02042023sob

Pri Kozárovciach identifikovali ochorenie COVID-19, aj Tlmače prijímajú opatrenia

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

KOZÁROVCE / TLMAČE 24. apríla 2020 - Pri Kozárovciach na základe testovania zo dňa 19.4.2020 identifikovali ochorenie COVID-19. Informuje o tom starosta obce Kozárovce Bystrík Ižold na Facebook stránke Kozárovce a Kozárovčania. Okrem toho, ako informuje mesto Tlmače na svojej Facebook stránke Tlmačan, aj Tlmače prijímajú opatrenia.

Pri Kozárovciach identifikovali ochorenie COVID-19, aj Tlmače prijímajú opatrenia

OFICIÁLNE STANOVISKO KRÍZOVÉHO ŠTÁBU obce Kozárovce:

"Vážení spoluobčania,

na základe výsledkov testovania na ochorenie COVID-19 v marginalizovanej rómskej komunite Domky bolo v našej obci identifikované infekčné ochorenie u jedného občana.

Krízový štáb obce Kozárovce a RÚVZ Levice prijal nasledovné nariadenia a opatrenia:

Dnešným dňom t.j. 21.04.2020, od 09:00 hod. bolo nariadené okamžité uzatvorenie komunity v lokalite Domky po dobu trvania 14 dní, ktoré je už zrealizované. Na uzatvorení a monitorovaní lokality Domky sa budú podieľať príslušníci Policajného zboru v spolupráci s príslušníkmi OS Slovenskej republiky 24 hod. denne. Nariadená bola okamžitá dezinfekcia obytných priestorov v lokalite Domky, dezinfekcia verejných priestorov v obci Kozárovce, dezinfekcia obchodných a iných prevádzok v obci Kozárovce. Osoba s pozitívnym výsledkom testu na COVID-19 zostane izolovaná v domácej karanténe po dobu 14 dní, po skončení karantény bude opätovne vykonaný kontrolný test. Testovaní budú všetci obyvatelia v lokalite Domky a všetky dotknuté osoby, ktoré boli v akomkoľvek kontakte s obyvateľmi z miestnej komunity. Obecným úradom bude spracovaný zoznam dotknutých osôb z obce Kozárovce.

Prosím všetkých spoluobčanov o pochopenie a verím, že danú krízovú situáciou spoločne zvládneme.

Ing. Bystrík Ižold
starosta obce"

Mesto Tlmače na Facebook stránke Tlmačan uverejnilo nasledovný oznam:

"Na základe testovania, ktoré sa uskutočnilo v susediacej rómskej osade v Kozárovciach v nedeľu 19.4., bol medzi osadníkmi potvrdený jeden prípad ochorenia na COVID-19. Dnes 21.4. zasadal Krízový štáb v Kozárovciach za účasti všetkých silových, zdravotníckych a hygienických zložiek a tiež primátora mesta Tlmače.

Boli prijaté nasledovné opatrenia:

- okamžité uzatvorenie osady príslušníkmi polície 24 hodín nepretržite, vrátane karanténnych opatrení,

- povinné testovanie všetkých osadníkov,

- zásobovanie potravinami bude zabezpečovať obec Kozárovce, bez možnosti vychádzania.

Mesto Tlmače zabezpečuje postupnú dezinfekciu exteriérov, predovšetkým kontajnerových stojísk na území mesta baktericídnou virucídnou bezchlórovou dezinfekciou formou postreku.

Primátor mesta zabezpečil postupné testovanie všetkých zamestnancov obchodov, služieb a prevádzok Zdravotného strediska ako aj zamestnancov pošty a MsÚ v Tlmačoch.

O prípadných ďalších opatreniach vás budeme informovať.

Mesto Tlmače"

Následne mesto Tlmače na danej Facebook stránke v súvislosti s názormi zverejnenými na sociálnej sieti ohľadom zabezpečenia alebo zamedzenia vstupu osadníkov z Kozároviec uvádza nasledovné:

"Mesto Tlmače a ani primátor mesta nie sú subjekty oprávnené zakázať vstup akémukoľvek občanovi na územie mesta, okrem prípadu vyhlásenia núdzového stavu vládou SR a prijatia opatrení, ktorými by bol akýkoľvek pohyb, či presun osôb zakázaný.
Mesto Tlmače v zastúpení primátorom mesta od začiatku vypuknutia situácie s COVID-19, rieši opatrenia v rámci zákona, rovnako aj komunikáciu so starostom obce Kozárovce, so samotným zástupcom osadníkov a tiež s políciou SR. Dôkazom toho je aj predloženie žiadosti na Bezpečnostnú radu dňa 27.3. s požiadavkou na okamžité riešenie situácie. Odpoveď na túto žiadosť nebola mestu dodnes doručená,"

Nakúpdoma.sk - eshop - Byt a domácnosť, elektronika a spotrebiče, šport a fitness, kuchyňa, pánska a dámska móda, obuv, Topshop produkty, alko-nealko nápoje, kozmetika Zľavaonline.sk - paleta najlepších zliav Sexland.sk - všetko pre Vaše potešenie

Mesto Tlmače tiež na tejto Facebook stránke uverejnilo aj Žiadosť na prerokovanie v Bezpečnostnej rade okresu.

Žiadosť mesta Tlmače na prerokovanie v Bezpečnostnej rade okresu nájdete tu: https://www.facebook.com/tlmacan/photos/pcb.2264413950327804/2264413730327826/?type=3&theater a tu: https://www.facebook.com/tlmacan/photos/pcb.2264413950327804/2264413910327808/?type=3&theater

zdroj: Facebook stránka Tlmačan, Kozárovce a Kozárovčania, foto: Pixabay.com

Nakúpdoma.sk - eshop - Byt a domácnosť, elektronika a spotrebiče, šport a fitness, kuchyňa, pánska a dámska móda, obuv, Topshop produkty, alko-nealko nápoje, kozmetika
Andrej Budai foto - video služby - svadby, stužkové slávnosti, rozlúčky, prvé sväté prijímania, slávnostné ceremónie, rodinné a firemné akcie

POZRITE SI TIEŽ:

Podporte finančne Leviceonline.sk a TVTEKOVHONT.SK
TVTEKOVHONT.SK - regionálna internetová televízia zameraná na okres Levice, blízke okolie a regióny Tekov a Hont

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre