07072022štv

Ján Krtík, primátor mesta Levice: "...o dôveru sa chcem uchádzať opäť"

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

LEVICE 16. apríla 2021 - V komunálnych voľbách 2018 kandidoval ako nezávislý na post primátora mesta Levice, kedy bol vtedy ako 56-ročný na túto funkciu zvolený počtom hlasov 2920 z 9498. Momentálne s 59-ročným Jánom Krtíkom sme sa porozprávali o jeho doterajšom vykonávaní funkcie primátora, o jeho naplnených i nenaplnených predvolebných cieľoch a zaujímalo nás tiež, či bude v roku 2022 opätovne kandidovať na túto funkciu.

Ján Krtík, primátor mesta Levice - ...o dôveru sa chcem uchádzať opäť

Ako by ste zhodnotili Vaše doterajšie obdobie vo funkcii primátora mesta?

Odpoveď na túto otázku by som skôr očakával od občanov. Pracujem tak, aby občania videli zásadnú zmenu k lepšiemu vo všetkých oblastiach, na ktoré máme ako samospráva dosah.

Čo všetko sa Vám doteraz podarilo presadiť/zrealizovať z Vášho volebného programu?

Podstatné časti z môjho volebného programu sa nachádzajú v prioritách našej samosprávy pre volebné obdobie 2018 – 2022, ktoré schválilo Mestské zastupiteľstvo. Z realizovaných aktivít spomeniem napríklad racionalizáciu činnosti mestského úradu, zlepšenie informovanosti občanov, investície do budov materských a základných škôl, detské ihriská, separovanie odpadu, budovanie uzamykateľných stanovíšť na komunálny odpad, rekonštrukciu športovej infraštruktúry – plaváreň, multifunkčné ihriská, participatívny rozpočet ako nástroj účasti občanov na spolurozhodovaní o dianí v meste, zriadil som radu architektov ako poradný orgán, koncepčne sme začali pracovať so zeleňou v meste. Podporujeme všestranný rozvoj štyroch mestských častí.

Prečítajte si aj:

Čo sa Vám doteraz nepodarilo presadiť/zrealizovať z Vášho volebného programu?

Aktivity máme rozvrhnuté na celé volebné obdobie, v najbližšom období sa sústredíme na úvodné kroky k zavedeniu rezidentného parkovania, v tomto roku by mala byť k dispozícii projektová dokumentácia na rekonštrukciu kultúrneho domu Družba. Očakávame výsledky hodnotenia našich žiadostí vo výzvach na revitalizáciu vnútroblokov, budovanie cyklotrás, rekonštrukcie verejného osvetlenia a využitia SMART technológií, športovej infraštruktúry. S podporou grantov chceme revitalizovať okolie Trojičného stĺpa, budovať nordic walkingové trasy. Máme pripravené projektové dokumentácie na revitalizáciu Schoellerovho a hradného parku, amfiteátra. Pri prvej vhodnej príležitosti sa budeme uchádzať o mimorozpočtové zdroje na ich financovanie z vyhlasovaných výziev.

Čo pokladáte za strategické, čo sa podarilo presadiť/zrealizovať počas Vášho doterajšieho pôsobenia vo funkcii primátora?

Za strategické považujem všetko, čo zlepší život v meste a mestských častiach. Odpovedal som na to vo Vašich predchádzajúcich otázkach, ale doplním. Aj keď sme na to nemali priamy dosah, ale za mimoriadne dôležitú považujem rekonštrukciu nadjazdu. V  tomto roku vďaka získanej dotácii z nórskych fondov začneme s rekonštrukciou národnej kultúrnej pamiatky Židovská škola. Občania sa takisto dôrazne dožadujú viditeľného pokroku pri rekonštrukcii Družby.

V akom stave sa podľa Vás aktuálne mesto Levice nachádza?

Mesto sa dynamicky rozvíja, je v dobrej finančnej kondícii. Trvá záujem zamestnávateľov, aj nových, podnikať v našom meste, záujem o bývanie a tomu prispôsobujeme aj naše aktivity.

Aké sú Vaše predsavzatia/ciele do volieb do orgánov samosprávy obcí 2022, ktoré by ste ešte chceli presadiť/zrealizovať?

Napriek pandémii naplniť programový dokument, ktorý schválilo MsZ pre toto volebné obdobie. Viackrát som ho spomenul.

Ako by ste charakterizovali spoluprácu/vzťahy s Mestským zastupiteľstvom a s jednotlivými poslancami MsZ?

Ako štandardné, všetci máme svoje predstavy a priority. Ich napĺňanie musí byť vecou zhody všetkých, pretože občania budú hodnotiť naše pôsobenie ako celok. Aj v spolupráci s poslankyňami a poslancami MsZ postupujem tak, aby v mojich aktivitách dominovala transparentnosť, dodržiavanie zákonov, slušnosť a rešpekt pred názorom druhého.

O rok sú voľby do orgánov samosprávy obcí. Už viete, či budete opätovne kandidovať?

Áno, o dôveru sa chcem uchádzať opäť.

Odkázali by ste niečo občanom mesta?

Skôr by som sa chcel poďakovať. Chcem sa poďakovať občanom za to, ako spoločne zvládame pandémiu. Za množstvo príkladov obetavosti, za pochopenie a trpezlivosť. Už pred rokom som pri viacerých príležitostiach hovoril a písal okrem iného aj o tom, že pandémia nám nastavila zrkadlo a že nás zmení. Denne zažívame situácie, ktoré sme nepoznali a neboli sme na ne pripravení. Z pandémie musí vyjsť každý jeden z nás ako víťaz.

zdroj: Leviceonline.sk, foto: mesto Levice

Páči sa Vám práca Leviceonline.sk a TVTEKOVHONT? Podporte nás

Cieľom portálu Leviceonline.sk a regionálnej internetovej televízie TVTEKOVHONT je prinášať Vám aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá a ďalšie užitočné a praktické informácie, ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas najmä z okresu Levice a blízkeho okolia.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť nás môžete poukázaním akejkoľvek sumy na účet nášho občianskeho združenia Regionline.sk:

Slovenská sporiteľňa IBAN:
SK37 0900 0000 0051 5918 8001

konštantný symbol:
0558

FIRMY a ŽIVNOSTNÍCI POZOR! VÝHODNÁ REKLAMA NA LEVICEONLINE.SK a TVTEKOVHONT TU.

TERAZ AKCIA! Objednajte si u nás reklamu na určité obdobie a získate ju na 2x dlhšie!

Výhodná reklama na Leviceonline.sk a TVTEKOVHONT
TVTEKOVHONT.SK - regionálna internetová televízia zameraná na okres Levice, blízke okolie a regióny Tekov a Hont
Andrej Budai foto - video služby - svadby, stužkové slávnosti, rozlúčky, prvé sväté prijímania, slávnostné ceremónie, rodinné a firemné akcie

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre