02252024ned

Na Ekofestivale aj o environmentálnom vzdelávaní

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

NITRA / LEVICE 26. júna 2018 - Uplynulý víkend sa na nitrianskom výstavisku Agrokomplex konal prvý ročník netradičného podujatia - Ekofestivalu. Podujatie malo za cieľ ukázať širokú paletu environmentálnych združení a predstaviť rôzne pohľady na ochranu prírody a krajiny.

Na Ekofestivale aj o environmentálnom vzdelávaní
Andrej Budai foto - video služby - svadby, stužkové slávnosti, rozlúčky, prvé sväté prijímania, slávnostné ceremónie, rodinné a firemné akcie

Hlavným cieľom festivalu bola prezentácia občianskych združení zo Slovenska, Českej republiky, Maďarska, Poľska a Rakúska, ktoré sa venujú praktickej ochrane prírody, environmentálnej výchove, ako aj propagácii a aplikovaniu princípov udržateľného spôsobu života.

Na Ekofestivale aj o environmentálnom vzdelávaní

Medzi vystavovateľmi nechýbalo ani občianske združenie Guľôčka z okresu Levice, ktoré úplne zapadá do koncepcie festivalu. Svojou činnosťou prepája malých farmárov, študentov a verejnosť. Ukazuje možnosti spolupráce na vidieku, poľnohospodárske a environmentálne vzdelávanie a iné aktivity zamerané na rozvoj ochrany prírody a krajiny.

Na Ekofestivale aj o environmentálnom vzdelávaní

Na festivale OZ Guľôčka predstavovalo výrobky miestnych farmárov, vzdelávacie projekty pre mládež aj verejnosť, ako napríklad projekt Odborne vpred a ďalšie svoje aktivity.

Na Ekofestivale aj o environmentálnom vzdelávaní

Podujatie Ekofestival Nitra 2018 bolo sprevádzané kvalitným odborným programom prednášok, filmových produkcií a tvorivých dielní, ale aj pestrým programom pre širokú verejnosť a atrakciami pre najmenších návštevníkov. Samotný festival išiel príkladom a napríklad občerstvenie bolo len vegetariánske a jednorazové príbory len kompostovateľné.

zdroj a fotografie: Andrej Tárník

Nakúpdoma.sk - eshop - Byt a domácnosť, elektronika a spotrebiče, šport a fitness, kuchyňa, pánska a dámska móda, obuv, Topshop produkty, alko-nealko nápoje, kozmetika

POZRITE SI TIEŽ:

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre