04222024pon

V Šahách zriadili elokované pracovisko cudzineckej polície, mesto s tým nesúhlasí

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

ŠAHY 1. septembra 2023 - Ministerstvo vnútra SR a Polícia SR v meste Šahy zriadilo elokované pracovisko cudzineckej polície, to znamená, že niektorých utečencov registrujú priamo v Šahách. Ako informoval primátor mesta Šahy Pál Zachar na svojej Facebook stránke, mesto o zriadení elokovaného pracoviska nikto neinformoval a s jeho zriadením nesúhlasí.

V Šahách zriadili elokované pracovisko cudzineckej polície, mesto s tým nesúhlasí

Podľa jeho ďalších informácii vedenie mesta sa jednoznačne vyjadrilo, že nesúhlasí s rozhodnutím o zriadení elokovaného pracoviska, keďže nie sú zabezpečené nevyhnutné podmienky na jeho prevádzkovanie. "Dosiahli sme, aby odteraz nás už priebežne informovali o akejkoľvek zmene situácie. Žiadame, aby tu zrušili a premiestnili registračný bod mimo územia nášho mesta. V spolupráci s políciou pracujeme na tom, aby vzniknutá situácia v čo najmenšej miere zasahovala do pokojného života nášho mesta. Naďalej platí, že keď vidíte utečencov na verejných priestranstvách tak volajte na číslo 158. Ak sa zmení situácia, alebo ak budú k dispozícii ďalšie informácie, budeme Vás informovať," dodáva primátor na svojej Facebook stránke.

Článok pokračuje nižšie :

Prečítajte si aj:

Andrej Budai foto - video služby

Andrej Budai foto - video služby - svadby, stužkové slávnosti, rozlúčky, prvé sväté prijímania, slávnostné ceremónie, rodinné a firemné akcie

Primátor tiež informoval o aktuálnej situácii v meste. "Dvaja príslušníci cudzineckej polície vykonávajú službu v Šahách. To znamená, že približne pre 25-30 utečencov vydávajú potrebné doklady v Šahách. Ostatných utečencov polícia odvezie autobusmi tak ako doteraz. Utečencov, ktorí dostanú dokumenty v Šahách, už nevozí polícia, ale oni si zavolajú "taxík" a idú ďalej do Nemecka. Kým čakajú na "taxík", pravdepodobne ich budeme vidieť na území nášho mesta. Žiadnych utečencov nedržia v Šahách, nikoho tu neubytujú, žiadny tábor sa tu nevytvorí," dopĺňa Zachar.

"Asi už každý si to uvedomil, že migračná kríza sa zhoršuje v našom meste. Samotný problém nedokážeme vyriešiť, jedine môžeme zmierniť jeho následky. Intenzívne komunikujeme s miestnou a okresnou políciou, taktiež so starostami okolitých obcí. Štát a ministerstvo vnútra neprejavuje súčinnosť takže to zatiaľ musíme riešiť my na lokálnej, regionálnej úrovni. Zvolal som zasadnutie krízového štábu aby sme čím skôr mohli nájsť riešenie na vzniknutú situáciu," vyjadril sa Pál Zachar na svojej Facebook stránke.

S veľkou pravdepodobnosťou sa utečenci budú v Šahách zdržiavať dlhšie. "Budeme ich vidieť na verejných priestranstvách, na námestí a nielen ráno a v noci, ale aj cez deň. Dôrazne Vás žiadam, aby sme sa vyhli hocijakým negatívnym, agresívnym prejavom, pretože to nepomôže, len škodí. Situácia je vážna, sú medzi utečencami aj ženy, deti dokonca aj dojčatá. Dnes som sa stretol s utečeneckými rodinami. Aj oni sa trápia. Našim cieľom je pomôcť im čím skôr opustiť naše mesto, lebo asi nič iné zatiaľ nevieme spraviť," dodáva Zachar.

Policajné hliadky sú posilnené, ak by obyvatelia mesta zbadali poškodenie súkromného alebo mestského majetku, volajte na číslo 158. "Ak sú neškodní, tak sa im prosím vás, vyhýbajte. V tejto chvíli existuje viacero alternatív na zmiernenie následkov, v nasledujúcich dňoch uvidíme, ktorá nám pomôže najviac. Tento problém nevyriešime, ale spoločne to dokážeme kontrolovať, aby sa každý cítil v bezpečí. Vopred ďakujem za vašu spoluprácu a ústretovosť," uzavrel Zachar.

zdroj: Facebook Zachar Pál, foto: pixabay

...

KVALITNÝ NÁBYTOK, PRODUKTY TOPSHOP, DORMEO, DELIMANO, WALKMAXX, WELLNEO, ROVUS - NÓRSKA KOZMETIKA - PRE DOSPELÝCH - ŠPORT A VÝŽIVOVÉ DOPLNKY - ŠKOLSKÉ POTREBY - ŠPERKY - ZĽAVY A AKCIE - KVALITNÝ ALKOHOL

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre