02232024pia

Ako sa chrániť pred vírusmi a inými baktériami? CAMFIL s.r.o. radí a informuje v oblasti kvalitného vzduchu a vzduchovej filtrácie

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

LEVICE 13. marca 2020 - Nízka kvalita ovzdušia ovplyvňuje nie len výkon ľudí, ale samozrejme aj ich zdravie. Baktérie, prach, vírusy a škodlivé častice vo vzduchu môžu spôsobiť svrbenie očí, bolesti hlavy, zablokovaný nos, čo v konečnom dôsledku môže viesť k podráždeniu dýchacích ciest a z dlhodobého hľadiska aj k astme a závažným respiračným ochoreniam.

Ako sa chrániť pred vírusmi a inými baktériami? CAMFIL s.r.o. radí a informuje v oblasti kvalitného vzduchu a vzduchovej filtrácie

Korona vírus (COVID-19), ktorý sa v krátkom čase rozšíril na územie väčšiny kontinentov, sa stal pre ľudí novou hrozbou už od jeho objavenia v decembri 2019. Ochorenie patrí medzi kvapôčkovú infekciu, kde inkubačný čas je 2 až 14 dní. Príznaky ochorenia sa môžu prejavovať ako pri bežnej chrípke, pričom infekcia môže spôsobiť pneumóniu, závažný akútny respiračný syndróm, zlyhanie obličiek alebo dokonca smrť. Korona vírus však v žiadnom prípade nie je jedinou hrozbou pre ľudské zdravie.

Pozrite si prezentáciu spoločnosti:

Vonkajšie znečistenie vzduchu preniká do našich domovov a priestorov, v ktorých trávime viac ako 90% času. Zloženie vzduchu je ovplyvnené aj našimi činnosťami ako sú napríklad varenie na plynovom sporáku, lakovanie, čistenie chemickými prípravkami a iné. Nahromadenie nečistôt vo vnútorných priestoroch tak môže byť až 50 násobne vyššie ako vo vonkajšom vzduchu.

Súčasná situácia vo svete tak vyvoláva otázku: „Čo môžeme urobiť, aby sme sa chránili pred týmito infekciami, baktériami a inými nečistotami vo vzduchu?“

Na čistenie vzduchu a ochranu ľudí dnes existujú efektívne filtračné riešenia akými sú HEPA filtre. Tieto filtre dokážu zachytiť 99,95% najškodlivejších ultrajemných čiastočiek, ktoré môžu preniknúť do pľúc a dostať sa krvným obehom priamo do životne dôležitých a citlivých orgánov nášho tela. HEPA filtre sa v priebehu desaťročí osvedčili v širokom spektre zdravotníckych zariadení a biologických vied, aby kontrolovali šírenie vzdušných častíc a organizmov, ako sú vírusy a baktérie.

Ak by sme sa teda chceli chrániť pred skrytými nečistotami vo vzduchu, napomohli by nám efektívne riešenia, ktoré majú zabudovanú HEPA filtráciu. Takýmto riešením je mobilná čistička vzduchu CamCleaner, ktorá sa dá inštalovať do akéhokoľvek priestoru, v ktorom chceme dýchať čistý a teda aj bezpečný vzduch.

Pre viac informácií ohľadom filtrácie vzduchu navštívte našu stránku www.camfil.comhttps://www.camfil.com/en/products/air-cleaners-,-a-,-air-purifiers/city-air-purifiers resp. nás sledujte na sociálnej sieti Facebook, kde prezentujeme množstvo zaujímavých informácií v oblasti vzduchovej filtrácie a kvality vzduchu.

alt=

Camfil s.r.o.

Spoločnosť so sídlom v Leviciach pomáha ľuďom už viac ako pol storočia dýchať čistý vzduch. Ako popredný výrobca prémiových riešení pre čistý vzduch poskytuje komerčné a priemyselné systémy na filtráciu vzduchu a kontrolu znečistenia ovzdušia.

Trvalo udržateľný rozvoj so zameraním sa na starostlivosť o ľudské zdravie a životné prostredie, je srdcom obchodnej koncepcie Camfil, ktorá vidí zmysel v tom, že čisté ovzdušie by malo byť ľudským právom.

Spoločnosť verí, že najlepšie riešenia pre zákazníkov sú tie najlepšie riešenia pre našu planétu.

zdroj a foto: Camfil, s.r.o.

Podporte finančne Leviceonline.sk a TVTEKOVHONT.SK
TVTEKOVHONT.SK - regionálna internetová televízia zameraná na okres Levice, blízke okolie a regióny Tekov a Hont

POZRITE SI TIEŽ:

Andrej Budai foto - video služby - svadby, stužkové slávnosti, rozlúčky, prvé sväté prijímania, slávnostné ceremónie, rodinné a firemné akcie

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre