Levice do súťaže bola okrem iného aj finančná odmena, určená nielen pre víťazov v jednotlivých kategóriách, ale aj pre školu, z ktorej pochádzajú. "Všetky súťažné práce posúdili odborní garanti pre jednotlivé oblasti a vyhodnotili najlepšie z poslaných prác. Vo finále súťaže sa prihliadalo na kvalitu vypracovania práce a na jej prezentáciu, alebo na prezentáciu vlastných dosiahnutých výsledkov," ukončil Karaffa.

zdroj a fotografie: SPŠ Levice

POZRITE SI TIEŽ:

Nakúpdoma.sk - eshop - Byt a domácnosť, elektronika a spotrebiče, šport a fitness, kuchyňa, pánska a dámska móda, obuv, Topshop produkty, alko-nealko nápoje, kozmetika
Andrej Budai foto - video služby - svadby, stužkové slávnosti, rozlúčky, prvé sväté prijímania, slávnostné ceremónie, rodinné a firemné akcie

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

PhDr. Soňa Kosorinová, klinický psychológ a psychoterapeut, Levice

Hľadaj v Leviciach a v okolí

Montáž a servis poplašných a zabezpečovacích systémov Levice a okolie - Mont Servis MaR elektro Tibor Budai
 Služby24 - Upratovacie práce - tepovanie áut

Ardox, reklamná agentúra.

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre